De Rank en Sjaloomschool samen verder Zwemdiploma gehaald Troef Vrouw Vissers komen uit winterslaap om More-avond Voorjaarsconcert Kunst na de Arbeid Expositie Jasper Westra Léon Jacobse zegeviert in duel tweede plaats Vrijwilligers terminale thuis zorg geven presentatie HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 4 APRIL 2012 51 De herinneringen van Henk van den Broek (1917) Hengelsport Schaken Door Elly van Gelderen De Moordrechtse Elly van Gelderen gaat voor het Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Ellyisalsvrijwilligeren interviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steenplaatsen en touw- banen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvis sers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. Moordrecht - De School met de Bijbel de Rank en de Sjaloomschool gaan per 1 augustus samen verder. Het betrekken van een nieuw ge bouw laat nog even op zich wach ten, maar op maandag 23 april wordt om 13.15 uur wel de nieuwe Moordrecht - Muziekvereniging Kunst na de Arbeid houdt zaterdag 14 april het voorjaarsconcert in De Zuidpias aan de Sportlaan. Er is een afwisselend programma samenge steld met diverse soorten muziek; Moordrecht - Werk van Jasper Wes- tra is tot en met vrijdag 4 mei te zien in Galerie Fabri aan de Dorps- Het clubkampioenschap lijkt al ge ruime tijd een zekere prooi te worden van Pim te Lintelo. Voor de achter volgers rest de strijd om de overige podiumplaatsen. Het duel tussen Léon Jacobse en Frank Visser werd in het voordeel van Jacobse beslist. Met een gering onderling punten- verschil is de strijd om de tweede plaats nu weer geheel open. De ach tervolgers lijken daarvoor niet meer in de markt. Ad Multem had tegen Aad van den Berg geen gemakke lijke avond, maar meer dan remise Moordrecht - Een groot aantal kin deren heeft zaterdag 31 maart een zwemdiploma gehaald. Het felbe geerde A-diploma werd gehaald door Aafke Nauta, Daniël Wernet, Indy Palyama, Renso Host, Rens de Heer, Milan Verstoep, Julian de Jong, Misty de Jong, Jesse Clerkx, Lara Harrewijn, Sam Grijmans, Mattias van Kempen, Mohammed Amine Ayadi, Nica Hul- scher, Phileine van der Aa en Boaz Lokum. Voor het B-diploma slaagden Tamar Verbeek, Martin van Herk, Owen van Wijngaarden, Yoey Bartal, Sven Vervoerd, Gijs de korte, Pandor- ra Roos, Amber Slob, Olivka Verzijl, Britt van Tuinen, Fenneke Gabrieëls, Maurits van Asselt, Isa Groot, Maite van Leuven, Eva Sun, Ramon Bakker, Noa Prinse, Rianne van Grieken, Kar- sten Korzilius en Thamar Slingerland. Mitchel van Dam, Eline Telusa, Lucas Hoogerwaard, Anouchka Bos, Anouk Bakker, Bente de Boon en Chiel Bel- graver namen het C-diploma mee naar huis. Sportfondsen Zuidpias is trots op het behaalde resultaat. naam van de fuserende scholen be kend gemaakt. De onthulling vindt plaats op het plein van De Rank aan de Middelweg 62. Tegelijkertijd gaan hier de feestelijkheden van start om het honderdjarig bestaan van de Rank te vieren. van een Spaanse ouverture tot een nummer van Michael Jackson. Het leerlingenorkest Decibel verzorgt ook een optreden. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur, de toegang bedraagt 5,- euro. straat 46. De expositie toont fanta sietekeningen die gemaakt zijn met kleurpotlood en oliepastel. zat er voor zijn tegenstander niet in. Ook remisepartijen voor Sjaak in 't Veld tegen Arie Macdaniël, Rien Duine tegen Frank Penders, en Frans Dubois tegen Arie Macdaniël jr, Winst was er voor Leen Boonstra tegen Aad van der Meer, Caper de Pijper tegen Pane Vink, Stefan Lip- schart tegen Bastiaan Rietveld, Jan Vink tegen Jan van den Dorpel, Ton van Smirren tegen Marten Even- groen en Willem Schouten tegen Marian Schoonerwoerd. In de totaalklassement blijft Pim te Lintelo met ruime voorsprong aan de leiding op Frank Visser en Léon Moordrecht - Vrijwilligers van het Hospice en Vrijwillige Terminale Thuiszorg Midden-Holland geven op 11 april een presentatie in de biblio theek. Wat is een hospice? In welke plaat sen biedt het ondersteuning? Wat kunt u ermee als mantelzorger? Wat doen de vrijwilligers precies? Welke ondersteuning kunt u verwachten? Vanuit hun persoonlijke ervaring Moordrecht - De leden van da mesbridgeclub Troef Vrouw hebben woensdag 28 maart gebridged. Ank Rook en Gré Ramaker waren de beste bridgers met 59.03°/o. Op de tweede plaats eindigden drie koppels, Nel Berghout en Joan van Biemen, Corrie Husselman en Margot de Jong en Ina van Adriehem en Riet Dirkzwager; ze scoorden alle drie 56.25%. Moordrecht - Voor de paaskop- pelwedstrijd op zaterdag 7 april komen de vissers van HSV Moor drecht uit hun winterslaap. Ho pelijk is de vis ook wakker want er wordt gevist in het Kanaal in het dorp van Moordrecht en ie dereen mag komen aanmoedi gen. Alle kampioenen van vorig jaar zijn aanwezig maar ook zij beginnen met een leeg net en moeten alles uit de kast halen om hun naam waar te maken. Het bestuur en de wedstrijd commissie zijn aanwezig om vragen te beantwoorden over het lidmaatschap, het vissen van competitiewedstrijden en ver gunningen voor jong en oud. De zomercompetitie gaat op 21 april van start met een wedstrijd in de Oude Rijn bij Bodegraven. jacobse die strijden om de tweede plaats. IJsseljeugd klopt Messemaker De jeugd heeft de massakamp tegen de jeugd van Messemaker met 11-10 gewonnen. Nooit eerder lukte het de Moordrechtse jeugd om hun Goudse tegenstanders in de jaarlijkse dub bele massakamp te kloppen. Met een 7-1 zege tegen Ridderkerk 2 haalde het tweede team van De IJs sel ongeslagen het kampioenschap binnen en promoveert daardoor weer naar de tweede klasse waaruit zij vorig seizoen degradeerden. vertellen de vrijwilligers hoe zij namens het hospice in Gouda ook zorg bieden in de eigen vertrouwde woonomgeving van terminaal zie ken en hun naasten. De presentatie begint om 19.30 u en kost 5 euro. Aanmelden kan in de bibliotheek. Voor meer informatie: www.hospicemiddenholland.nl en www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Moordrecht - Youthhome More houdt zaterdag 7 april een verras singsavond in het ijsclubgebouw aan de Leliestraat 72. De avond is bedoeld voor jongeren vanaf der tien jaar. Aanvang 19.30 uur, de toegang is vrij. Voor meer informatie: www.youthhomemore.nl "Ik ben geboren in de Eerste We reldoorlog. Vader vertelde dat men toen de'dikke Bertha's' (zware ka nonnen) vanuit Belgie kon horen bulderen. Mijn grootvader kwam in 1885 vanuit Kockenge in de mooie boerderij 'Huize de Merwede' wo nen met 45 ha. land.Vaderwas toen zes jaar. Op de gevelsteen staat: 1851 gebouwd, G.H van Houwenin- gen. Deze steenrijke Moordrechtse heer liet veel boerderijen in de net drooggemalen polder bouwen. Gaf de boerderijen namen uit zijn ge boortestreek, het land van Altena. Gelukkig wist mijn grootvader toen niet, dat de boerderij nu een eroti sche club voor paren geworden is. Vader volgde grootvader op en mijn broers Gerrit en Isaac volgden mijn vader op. Toen zij stopten kwamen er andere huurders en later is de boerderij verkocht. In mijn jeugd was er een grote voorkamer die we 'de zaal' noem den, achterkamer, brede bete gelde gang, woonkeuken, alkoof, opkamer en kelder, grote stallen en twee hooibergen. Boven was de achter- midden- en voorzolder met bedsteden. Bij de boerderij hoorden drie arbeidershuisjes die pas geleden zijn afgebroken aan het Eikenlaantje, achter De Pleis terplaats. Daar was ook de Nieu- werkerkse weg en de spoorbaan en onze boomgaard. De snelweg was er nog niet. Er stond een drukbe zochte uitspanning van Den Toom waar reizigers koffie konden drin ken. Buiten waren enkele schom mels. Onze overbuurman was melkrijder Kruit die dagelijks onze tien bussen melk ophaalde die wij op een karretje vervoerden door het land vanaf de zestig, met de hand gemolken, koeien. Zomers maakte moeder kaas, die vader met de brik naar de kaasmarkt bracht. Zelf ging ik iedere dag lopend naar school en zondags met het gezin naar de Hervormde dorpskerk. Snelweg Toen de snelweg in de jaren 30 werd aangelegd liep er een spoor lijntje met een locomotief en kiep- karren vanaf de aanleg tot de IJssel (nu de losplaats van Bos). Het zand voor de aanleg kwam uit sche pen. Met de locomotief rooiden ze alle bomen van onze boomgaard. De snelweg, waar onze mannen aan hadden gezwoegd, werd kort daarna veelvuldig gebruikt door de moffen op weg naar Utrecht of Rotterdam. In de oorlog waren we wel bang dat we geraakt zouden worden door de vele beschietingen daar. De bezet ters hadden munitie opgeslagen bij ons. Twee Duitse hoge pieten kwamen mij opeisen; ik moest mee met een wagen met twee paarden ervoor om in de nacht (vanwege beschie tingen) met een Duits konvooi hun kapotte jeep op te halen in Mont- foort. Dat was geen pretje, ook niet voor mijn bezorgde ouders. Geluk kig kwam ik heelhuids thuis. Ik trouwde met de boerendochter Nel Oudijk, zij woonde ook langs de Nieuwerkerkse weg (nu Provin ciale weg) op de boerderij die pas is afgebroken vanwege de aanleg van Westergouwe. Haar vader was eigenaar van de boerderij Sorgvliet van de nette Katholieke familie Balvert, helaas was de zoon Han de beruchte oorlogsmisdadiger. Zij stopten met boeren zodat wij in hun boerderij aan de Oostringdijk (inmiddels ook afgebroken) begon nen met veertig ha land, wat erg slecht en moerasachtig was. Wij boerden daar acht jaar en daarna op de Middelweg in een boerderij met 26 ha land van de Stichting Drost IJserman, tegenover boerde rij Loevestein, en woonden daar 26 jaar. Na een werkzaam leven lieten we een huis, twee-onder-een-kap, bouwen aan de Noordringdijk 1, naast de Provinciale weg bij de ro tonde, op die plaats stonden twee boerendaggelderhuisjes van de boerderij van Ridder Oudijk, ten noorden van de spoorbaan. Er is veel verkeersdrukte, maar wij wo nen er vrij met mooi uitzicht."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 51