KNAAP! DE BOUWHOF 12:00 -17:00 99 "Ik ben tegenwoordig meer in balans" Nieuwe wijkagent Nesselande de Haij van der Wende 2e Paasdag geopend fe van 10.00 Atot 17.00 uur advocate n Thuis in de regio. 'Soucvett en HJovten Senecio senetii 52" HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS I 4 APRIL 2012 3 Ontwerpster afscheidswiegjes is zaak gestart in wiegbekleding en babyschoentjes y I O Arjan van Heusden is namens de politie het nieuwe aanspreekpunt voor burgers op het gebied van openbare orde en veiligheid. Nesselande - Arjan van Heus den (39) is sinds kort de nieuwe wijkagent voor Nesselande. Van Heusden was hiervoor zeven jaar werkzaam in het wijkteam Alexander Noord, bureau Zeven kamp. Met ingang van 24 maart is hij in deze functie Mireille van der Waal opgevolgd. "Als wijk agent ben ik namens de politie het aanspreekpunt voor burgers op het gebied van openbare orde en veiligheid", aldus Van Heus den. Moerkapelle - Over een paar dagen worden overal weer volop paaseieren geraapt. Deze periode staat in het teken van overlijden, wederopstanding, nieuw leven en hoop. Als iemand dit moet aanspreken dan is het wel Mari Jonker uit Moerkapelle. Zij heeft met haar bedrijven Sterren kindje en Bibiana constant te maken met leven en dood. Door Nicole Lamers Ze werkte bij een bloemenkwekerij toen Jonker vijfjaar geleden in de krant een artikel las over een ver loskundige die kleding maakte voor kindjes die prematuur worden ge boren. "Je kan 49 keer een verhaal lezen zonder dat het iets met je doet en dan ineens is er een verhaal dat je aangrijpt. Zo was het met dit ar tikel ook." Jonker legt uit dat het verhaal haar zoveel deed omdat ze met haar ei gen kind ook verschillende keren de dood in de ogen heeft gezien. "Mijn zoon had iets aan zijn darmen waar door hij al in zijn eerste levensweek verschillende keren geopereerd moest worden. In totaal zijn we vijf keer naar het ziekenhuis geroepen om afscheid van hem te komen ne men en toch overleefde hij het ie dere keer. Als een soort wonder." Sterrenkindje De zoon van Jonker is inmiddels in de twintig en het gaat goed met hem. Hij is indirect de aanleiding voor het opzetten van Sterrenkindje. "In de periode dat mijn zoon in het zieken huis lag, hebben we verschillende andere kindjes zien sterven. Het feit dat mijn kind mocht blijven leven, maakte bij mij het gevoel los dat ik zorg terug wilde geven aan ande ren. Uit dankbaarheid, zeg maar. Het krantenartikel van die verloskundige haalde dat gevoel bij mij opnieuw naar boven." Jonker besefte dat ze een bedrijf ging opzetten dat gepaard ging met veel emotie. "Daar heeft mijn man mij in zekere zin ook voor gewaar schuwd. Hij stond direct achter mijn idee, maar adviseerde mij wel een beetje op afstand te blijven. Ofwel, laat het contact verlopen via de uitvaartverzorgers. Maar dat kon ik niet. Ik merkte al heel snel dat ik juist dat contact met ouders nodig had om alles uit me te halen wat ik in mij had. Ik ben ook de enige in Nederland die geen vaste collectie heeft. Bij mij kunnen de mensen echt hun eigen afscheidswiegje sa menstellen." Jonker wijst op de tal loze stoffen die ze in haar naaiate lier aan huis heeft liggen. Om nog maar te zwijgen over de hoeveelheid biesjes, lintjes en fournituren waar uit gekozen kan worden. Uitvaarten Jonker zegt altijd al iets met uit vaarten te hebben gehad. "Dat klinkt misschien raar, maar het zit echt een beetje in de familie. De grootva der van mijn vader heeft samen met een groepje mensen de Nederlandse Vereniging voor Facultatieve Lijkver branding opgezet, in die tijd werd er nog niet of nauwelijks gecremeerd. En een ander familielid exploiteerde een zwarte koets waarmee verschil lende bekende mensen naar hun laatste rustplaats zijn gebracht." Zelf heeft Jonker vorig jaar gesolli citeerd als medewerker bij een cre matorium in de regio. "Een mooi ex- Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Intratuin PijnackerRijskade la. Intratniii Zoetermeer Voorweg 192. www.intratuin.nl BOUWBEDRIJF BOUW (oio) 222 io io www.knaapbouwbedrijf.nl euus in die tijd om met Sterrenkindje te stoppen, het werd me emotioneel toch wel wat te zwaar. Ik ging zwan gerschap bijna synoniem zien voor dood en dat moet natuurlijk niet." Ze was al bijna bij het crematorium aan de slag, toen haar werkgever haar naar huis stuurde. "Ze zag mij niet alleen koffie schenken. Ik geef te graag aandacht aan de mensen en dus vond ze dat zonde." Bibiana Jonker lacht. "In eerste instantie was ik wel teleurgesteld, maar aan de andere kant kan je niet met een groter compliment naar huis worden gestuurd en dus wist ik dat ik verder moest gaan met Sterrenkindje. Dat was mijn roeping. Maar ik wilde ook meer aandacht hebben voor het leven dat ook aan zwangerschap verbonden zit. En toen ben ik Bibi ana gaan opzetten." De nadruk ligt hier op het bekleden van wiegjes en zelfgemaakte babyschoentjes van stof. "Ik merk dat ik sinds Bibiana, wat 'vol van leven' betekent, meer in balans ben. Ik moet wel meer schakelen, maar dat is juist ook wel prettig." Tot slot, hoe kom je op Bibiana? "Daar zit ook weer een verhaal ach ter", grijnst Jonker. Ik had in eer ste instantie mijn zinnen gezet op de bedrijfsnaam Atelier Madelief Met 25% korting op maatwerkkasten, 20% korting op badmeubelen, 15% korting op tegels voordeel l\ Edisonstraat 115 2723 RT Zoetermeer 079-3310700 www.bouwhof.nl Mari Jonker: "Bij mij kunnen de mensen hun eigen afscheidswiegje samenstellen. van 'made in love'. Maar die naam was al bezet. Toen ben ik op Bibiana uitgekomen. Op de dag dat ik deze naam liet registreren, ontving ik 's middags een gedenkkaartje. Het was het zusje van Paeo die in 2007 was overleden. Zijn ouders kwamen bij mij voor een afscheidswiegje. Een paar jaar later overleed dus opnieuw een kindje in deze familie en ik ont ving een kaartje. Als tweede naam droeg het meisje de naam Bibi Jane. Uitgesproken als Bibiana." Diverse kleuren, hoogte 35 cm, volle zon, potmaat 15 cm.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3