Een klein gezelschap maar Raad van State zet vraagtekens bij schadezaak Naar de Blijde Weide De klasgenoten van oud Zevenhuizen- Moerkapelle Laatste maand zwemmen Strijd om kampioenschap begonnen Nieuw assortiment Wereld winkel naturistisch Opbrengst UNICEF-beurs HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 4 APRIL 2012 49 -v. Basgitaar bij Popschool The Fox Schaken Zevenhuizen - De leerlingen van Ag nes Katona waren vrijdag 30 maart aan de beurt om voor hun familie en kennissen te musiceren. Het aantal deelnemers van De Zeven Muzen was beperkt maar de kwaliteit was van hoog niveau. Daan, Steven, Maud, Jasmijn en Roxy gaven een mooi concert. Den Haag/Zevenhuizen - Schade-experts van de gemeente hebben mogelijk fouten gemaakt in de zaak van de Zevenhuizense tuinder A. Klein. Deze eist van de gemeente ruim 500.000 euro, als vergoeding voor de schade veroor zaakt door de aanleg van de Omleidingsweg. Kleins schadeclaim van ruim 500.000 euro werd door de gemeente afge wezen. Hij kreeg een bedrag van nauwelijks een ton. Kleins advocaat stapte daarop naar de rechtbank in Den Haag. Die oordeelde dat de schade-experts van de gemeente hun werk goed hebben gedaan. Bij de Raad van State ging Klein op 27 maart tegen dat oordeel in ho ger beroep. Die constateerde dat de experts die door de gemeente wa ren ingehuurd, mogelijk toch fouten hebben gemaakt. De raadsvoorzitter meldde dat dit goed moet worden bekeken. Klein stelt schade te lijden door de Omleidingsweg die vlak langs zijn bedrijf aan de Knibbelweg is komen te liggen. Zijn woning en bedrijf zijn door een verslechtering van de luchtkwaliteit en verstoring van de landelijke rust, volgens zijn schade- expert minder waard geworden. De advocaat van Klein klaagde bij de Raad over de handelwijze van de Haagse rechtbank. Die zou het oor deel van Kleins schade-expert wel erg vlot van tafel hebben geveegd. De gemeente houdt vast aan de be rekening van zijn eigen experts. De uitspraak volgt binnen zes we ken. zien en mochten zij de geiten bor stelen en de koeien eten geven. Het twee weken oude kalfje trok veel bekijks. De oudste kleuters brachten een bezoek aan kinderboerderij De Goudse Hofsteden in Gouda. Zevenhuizen - De naturistische zwemvereniging Puur Natuurzwemt nog tot en met 21 april iedere zater dag van 16.30 uur tot 18.00 uur in zwembad De Koornmolen. Ook in de zwembaden in Nieuwkoop en Maas sluis kan in de maand april nog wor- Zevenhuizen - Het cursusaanbod van popschool The Fox wordt aan gevuld met lessen basgitaar. De basgitarist is één van de pijlers van een popgroep, de basgitarist en de drummer spelen de basis van een lied. De andere muzikanten maken hier dankbaar gebruik van. Zowel de beginner als de ervaren basgitarist kunnen bij de popschool terecht op maandagmiddag en -avond. Voor meer informatie en aanmelden www.hotelvos.nl. Moerkapelle - Vier van de zes spe lers die strijden om de clubtitel van schaakvereniging Moerkapelle speelden vrijdag 30 maart de eerste ronde. Hugo van Elteren en Wouter Vroegindeweij probeerden van alles, maar meer dan remise zat er niet in. Gerard van Ommeren kon in zijn partij tegen Andre Nieuwlaat een miniem voordeeltje niet in winst omzetten. Ook hier werd tot remise besloten. In de onderlinge competitie werden twee partijen gespeeld. Maarten Pilgram verloor van Freek Hofman en Frits van der Starre en Henk Doornhein speelden remise. In de externe competitie verloor het tweede team tegen koploper Dordrecht met 6,5 tegen 1,5. Alleen Arno Luinenburg en Jan Blok wisten te scoren. Het tweede team degra deert na dit verlies. Onder de nieuwe aanwinsten in de Wereldwinkel zijn onder andere moderne ceintuurs te vinden van Indonesische producenten. Voor de ceintuurs gebruiken de producenten afvalmateriaal, waaronder restan ten leer. Ook op ander gebied wordt afvalmateriaal gebruikt, zoals bij de mozaïek schalen en spiegels. Voor de 'scrap metal' dierfiguren wordt afvalijzer gebruikt, glazen en karaf fen zijn van recycle glas. Bovendien gebruiken de producenten ovens die werken op biogas in plaats van op milieuvervuilend houtskool. Voor deze en nog veel meer nieu we items in het Wereldwinkelas- soritment kan men terecht aan de Dorpsstraat 202d van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Op vrijdag tot 17.00 uur. Zevenhuizen - De jongste kleuters van 't Reigerbos brachten vrijdag 30 maart een bezoek aan kinderboer derij De Blijde Weide in Ommoord. Daar konden ze vrolijk rondhup pelende lammetjes in levende lijve Deze week een foto van de eer ste klas van de christelijke la gere school in Zevenhuizen rond 1930. Op de bovenste rij van links naar rechts Wim Klein, Jan de Vos, Nico? De Jong, Marius Honkoop, Trina Benningshof, Corrie Lindhout, Alie Schotte, Betsie van den Akker en juffrouw Pols. Op de tweede rij Trina van den Dool, onbekend, Ma rijke de Pater, onbekend, nauwelijks zichtbaar, onbekend, Gina Roos, onbekend, Betsie Brouwer, Bep van Beek en Maartje Stormbroek. Op de onderste rij Cor van der Knaap, on bekend, Marie Sleeuwenhoek, Rina Sleeuwenhoek, onbekend, Adri Slin- geland, Piet Oudijk (liggend), van Elswijk, Co Gersie en Stien Evers. Aanvulling en correcties zijn van harte welkom. Vorige keer Op de foto van de vorige keer zijn veel reacties gekomen. Het betrof een foto van de openbare lagere school uit Moerkapelle in 1954, klas 6. Op de bovenste rij van links naar rechts Giel Mol, Wil van den Berg, Irene Luytjes, Truus Breedijk, Mieke Schipper, Jannie de Vos en Rinus Zij derhand. Op de tweede rij van bo ven Jannie de Graaf, Ineke Verheul, Hennie de Vos, Tony Vermulm, Rita Hage, Geertje Breedijk, Lena van Prooyen en meester Straasheijm. Op de derde rij van boven Nel Koole, Li- neke van Heukelingen, Hennie Knop, Jenny Hertog, Grardie Verschoor en Dikkie Klomp. Op de onderste rij Han Breedijk, Hans Verschoor, Her man van Wijk, Kees de Knegt, Johan Regters, Gert de Graaf, Dick Sol en Barend Tamerus. Foto's uit deze rubriek kunnen na besteld worden tegen kostprijs ver meerderd met 2 euro. De bijdrage van 2 euro komt ten goede aan de Stichting Oud Zevenhuizen-Moer- kapelle. Van oude klassenfoto's van vóór 1970 maakt Pim van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dan dat de foto te zijner tijd in deze rubriek geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting OZM. Reacties zijn welkom (van 20.00 tot 22.00 uur): 0180-633077 of famvdzalm@het- net.nl. den gezwommen. De laatste zwem- dag, 21 april, wordt in Zevenhuizen een zwemfeest gehouden dat in het teken van Italië staat. Geïnteres seerden kunnen vrijblijvend kennis komen maken. Voor meer informa tie: www.npn.nfn.nl. Zevenhuizen - Door de inzet van veel vrijwilligers heeft de kinderkleding- en speelgoedbeurs ten behoeve van Unicef donderdag 29 en vrijdag 30 maart 893,50 euro op- gebracht. Overgebleven speelgoed en kleding gaat naar kinderen in Polen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 49