Harm Lamberts ontvangt Koninklijke onderscheiding Openbare fractieverga dering PvdA Dierencentrale Fabia Dance Center in Zuidpleintheater Nieuwe algemeen coördinator IJsselThuis Lagere kwaliteit onderhoud groen en wegen Glenda Peters praat met Nan Geruchten over kinderlokker Nieuwe website Platform Gehandicapten Zuidpias HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 4 APRIL 2012 9 Burgemeester Gert-Jan Kats speldt de versierselen op die horen bij de Koninklijke Onderscheiding op bij Harm Lamberts die vergezeld wordt doorzijn vrouw en partijgenoot Emmy Kokkeler. Zuidpias - Harm Lamberts is tijdens zijn afscheid als raadslid voor Gemeen- teBelangen Zuidpias op dinsdag 27 maart benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Onder toeziend oog van familie, vrienden en de volledige gemeenteraad kreeg de afzwaaiende politicus de officiële onderscheiding voor zijn jarenlange inzet als gemeenteraadslid, wethouder, bestuurslid en vrijwilliger bij stichting Vluchtelingen Werk. Door Erwin van 't Hof De onderscheiding kwam voor de Nieuwerkerker als een grote verras sing. "Nu snap ik waarom ik ineens mijn kleinkinderen op de tribune zag zitten," zei hij trots. "De lo kale democratie is een groot goed. Ik ben blij dat ik er zo'n lange tijd deel van heb mogen uitmaken." Na het dankwoord kreeg Lambers lang durig applaus van alle aanwezigen. Het vertrekkende raadslid droeg zijn onderscheiding postuum op aan zijn ouders. "Ik heb hem gekregen, maar zij hebben hem echt verdiend." In de Nieuwerkerk aan den IJssel - De fractie van de Partij van de Arbeid houdt donderdag 5 april een open bare vergadering in 't Blok aan het IJsermanpad. Belangstellenden zijn welkom vanaf 20.00 uur. Gevonden Chihuahua x, zwart-wit,wit op borst, bruin in snuit, halflangharig, Burg. Klinkhamerweg Zevenhuizen. Kater, rood, witte sokken, buik en wit tussen ogen, dikke staart, Oran jestraat Moerkapelle. Kat, zwart, A 12 Zevenhuizen/Moer- kapelle. Kat, zwart, witte voeten en vlek op buik, zwarte stip onder kin, Kraton laan Zevenhuizen. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Tweede Wereldoorlog lieten zij twee Joden onderduiken in hun kleine woning. "Het is goed om te zien dat een onderscheiding als deze niet alleen maar voor de hogere kringen in de samenleving is be stemd, dat is vroeger nog wel eens anders geweest," aldus Lamberts. Burgemeester Kats bedankte de politicus voor zijn jarenlange inzet voor de gemeente. "Hij heeft beslo ten om plaats te maken voor een jongere generatie. We gaan hem zeker missen." Ook Martien Zijder hand (GBZ) sprak lovende woorden over zijn fractiegenoot. Het vertrek had voor Zijderhand wel één voor deel. "Misschien zijn we voortaan iets eerder thuis van een vergade ring. Harm houdt er van om lang en veel te spreken." De lege ze tel die Lamberts achterlaat wordt ingevuld door Paul van Drenth. Lamberts begon zijn politieke car rière in 1982 toen hij voor de PvdA raadslid werd in de toen nog zelf standige gemeente Vleuten-De Meern. Van 1998 tot 2000 en van 2002 tot 2006 was hij wethou der van de voormalige gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel en ge durende zes jaar gemeenteraadslid voor Gemeentebelangen Zuidpias (GBZ). Sinds de fusie in 2010 is hij gemeenteraadslid. Daarnaast is Lamberts sinds 1997 actief bij de Stichting Vluchtelingenwerk waar hij onder andere lessen Nederlands geeft aan Birmezen. Rotterdam/Zuidpias - Een groot aantal jonge leden van Fabia Dance Center treedt zaterdag 7 april op in het Zuidpleintheater. Zij brengen dan de voorstelling 'Journey to the Unknown'. Momenteel wordt nog volop gerepeteerd en wordt de laat ste hand aan de kostuums gelegd. De voorstelling begint om 19.30 uur. De toegang bedraagt 10,- euro; kaarten zijn aan de kassa van het theater verkrijgbaar tot 19.15 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ineke van Os is sinds 1 maart de algemeen coördinator die de algehele leiding heeft over hospice IJsselThuis. Van Os heeft veel ervaring als coach en projectleider op het gebied van de organisatie van de formele en in formele zorg. In die functie heeft zij volop de betrokkenheid van profes sionals, vrijwilligers en mantelzor- gers in de zorgsector leren kennen en waarderen. Hospice IJsselThuis Zuidpias - Met tegenzin stemde de gemeenteraad tijdens de raadsvergade ring op 27 maart in met een nieuw beheerplan groen en wegen. Vanwege bezuinigingsmaatregelen wordt het onderhoudsniveau van de openbare ruimte een stuk lager dan voorheen. Door Erwin van 't Hof Raadsleden uitten zich ontstemd over de maatregelen, maar begre pen dat er geen andere optie voor handen is, gezien de huidige finan ciële situatie van de gemeente. Aart Slobbe (CU/SGP): "Het voorgestelde kwaliteitsniveau is niet om trots of tevreden over te zijn." Roeland de Graaff (CDA) sprak zijn zorgen uit over het voorstel. "We moeten niet toestaan dat de gemeente verloe dert." Niet overal wordt een stapje terug gedaan. In het beheerplan is ruimte gemaakt voor enkele uitzonderin gen. Het groen op begraafplaatsen, gazons in woonwijken en voetpaden in de centra van de vier dorpen, blij ven op hetzelfde onderhoudsniveau als voorheen. Op aandringen van D66 wordt er ook rekening gehou den met de kwaliteit van voetpaden rond bejaardencentra. Wethouder Arjen Hazelebach kon de situatie echter niet mooier maken dan die is: "We moeten roeien met de riemen die we hebben." Dit be tekent bijvoorbeeld dat bomen heel kort worden gesnoeid, zodat de tijd tot de volgende snoeibeurt langer is. Dat bespaart geld. Begrip Hazelebach gaf aan dat goede com municatie met de inwoners van Zuidpias noodzakelijk is om een klachtenregen tegen te gaan. "Er zullen zeker mensen zijn die het komende jaar zien dat de kwaliteit van de openbare ruimte slechter wordt." Om te voorkomen dat ieder een massaal aan de bel trekt bij de gemeente, wil de wethouder actief gaan informeren. "Daarnaast doe ik ook een beroep op het begrip van de burgers, het kan op dit moment nu eenmaal niet beter", aldus Hazele bach. Hoewel het nieuwe beheerplan of ficieel tot 2015 loopt, gaf de wet houder aan dat tussentijds wordt gekeken naar de stand van zaken. "Als de financiën het toestaan, hopen we zo snel mogelijk weer terug te keren naar het voorma lige onderhoudsniveau." Of dat ook daadwerkelijk tot de mogelijkheden behoort, is moeilijk te zeggen. De vooruitzichten zijn in ieder geval niet goed. Het is nog maar de vraag of de bezuinigingsronde van vorig jaar voldoende was om de tekor ten van de gemeente op te vangen. Schouwgroep Het CDA diende een motie in voor de instelling van een schouwgroep bestaande uit raadsleden. Deze zou elk jaar moeten bekijken hoe de za ken er op het gebied van groen bij staan in de gemeente. Hoewel de motie veel sympathie kreeg van de andere fracties, stemden uiteinde lijk slechts TON en de SP voor. "Dit is een overbodige motie", meent Ginus Aalderink (WD). "Het is de plicht van elk raadslid om altijd kritisch om zich heen te kijken, niet een maal per jaar." Zuidpias - Zangeres Glenda Peters is donderdag 5 april te gast in het programma 'Koffietijd met Nan'. Het programma is te beluisteren bij Om roep Zuidpias van 11.00 tot 12.00 uur. Glenda Peters - die ooit de Soundmixshow won - vertelt over haar plannen, over haar nieuwe show en wat er allemaal komt kijken bij het artiestenbestaan. Zij geeft tijdens de uitzending twee kaartjes weg voor haar nieuwe show. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de politie komen veel vragen binnen over het mogelijk aanwezig zijn van een kinderlokker in Nieuwerkerk aan den IJssel en in Lekkerkerk. De po litie neemt meldingen over dit on derwerp zeer serieus en onderzoekt de zaak. Op dit moment is er echter geen enkele concrete informatie dat in de gemeenten Zuidpias en Neder- lek kinderen worden benaderd. Wie iets verdachts meent te zien wordt verzocht contact met de politie op te nemen via 0900-8844 of 112. bouwt onder leiding van Ineke van Os verder aan een toekomst waarin het 'er zijn' van coördinatoren en vrijwilligers voor mensen die niet lang meer te leven hebben centraal staat. Kwaliteit van leven, zo mo gelijk óók in de laatste levensfase, daar zijn de ondersteuning en de zorg op gericht. Met elkaar zetten de algemeen coördinator, de coör dinatoren en de vrijwilligers zich daarvoor in. Zuidpias - Het Platform Gehandicapten Zuidpias (PGZ) heeft de vernieuwde website gelanceerd. Het PGZ maakte eerder gebruik van de web faciliteiten van de koepelorganisaties maar die kwamen door bezuinigingen te verval len. De vernieuwde site is van eigen hand en beoogt te voorzien in infor matie die van belang is voor mensen met een handicap en/of chronische ziekte in de gemeente Zuidpias. Ook is er informatie te vinden over www.pgzuidplas.nl. de scootmobieltochten en zijn er fotoalbums van PGZ-activiteiten te vinden. Voor meer informatie:

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9