Zuidpias 5; Bouwplannen? A Werken aan de weg Maak jullie trouwdag riu extra persoonlijk Inloopavond bestemmingsplan "Zevenhuizen Dorp gemeente HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DE ZUI DPLAS\ 4 APRIL 2012 WEEK Doe de vergunningcheck op www.omgevingsloket.nl Gewijzigde openingstijden gemeentehuis Begraafplaats Essehof 10 april 's ochtends gesloten Nieuwerkerk aan den IJssel Uw kind mee naar het buitenland? U heeft tot 1 mei de tijd! De gemeente Zuidpias organiseert op dinsdag 17 april a.s. een informele inloopavond voor het bestemmingsplan "Zevenhuizen Dorp". De inloopavond vindt plaats tussen 19.00 en 21.00 uur in "Dorpshuis Swanla",'Burgemeester Klinkhamerweg 86 te Zevenhuizen. U bent van harte welkom om het concept van het geactualiseerde bestemmingsplan in te zien en er met ons over in gesprek te gaan. Plangebied Het plangebied van het bestemmings plan "Zevenhuizen Dorp" bestaat uit de gehele kern van Zevenhuizen, met uitzondering van het bedrijventerrein "Nijverheidscentrum" en een aantal nieuwe ontwikkelingen: De Zevenster, Land van Kanaan en de voormalige locatie van het gemeentekantoor. Bestemmingsplan Voor dit gebied geldt op dit moment het bestemmingsplan "Dorpsgebied Zevenhuizen". Dit plan moet voor 1 juli 2013 geactualiseerd zijn. Het bestem mingsplan zal voornamelijk conserve rend van aard zijn. Dat betekent dat de bestaande situatie wordt vastgelegd voor zover deze legaal gerealiseerd is. Inmiddels is het concept van het bestem mingsplan klaar. Voordat we het ptan verder gaan uitwerken tot een definitieve versie voor de officiële procedure, leggen we dit concept graag voor aan u als bewo ner van Zevenhuizen. Tijdens de inloop avond zijn medewerkers van de gemeente aanwezig om uw vragen te beantwoorden. Ook kunt u uw op- of aanmerkingen ach terlaten op een formulier. De relevante stukken kunt u voorafgaand aan de inloopavond raadplegen. Vanaf dinsdag 10 april a.s. is een papieren versie beschikbaar in het kantoor De Saffier, Kleinpolderlaan 4 te Nieuwerkerk aan den IJssel, afdeling VROM. De digitale versie is dan ook via www.zuidplas.nl te raadplegen. Aanmelden Indien u zich wilt aanmelden voor de informatieavond, dan kan dit per email via secretariaatvromOzuidplas. nl. Telefonisch aanmelden kan bij het secretariaat van de afdeling VROM via (0180) 637 711. Aanmelden kan tot en met maandag 16 april tot 12.00 uur. Bent u niet in de gelegenheid om het concept voorontwerp bestemmingsplan binnen de gegeven periode in te zien, maar wilt u toch graag gebruik maken van deze mogelijkheid? Neem dan contact op met mevrouw L. Fassotte-Bams van de afdeling VROM, te bereiken via tel. (0180) 330 300. In verband met de feestdagen is het gemeentehuis gesloten op: Vrijdag 6 april 2012 Goede Vrijdag Maandag 9 april 2012 Tweede Paasdag Maandag 30 april 2012 Koninginnedag Donderdag 17 mei 2012 Vrijdag 18 mei 2012 Hemelvaartsdag Maandag 28 mei 2012 Tweede Pinksterdag Meer weten? Bel (0180) 330 300 of kijk op www.zuidplas.nl. In verband met werkzaamheden is begraafplaats Essehof in Nieuwerkerk aan den IJssel op dinsdag 10 april in de ochtend gesloten. De begraafplaats is toegankelijk vanaf 11.00 uur. Excuses voor het ongemak. Bij vragen kunt u contact opnemen met de begraafplaatsadministratie: telefonisch via (0180) 330300 of per e-mail via begraafplaats0zuidplas.nl. Vanaf 2 april vinden wegwerkzaamheden plaats aan de J.S. Bachstraat nr. 1 tot en met nr. 38. Het werk bestaat in hoofdzaak uit het opbreken van elementenverhardingen, het op de juiste hoogte brengen van het maaiveld, het aanbrengen van nieuwe kolkleidingen, aanbrengen van elementenverharding, verplaatsen en aanbrengen van lichtmasten en aanbrengen van groenvoorzieningen. Om ervoor te zorgen dat de woningen bereikbaar blijven, wordt het werk in fases verdeeld. Fase 1 is J.S. Bachstraat 26 t/m 38 en fase 2 J.S. Bachstraat 4 t/m 24. Om de werkzaamheden zo snel mogelijk te laten verlopen vragen wij de inwoners auto's zoveel mogelijk buiten het werkgebied te parkeren. Plannen voor een huwelijk of geregistreerd partnerschap? Dan kunt u ook in Zuidpias een familielid of bekende vragen het huwelijk te voltrekken als buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand (BABS). Voorwaarde is dat de gekozen persoon meerderjarig is en niet onder curatele staat. De 'BABS' is een familielid of een bekende die voor één dag als buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand mag optreden om een familielid, of vriend (in) te trou wen. De trouwdag wordt zo nóg persoonlijker. Hoe werkt het? De gemeente kan de gekozen persoon voor één dag als buitengewoon ambtenaar burgerlijke stand benoemen. De beëdiging loopt vervolgens via de rechtbank. Het verzoek van het bruidspaar moet drie maanden vóór de huwelijkssluiting in bezit zijn van de gemeente. Hiervoor is een speciaal aanvraagformulier. Er zijn extra kosten aan verbonden. Deze kosten zijn 180,- en dit betaalt u bij het inleveren van het ingevulde aanvraagformulier. Als na onderzoek van de documenten blijkt dat de gemeente en de rechtbank aan uw verzoek kunnen vol doen, ontvangt de 'BABS' het besluit van benoeming. Ceremonie Bij de plechtigheid is ook altijd een bijzonder ambtenaar burgerlijke stand van de gemeente Zuidpias aanwezig. Deze ambtenaar zorgt ervoor dat de ceremonie op de juiste wijze verloopt. Voor meer informatie kunt u bellen met de afdeling Publiekszaken 0180 330 300. Met ingang van dinsdag 26 juni 2012 vervalt de geldigheid van alle kinderbijschrijvingen in paspoorten. Vanaf die dag moeten kinderen een eigen paspoort of een Nederlandse identiteitskaart hebben om naar het buitenland en weer terug naar Nederland te kunnen reizen. Alle ouders en voogden die kinderen (die jonger zijn dan 16 jaar) in hun paspoort bijgeschreven hebben staan, heb ben een brief van de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties ontvangen. In de brief staat of uw (nu nog) bijgeschreven kind voor 1 september 2012 een eigen document nodig heeft. Is dat het geval, kom dan zo snel mogelijk maar in ieder geval vóór 1 mei 2012 een paspoort of identiteitskaart voor uw bijge schreven kind aanvragen. Op de feestdagen 6, 9 en 30 april zijn we gesloten en kunt u geen aanvraag indienen! Heeft uw bijgeschreven kind vóór 1 september 2012 géén eigen reisdocument nodig, dan wordt u vriendelijk ver zocht om voor die tijd geen document voor hem of haar aan te vragen. Dit in verband met de verwachte drukte aan de balies. Extra openingstijden De gemeente Zuidpias heeft op de woensdagen 4,11,18 en 25 april 2012 extra openingstijden tussen 16.00 en 19.00 uur. Via 0180-330300 maakt u een afspraak. Let op: u kunt dan alleen pinnen en niet contant betalen. U kunt u er ook voor kiezen om tijdens de reguliere ope ningstijden een afspraak te maken. Ook dan kunt u alleen pinnen. Meer informatie over het vervallen van de geldigheid van de kinderbijschrijving kunt u lezen op www.paspoortinfor- matie.nl. Heeft u kinderen in uw paspoort bijgeschreven staan, maar geen brief ontvangen? Dan kunt u de brief lezen op www.paspoortinformatie.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5