Nieuwerkerk steelt punt van koploper Sportieve voetbaldames gezocht NieMo vergeet te winnen Moerkapelle verliest teleur- Groeneweg in tweede helft stellend onderuit Prima loopweer voor Cor Buitenhuis in duel met een speler van VFC. (foto: Ben van Yperen) Moordrecht vecht tegen degradatie Moeizame winst Ook Boshuizen kan Nieuwer kerk niet stuiten Witte band met zwarte slip voor Jaap Post HART VAN HOLLAND ZUIDPiAS 4 APRIL 2012 69 Atletiek Korfbal Waterpolo Voetbal Voetbal Ld nSingerlandlOOp Zevenhuizen - Tegen de Vlaardingse runner-up VFC, die vorige week met 1-4 Voetbal Volleybal Voetbal Taekwondo Moerkapelle - Moerkapelle moest het zaterdag 31 maart thuis opne men tegen C.V.V. Berkel. Moerka pelle startte voor de wind en was in de eerste helft net iets sterker dan Berkel, wat resulteerde in wat kleine kansjes. Berkel probeerde aan te val len maar dat lukte nauwelijks. Moerkapelle begon goed aan de tweede helft, nu met de wind tegen. Het stevige verdedigen van Berkel vlak na rust leverde Moerkapelle een aantal vrije trappen op en Ber kel een aantal gele kaarten. Rond de twintigste minuut stuurde Van der Hoven met een strakke bal vanaf het middenveld Boutasqount goed weg. Hij omspeelde twee verdedigers en schoot keihard raak. Vlak erna wist Moerkapelle de voorsprong bijna te vergroten toen Zijderhand Sallevelt Op de 5 kilometer werd Menco Schuurman van loopgroep Aart Stichter eerste in een tijd van 16.25. Eerste dame Mariska Oskam van AV'47 finishte in 20.46. Eerste bij de Rotterdamse ambtenaren was, in 20.43, Henk Kleij; eerste dame bij de ambtenaren was Helma van Voorden in een tijd van 29.09. De 10 kilometer werd gewonnen door Maurice Veldhoven uit de Lier in 36.22. De eerste vrouw op deze af stand, Vanessa Hartman van Voorne Atletiek finishte in 38.50. Eerste ambtenaar uit Rotterdam, Tjalling Moordrecht - Na een kwartier was de wedstrijd tussen ROAC en Moordrecht al gespeeld. Moor drecht, dat onderaan de ranglijst bungelt en vecht tegen degradatie kon geen vuist maken tegen ROAC. In het tweede bedrijf oogde de ploeg vanaf het begin een stuk energieker. Met meer servieedruk en in een veel hoger tempo werd deze set in re cordtijd afgewerkt, binnen veertien minuten stond er een 12-25 set winst op het wedstrijdformulier. De derde en vierde set vertoonden eenzelfde spelbeeld. In beide sets direct wist te bereiken. Het schot van Sallevelt viel net niet binnen maar raakte de lat. Berkel ging niet bij de pakken neer zitten en drong sterk aan. De verde diging van Moerkapelle kwam met de wind vol tegen ernstig onder druk te staan. Een aanval over rechts van Berkel bereikte de rechtsbuiten in verre buitenspel positie waarop de grensrechter vlagde. De tot dan toe uitstekend leidende scheidrechter twijfelde en keurde het doelpunt af maar veranderde uiteindelijk toch van gedachten. Een forse tegen valler voor Moerkapelle. Een spel hervatting na een achterbal werd Moerkapelle fataal. Een van de aan vallers van Berkel wist de bal direct op te pakken en breed te passen. De spits van Berkel tikte de bal netjes binnen. Eindstand 1-2. de Vries, kwam over de streep in 38.28; eerste vrouw, afkomstig uit Nesselande, was Esther Schilt die een tijd klokte van 41.51. Op de 10 kilometer uit Zevenhuizen Rijk Meuleman 48.15; uit Moerka pelle Ad Kraal 53.55. Op de 5 kilo meter uit Nesselande Jos van Zuij- len 21.42, Gert van Zuijlen 23.11; uit Nieuwerkerk aan den IJssel Willemijn Hulsinga 27.54 en Thea Schmidt 35.28. Meer uitslagen en foto's op: www.uitslagen.nl. Na een aardige eerste helft waarin het na een kwartier 2-0 stond en na een slaapverwekkende tweede helft kon het op de derde plaats staande ROAC drie punten bij schrijven. bleven de Zevenhuizense dames continu aan de goede kant van de score, al verliep het alles behalve makkelijk. Door vooral hard te wer ken voor elk punt werd in beide sets de winst binnengehaald met res- pectievelijkj 19-25 en 22-25. Met deze 1-3 overwinning blijft de ploeg koploper in de tweede divisie. In de eerste minuut van de tweede helft veranderde dit spelbeeld om dat VFC' er Sven Goedendorp direct raak schoot na de eerstvolgende aanval. Daarna ging de thuisclub makkelijker spelen en werd de bal Waddinxveen/Zevenhuizen - On der grote belangstelling van fami lie en vrienden demonstreerden 72 taekwondoka's in de leeftijd van zes tot en met 52 jaar op zondag 1 april hun vorderingen op het gebied van stijlfiguren, zelfverdediging, kus sentje trappen, Koreaanse benamin- Op de moeilijk bespeelbare grasmat lieten de Nieuwerkerkers er vanaf het eerste moment geen gras over groeien en namen het heft in han den. De defensie speelde een zeer solide partij waardoor de doorgaans makkelijk scorende koploper be houdens twee korte fases na rust nauwelijks gevaar wist te stichten. De openingstreffer viel toen vlak voor het rustsignaal Godwin Falix op sterke wijze tussen enkele ver dedigers in balbezit bleef en op zijn karakteristieke wijze goed geplaatst uithaalde waardoor de Boshuizen- doelman geen schijn van kans had. goed rond gespeeld. Vlak voor tijd scoorde aanvoerder Maurice Eek- hardt een prachtige eretreffer, 3-1. Groeneweg maakt, met de vierde plaats op de ranglijst, nog kans op de nacompetitie. gen, sparren en breektesten voor de gevorderden. Onder hen de 52-jarig Jaap Post, die na afloop naar Zeven huizen terugkeerde met de witte band met zwarte slip. Op zondag 22 april houdt Jitae Tae kwondo de fittest, een inspannings test voor taekwondoka's. Na rust wilde Boshuizen snel orde op zaken stellen en Nieuwerkerk ont snapte toen een geweldige pegel op de lat boven doelman Sander Hoff man uiteenspatte. Toen Boshuizen leek uitgeraasd nam Nieuwerkerk de wedstrijd weer stevig in han den. Diep in blessuretijd ontsnapte Germaine Akkermans na een prima pass van de sterk spelende Dennis van der Bos, de snelle aanvaller be hield prima overzicht, omspeelde de doelman en was even later bedolven onder dolgelukkige Nieuwerkerkers. Paasmaandag komt laagvlieger HW op bezoek op sportpark Dorrestein. Nieuwerkerk aan den IJssel - CKV Nieuwerkerk nam het uit in Leiden in de achtste ronde van de veld- competitie, de eerste returnronde, op tegen koploper Sporting Trigon. Dit team stond twee punten voor op Nieuwerkerk en de opdracht was duidelijk: niet verliezen, anders was het kampioenschap ver weg. Toch zag het er lange tijd naar uit dat Nieuwerkerk wel ging verliezen. Na een prima start gaf de ploeg de wedstrijd plots volledig uit handen en stond het 6-2 achter. Het gat van vier punten bleef op 7-3 en 8-4, maar voor rust herpakte Nieuwer kerk zich tot 8-6. In de tweede helft bleef Trigon lang op voorsprong staan, maar bij een 13-10 voorsprong scoorde Trigon de laatste dertien minuten niet meer. Op karakter vocht Nieuwerkerk zich terug en met twee goals in de slot fase, waarvan de laatste in de slot minuut, was aanvoerder Kores Punt weer eens heel belangrijk voor zijn ploeg. Eindstand 13-13. Zaterdag speelt Nieuwerkerk om 16.00 uur op het eigen veld tegen de nieuwe koploper Tweemaal Zes. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vv Nieuwerkerk is op zoek naar spor tieve dames van achttien jaar en ouder die het leuk vinden om in een damesteam te voetballen. Ervaring is niet nodig. De trainingen vinden plaats op dinsdag en donderdag en de wedstrijden worden gespeeld op zondag. Voor meer informatie en aanmel den: stephaniedopper@hotmail.com, 06-21265587 of op Facebook: dames 1 W Nieuwerkerk. Nieuwerkerk aan den IJssel /Moor drecht - De waterpoloheren van NieMo verzuimden hun inhaalduel aan te grijpen om afstand te nemen van hun grootste concurrent in de strijd om uitzicht op promotie naar de derde klasse Bond. Bij De Plas 1 in Nieuwkoop vertrok de ploeg van trainer Zlatko Rakonjac met lege handen na een 5-3 nederlaag. Zowel NieMo als De Zeehond heb ben nu 42 punten uit twintig duels, maar De Zeehond heeft een mak kelijker programma komend week end, als het nummer tien Katwijk op bezoek krijgt, terwijl NieMo bij de in vorm zijnde middenmoter D5Z op bezoek moet. In de laatste speel ronde spelen De Zeehond en NieMo tegen elkaar in Rozenburg. won van koploper Xerxes, hield Groeneweg zondag 1 april in de eerste helft Regio - De 212 deelnemers aan de Lansingerlandloop troffen zaterdag 31 vrij eenvoudig stand. De thuisclub- had meer balbezit, maar doelman Johan maart prima loopweer. Alleen de laatste drie kilometer was er veel tegen- Hoogeveen hoefde slechts eenmaal handelend op te treden, wind. Desondanks toch goede tijden. Zevenhuizen - VC Nesselande speelde zaterdag 31 maart in Roosendaal een lastige wedstrijd tegen Mikro Electro. De openingsset verliep in eerste instan tie redelijk gemakkelijk voor de Zevenhuizense dames die uitliepen naar een 15-19voorsprong. Daarna slopen er wat foutjesin het Zevenhuizense spel, de thuisploeg schakelde een versnelling hoger en won de set met 25-22. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een ijzersterk collectief en een tomeloze inzet lagen ten grondslag aan de dikverdiende 2-0zege van Nieuwerkerk in Leiden op titelkandidaat Boshuizen. Het heeft nu de derde plaats in handen en gaat alleen aan kop in de derde periode. otxtoooss

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 69