mm Turnvereniging Tarzan houdt onderlinge wedstrijden en huldigt ereleden Mazel tov Aafke, Bob, Henriëtte en Pieter Workshops op Rehobothsehool Leerlingen Keijzerschool getuige van vandalisme HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 4 APRIL 2012 47 Leerlingen Rehobothsehool doen eindexamen Hebreeuws Rapid Schaaktoernooi Stabiel ledental "We organiseren deze wedstrijden zodat de turners lekker bezig zijn en kunnen laten zien wat ze de afge lopen tijd hebben geleerd. Dit doen ze onder andere aan hun ouders", vertelt José Matze, penningmees ter van Tarzan. Die ouders waren in groten getale aanwezig, want de tribunes van dorpshuis Op Moer waren compleet afgeladen. Bij Tarzan wordt er recreatief ge turnd. "Op dit moment hebben we iets meer dan tweehonderd leden en dat aantal is redelijk stabiel", vertelt Matze. "In het verleden heeft het er om gehangen of we konden blijven bestaan; dat is gelukt." In de pauze tussen de wedstrijden werd er een show door de deelne mende turners op een tumbling- baan gegeven. Op de tumblingbaan, een soort opgeblazen lange mat, maakten de turners gebruik van de verende kracht van de baan door sprongen te maken. Matze: "Dit is eigenlijk een soort showonderdeel." Ereleden Na afloop van de wedstrijden wer den twee leden van Tarzan ge huldigd als erelid, vanwege hun jarenlange staat van dienst bij de turnvereniging Jo Verbeek en Annie van Sluis, beide meer dan zestig jaar lid, kregen een bos bloemen en wer den toegesproken door voorzitter Yvonne Zwarteveld. Beide ereleden zijn nog steeds actief voor Tarzan. "Turnen is zo'n mooie sport omdat je al je spieren gebruikt," aldus Matze, "dat is goed voor je lenigheid, even wicht en coördinatie, kortom voor de hele motoriek. Ook de sociale vaar digheden worden getraind, doordat het niet echt een teamsport is, maar er toch wordt samengewerkt." De uitslagen: Meisjes A: 1. Rozanne de Vos, 2. Sa rah van Vuurde, 3. Rebekka van der Zwan Meisjes B: 1. Anna van Weelde, 2. Rebekka Poolman, 3. Charlotte van Jeugdige turners tonen hun kunsten. Nieuwland Meisjes C: 1. Anouk Tromp, 2. Ilse van Apeldoorn, 3. Sylke van Heerin- gen Jongens A: 1. David van der Starre, 2. Luuk Perdijk, 3. Boaz van Voor den Jongens B: 1. Ruben van Voorden, 2. Lars Eriks, 3. Richard van der Knijff Jongens C: 1. Michaël van Voorden, 2. Pieter van Voorden, 3. Coen de Vrij Aspiranten: 1. Dorathea Perdijk, 2. Marylene Paul, 3. Mariëlle Mole naar Moerkapelle - Aafke Huurman, Bob van der Lee, Henriette Paul en Pieter van Voorden van de Rehobothsehool deden 22 maart eindexamen He breeuws in het Amsterdamse Joods Historisch Museum. Ze kregen drie negens en een tien. het joodse jaar, de telwoorden van 1 tot en met 10 en de windrichtingen konden zij zo opzeggen. Het moei lijkst waren de teksten uit de Sidoer, het joodse gebedenboek. Met een getuigschrift en een challe (gevlochten sabbatsbroodje) keer den de vier huiswaarts. De vier leerlingen van groep 8 heb ben twee jaar lang hun best gedaan om de methode 'Hoi, ik lees Ivriet' onder de knie te krijgen. Zij werden overhoord door mevrouw H. van het Hoofd van het Nederlands Israëli tisch Kerkgenootschap (NIK), die de methode en de leerboekjes ontwik kelde. Muzikale workshop. Behalve de vertaling van Hebreeuw se woorden uit de methode en de joodse cultuur, leerden de kinderen de eerste vijf geboden uit Exodus 20 in het Hebreeuws uit het hoofd. Ook de namen van de maanden van De overhoring leverde drie negens en een tien op. Moerkapelle - De leerlingen van de groepen 4 tot en met 8 van de Re hobothsehool mochten zich vorige week sportief, creatief of technisch uitleven in diverse workshops. Er werd muziek gemaakt, een ehbo- workshop gevolgd, geknutseld met marsepein en er werden hamburgers gebakken. Geen enkele leerlingen heeft bezwaar tegen een herhaling van zulke lesuren. Moerkapelle - In Dorpshuis Op Moer wordt zaterdag 7 april van 10.00 tot 16.30 uur het jaarlijkse rapidtoer- nooi gehouden. Er wordt geschaakt in vier groepen: senioren A (rating 1650), senioren B (rating< 1650 en huisschakers), jeugd D en jeugd E. De oudere jeugd speelt bij de senio ren. Inschrijfgeld voor jeugd D en E 5,- euro, voor senioren 8,0 euro. Aanmelden voor 6 april op paas- toernooi@svmoerkapelle.nl onder vermelding van naam, vereniging en rating. Moerkapelle - Turnen is een sport voor jongens en meisjes. Er wordt in wed- strijdvorm geturnd, tegen andere verenigingen, maar ook onderling worden jaarlijks de krachten gemeten. Zaterdag 31 maart hield turnvereniging Tar zan deze krachtmeting. Door Job van der Plicht Aan de wedstrijden deden kinde ren mee in de leeftijd van zes tot zestien jaar. De deelnemers waren ingedeeld in leeftijdsklassen en zo kon er bepaald worden wie de beste turnprestaties van zijn of haar leef tijdscategorie leverde. Uiteindelijk werden er ook twee wisselbekers uitgereikt; één voor de jeugd en één voor de aspiranten. Degene met de meeste punten mocht de beker mee naar huis nemen en kan zich voor langere tijd de beste turner noemen van Tarzan in zijn of haar leeftijds klasse. Bij de jeugd was deze wis selbeker voor Ruben van Voorden en voor de oudere deelnemers won Michaël van Voorden deze prijs. Eerbetoon aan trouwe leden. Moerkapelle - De leerlingen van groep 7/8 van de Keijzerschool we ten sinds kort als geen ander wat vandalisme is én kost. Zij mochten een kijkje nemen in de behoorlijk vernielde vandalismebus van Con- nexxion. Een gewone bus, waar mensen in vervoerd zijn, maar waaraan drie maanden geen reparaties zijn uit gevoerd: dat is de vandalismebus. Een chauffeur vertelde de leerlin gen een lang, maar interessant ver haal vol eigen ervaringen met van dalisme in het openbaar vervoer. Hij sprak ook over wat eraan te doen is en welke maatregelen worden genomen tegen vandalen. De boe tes zijn hoog; een klein scheurtje in een bank, kost al snel honderden euro's. De behoorlijk vernielde vandalisme bus (foto: Samantha Barents]

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 47