W t. Geen knip in Cypruslaan Alcoholverbod strand Nesselande Unity99 in topvorm tijdens NK Wado karate Uw trekhaken- specialist Wij hebben trekhaken en fietsendragers voor personenauto's busjes, campers en caravans BOVAG HART VAN HOLLAND NESSELANDE 4 APRIL 2012 Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Karate l www.trekhaken.nl Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 0««n drank oo strut ALC. 0% Nesselande .1 dpi aats Nesselande - Er komt geen knip in de Cypruslaan. Dat is bevestigd door de deelgemeente Prins Alexander. Een kleine meerderheid van geënquê teerde omwonenden gaf aan tegen een knip te zijn. De werkgroep Ver keer van bewonersorganisatie Wo- nio adviseerde echter wel een knip te realiseren. Door Erwin van 't Hof De uitslag van de enquête onder be woners en omwonenden van de Cy pruslaan is bijna gelijk. 48,8 proeent van de ondervraagden is voor het instellen van een knip in de straat en 49,8 procent is tegen. Jan Lemmers, voorzitter van Wonio legt uit waar om er desondanks toch is gekozen om een positief advies vooreen knip te geven aan de deelgemeente. "De Cypruslaan is nooit bedoeld als een doorlopende weg, de mensen kun nen beter over de Siciliëboulevard rijden. Dat maakt de straat een stuk rustiger en daardoor ook veiliger." De Siciliëboulevard loopt parallel aan de Cypruslaan langs het water van de Zevenhuizerplas. "Wij hebben verkeersproblemen geconstateerd in de Cypruslaan en een knip lijkt ons de beste optie," aldus de voorzitter. Patrick Meijer, portefeuillehouder verkeer van de deelgemeente sluit zich niet aan bij de argumentatie van Wonio. "De Siciliëboulevard is gelijkwaardig aan de Cypruslaan, beiden zijn dertig kilometer zones. Het probleem is dat de inrichting van de Siciliëboulevard nog niet af is." Op dit moment ligt er een brede bouwweg aan de Siciliëboulevard om de derde toren op het Malta plein te realiseren. "Dit wekt bij veel mensen de indruk dat er langs het water harder mag worden gereden dan door de Cypruslaan." Een knip is voor de deelgemeente voorlopig dan ook geen optie. "Daar is de tijd nog niet rijp voor. Het is verstandiger om eerst te kijken hoe de definitieve inrichting van de Siciliëboulevard uitpakt." Wanneer de weg langs het water gereed zal zijn, is nog niet duidelijk. Meijer: "In het beste geval duurt het drie jaar, maar als het te gen zit kan dat ook tien jaar duren." Tegenstanders van de knip verwijten dat Wonio niet transparant werkt en een sturend karakter heeft. "De eerste vraag van de enquête impli ceerde al dat er op dit moment ver keersoverlast is in de straat, terwijl het een rustige straat is die aan de normen van een dertig kilometer zone voldoet," aldus een bewoner van de Cypruslaan die vanwege een publieke baan niet met haar naam in de krant wil. Haar argument wordt bevestigd door de deelgemeente. Meijer: "Volgens de landelijke normen is de straat erg rustig en kan hij niet worden geclassificeerd als druk ke weg." De bewoner heeft dan ook het idee dat de stuurgroep de knip er doorheen probeert te drukken. "Een klein groepje be woners van de straat wil graag dat de knip er komt, en zet alles op alles om dit ook te realiseren." Voorzitter Lemmers van Wonio ziet dit anders. "Wij zetten ons in voor het algemeen belang van de omgeving. In de stuurgroep verkeer zitten ook tegenstanders van de knip. Wij zijn dus niet aan het sturen in welke richting dan ook." Cypruslaan. Bewonersavond In mei houdt de deelgemeente een bewonersavond waar Wonio, de deelgemeente en bewoners en om wonenden van de Cypruslaan de discussie met elkaar kunnen aan gaan over de verkeerssituatie in de straat. Portefeuillehouder Patrick Meijer heeft aangegeven goed naar alle kanten van het verhaal te luiste ren. "Een knip is op dit moment een drastische ingreep, maar we willen zeker nadenken over een manier om het verkeer goed te verdelen tussen de Siciliëboulevard en de Cypru slaan." Naar verwachting gaat de deelgemeente tijdens de bewoners avond enkele scenario's voorleggen aan de bewoners. Welke dit precies zijn is vooralsnog onbekend Jaap Eindhoven Noordeinde 25a -> Zevenhuizen Nesselande In de aangegeven openbare gebieden is alcoholgebruik de komende maanden niet toegestaan. Nesselande - Tot 1 oktober geldt een alcoholverbod in de badplaats Nes selande. Op overtreding van het ver bod staat een boete van 85 euro. De maatregel geldt onder meer voor een gebied dat het winkelplein, het strand, Kretalaan, Siciliëboulevard, Kosboulevard, Corsicalaan en het metrostation omvat. In de aangegeven openbare gebie den is het verboden alcohol te nut tigen. Het is evenmin toegestaan geopende verpakkingen van alco holische dranken mee te dragen. Het verbod geldt uiteraard niet op terrassen van horecagelegenheden of binnen afgebakende evenemen tenterreinen. In voorgaande strandseizoenen is het alcoholverbod een goed middel gebleken om preventief op te kun nen treden tegen overlast, voort vloeiend uit alcoholgebruik. De eenheid en het plezier die Unity99 uitstraalde op het NK Wado-ryu leverden complimenten op van andere coaches, scheidsrechters en van de organisatie. Emmeloord/Rotterdam - In Emmeloord vond zondag I april het Nederlands kampioenschap Wado Karate plaats voor jeugd vanaf twaalf jaar tot en met de veteranenklassen. De karatesport omvat een aantal verschillende stijl groepen waarvan Wado-ryu de grootste stijlgroep van Nederland is. Onder leiding van coaches Van Daalen en Fisser behaalde Unity99 twaalf gouden, twee zilveren en acht bronzen plakken; een gewel dige prestatie op zich, maar met name de eenheid en het plezier dat het team uitstraalde leverde com plimenten op van andere coaches, scheidsrechters en van de organi satie. Bij Unity99 Rotterdam heeft men een geheel eigen kijk op het doce ren van vechtsporten waarbij ie dereen zich de technieken, maar met name de normen en waarden van de oosterse gevechtsporten eigen kan maken. Dit werpt zijn vruchten af, want niet alleen de karateka's zijn succesvol, ook de jiujitsuka's, Budoka's (speciale les sen voor autisten) en Grappelers timmeren aardig aan de weg om op een steeds hoger niveau te komen. Op zaterdag 7 april gaat een nieuwe karatekidsgroep van start voor kin deren van vier tot en met zes jaar. Voor meer informatie: www.unity99.nl. Gebied Alcoholverbod Rietveld park

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 55