Goede generale voor halve finale Badmintonnen met hindernissen Scheidrechter zit Groeneweg dwars Doornebosch en Jager clubkampioen Indrukwekkend zwemweekend Barracuda Kattenkoppentoernooi VCN zoekt volleyballers AV'47 bereidt zich voor op Marathon Rotterdam Atletiek HART VAN HOLLAND ZUIDPU\5 4 APRIL 2012 71 Waterpolo Voetbal Tennis Zwemmen Judo Volleybal ~rl Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - De waterpolosters van \A/SG NieMo-Van Vliet boekten een knap gelijkspel bij nummer twee SG BZC/ZPS; met 6-6 werd een punt uit het vuur gesleept. Eerder dit seizoen was BZC/ZPS met 3-7 te sterk voor NieMo, maar de Nieuwerkerkse dames deden dit maal niet onder voor de aanstaan de vice-kampioen. Tot vier keer toe wisten de meiden van trainer San- der Boer een achterstand weg te werken. Eind derde periode gooide NieMo alle schroom van zich af. Binnen driekwart minuut werden twee overtalsituaties door Liza Neleman afgerond. Een 4-3 achter stand werd zo omgezet in een 4-5 voorsprong, maar de gastvrouwen kwamen snel weer langszij. Ook de 5-6 van Denise Boerenboom werd ongedaan gemaakt door BZC/ZPS, dat in de slotfase nog goede kan sen had op een zege, maar met een vrouw meer niet wist te scoren. Hoewel er voor NieMo niets meer op het spel staat in de competitie, was het een goede generale repeti tie voor het halve finale bekerduel tegen Wiekslag. Zevenhuizen - De Zevenhuizense dames speelden zondag 1 april uit tegen Antibarbarie. Groeneweg be gon goed aan de wedstrijd en koos voor de aanval. In de zesde minuut krulde Cansu Yigit een vrije trap op de rand van de zestien meter mooi in de kruising: 0-1. Antibarbarie schroefde het tempo op en Groene weg moest een stapjeterug doen. In de zestiende minuut scoorde Anti barbarie de 1-1. Het werd een open wedstrijd met twee ploegen die aanvallend wilden voetballen, een mooie wedstrijd om naar te kijken. In de dertigste minuut scoorde An- tibarberie de 2-1. Groeneweg gooi de er een schepje bovenop en in de 43e minuut maakte Patricia van der Hoek de gelijkmaker. Na rust gingen beide ploegen voor de winst en golfde de wedstrijd heen en weer, over en weer kwamen er kansen maar deze werden niet benut. Vijf minuten voor tijd zaten beide ploegen er door en Groene weg was tevreden met een gelijk spel. Met nog drie minuten te gaan maakte Tansu Yigit een zuivere sli ding op een aanvaller van Antibar barie. Tot ieders verbazing gaf de scheidrechter een strafschop. Eind stand 3-2. Moerkapelle - Bij Love '70 werden vorige week de clubkampioensehap- pen dubbel gespeeld. Bij de dames waren weinig inschrijvingen en wist Iris van der Brugge haar titel te pro longeren, dit keer met Jessica Bac als medespeelster. Bij de heren was ENTHOuSiaste deelnemers aan het hindernistoernooi proberen te spelen meteen ballon aan hun racket. Zevenhuizen - Badmintonnen met 'de verkeerde' hand, met een extra klein racket, met een oog lapje voor of een met vlag over het net. De jeugd van bad mintonvereniging Enthos speelde vrijdag 30 maart een onderling toernooi met hindernissen. Op alle negen velden moest een an dere hindernis worden overwonnen. Aan het eind van de avond bleek niet degene met de meeste pun ten winnaar. De winnaar werd uit de ingeleverde formulieren getrok- Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de District Lange Afstandskampi oenschappen in Dordrecht behaalde Edgar van Oosten van Van Vliet Bar racuda zilver in de categorie seni oren 1 en ouder op de 1500 meter vrije slag en haalde Isabelle den Hartog op de 800 meter vrije slag de limiet voor de NJK in Amersfoort op 21 april. Andere zwemmers lieten zich gel den in Essen (Duitsland) waar de Alex Athletics Swim Et Fun Days werden gehouden. Er werden drie clubrecords lange baan verbeterd, waarvan twee door Jeroen Bechtold en één door Marijke Kommers; lan Minnigh behaalde zijn NJK limiet op de 50 meter vrije slag. Tijdens de vierkamp in Bodegraven boekte Jeroen Bechtold een zege op de 50 meter rugslag in een eindtijd Edgar van Oosten won zilver op de 1500 meter vrije slag. van 35.10, waarmee hij in zijn leef tijdscategorie landelijk op de zesde plaats staat. Nieuwerkerk aan den IJssel - Traditiegetrouw organiseert Budoclub Geisha van Cora van Kempen het Kattenkoppentoernooi voor meisjes van vier tot zestien jaar. Aan het toernooi, dat voor de zesde keer plaatsvindt en op za terdag 7 april gehouden wordt in de gymzaal aan het Kroon kruid, doen ruim tachtig deelnemers mee van zestien verschillende sportscholen. Dennis Jager (links) en Pascal Doornebosch. de finale een spannende strijd tus sen Harro van Dam en Krijn Verdoes, die lang gelijk op bleven gaan met Pascal Doornebosch en Dennis Ja ger. Deze laatsten wonnen met twee keer 6-4 en mogen zich clubkampi oenen van 2012 noemen. Dit jaar komt er ook een delegatie uit Duitsland naar het toernooi; acht leden van judoclub Kodokan uit Olsberg. De komst van de Duitse delegatie is een initiatief van twee oud-Nieuwerkerkers, Tanja en Peter den Ridder, die enige jaren geleden naar het Duitse Sauerland zijn ge- emigreerd. Hun kinderen waren voor de verhuizing lid van Geisha en zijn nu verbonden aan de Duitse club. Alle deelnemers aan het toernooi gaan naar huis met een beeldje van een kat. Voor meer informatie: www.tryitout.nl/geisha. ken. Derde werden Jill Bischoff en Vera Hogerwaard, tweede Lars van Leeuwen en Eric van Amerongen en eerste Danielle Willemse en Mer- lijne van der Spek. Zij gingen er met een chocolade paashaas met eieren vandoor, de andere deelnemers met een chocolade ei. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vol leybalvereniging VCN heeft plek voor heren die recreantencompe titie willen spelen. De trainingen vinden plaats op de woensdag van 20.00 tot 21.30 uur in de Comenius Sportzaal aan het Fresiaveld. De he ren spelen in de Nevobo recreanten competitie, regio Zuid-West. Naast heren zijn ook dames en jeugd wel kom. King Software VCN is ontstaan uit een fusie van het Nieuwerkerkse Nivoe'72 en VC King Software Ca- pelle. Voor meer informatie: www.volleybal-vcn.nl of recreanten@volleybal-vcn.nl. Regio - De voorbereidingen bij AV'47 voor de Marathon van Rotterdam op zondag 15 april zijn na een periode van ruim tien weken afgerond. Af gelopen weekend stond een afslui tende duurloop van 35 km langs de Rotte op het schema. De ambities binnen de trainingsploeg zijn hoog. Van alle lopers zijn de prestaties bijgehouden. Aan de hand van een trainingsschema richten de lopers zich op een bepaalde streef- tijd. De uiteindelijke tijd is afhanke lijk van veel factoren zoals het weer, kleine blessures, vorm van de dag en ervaring én van een dosis geluk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 71