Broedtijd Hitlandgebied veelal onbekend bij hondeneigenaren Tuinontwerpdag in bibliotheek Paaseitjes vergaren met bridgen Oosterse tragedie in bibliotheek Nieuwerkerk in de bloemen Pelgrimsverhalen bij jubilerende St. Josephparochie Kijkje bij kleuterdans Raam decoratie HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL I 12 APRIL 2012 Gestolen motor in het water Koekenbakkersclub Mackenbach exposeert in Bleiswijk www.enkast.nl 0180-634866 11 Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Hitlandgebied leven 54 vogelsoorten, waarvan een groot deel in het najaar naar warmere streken is vertrokken. Ze zijn nu echter allemaal terug en van maart tot juli is het broedseizoen en wordt er voor nageslacht gezorgd. Dat broeden moet ongestoord kun nen plaatsvinden en dus is het bijvoorbeeld zaak, dat hondeneigenaars hun honden aan de lijn houden. Door Cees Visser Een 'rondje Hitland' bevestigt dat het hoogseizoen voor de vogels is. Van alle kanten hoor je getjilp en gekwetter en zie je de gevederde vrienden met takjes en strootjes in de weer. Maar ook voor honden is het Hitlandgebied een eldorado. Slechts enkele eigenaars hebben hun viervoeters aangelijnd. De re den: nergens staat aangegeven dat het broedtijd is en dat honden dus niet los mogen lopen. De boxer 'Gangster' van Jort Eberwijn blijkt, zo vertelt zijn baas 'bij toeval te zijn aangelijnd en niet vanwege het broedseizoen'. Hetzelfde geldt voor de beagle van Aad Visser, die deze hond van zijn dochter driemaal per week uitlaat en hem voor de zeker heid altijd aan de lijn houdt: "Om dat je bij honden nooit zeker weet wat ze gaan doen." Eigenares van de flat coated retrievers Ace en Yinti blijkt goed op de hoogte te zijn van de broedtijd, maar bevestigt dat er geen waarschuwingsborden staan, zoals dit in het verleden wél het ge val was. "En dan ligt het toch voor Ooivaar op het nest in het Hitlandgebied. Jort Eberwijn met zijn aangelijnde boxer Gangster. de hand, dat veel honden vrij rond lopen?" Partij voor de Dieren De Partij voor de Dieren in Zuid- Holland wil dat alle honden in het broedseizoen tussen 15 maart en 15 juli in natuur-en recreatiegebieden aangelijnd blijven om vogels rust te bieden en ongestoord te laten broeden. Vanaf het moment dat de vogels hun nest bouwen tot het moment waarop de jongen het nest hebben verlaten, zijn zij extra ge voelig voor stress en verstoring. En aangezien veel honden van nature jagers zijn, is het zaak dat hun eige- Aad Visser met beagle Jos. naars hiermee rekening houden en hun viervoeters aanlijnen. Van alle broedende vogels die op Europees grondgebied voorkomen zijn de nesten wettelijk beschermd door de Flora-en Faunawet. Het.Recreatieschap Hitland zou er voor moeten zorgen dat het publiek op de hoogte is van het feit dat in het broedseizoen honden 'een be perkte vrijheid' hebben. Dat er in het Hitlandgebied zoveel vogelsoor ten leven kan een bewijs zijn dat het publiek zeker 'natuurbewust 'is. Een ondersteuning door duidelijke richt lijnen zou een welkome aanvulling zijn. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nederlandse Vereniging voor Tuin- en Land schapsarchitectuur NVTL houden vrijdag 20 april de dertiende Nationale Tuinontwerpdag. Verspreid over Nederland zetten openbare bibliotheken, lokale architectuurcentra en architectuurparken de deuren open voor een advies over het ontwerp en de inrichting van de tuin. Nieuwerkerk aan den IJssel - De resultaten van de spellen van de paasdrive worden traditiegetrouw afgerekend in paaseitjes. Sommige leden van IJs- selbridge gingen vorige week woensdag naar huis met meer dan dertig cho colade-eitjes, anderen moesten het doen met enkele eitjes. In de bibliotheek aan het Raad huisplein is van 17.00 tot 20.30 uur tuin- en landschapsarchitect Peter Moest aanwezig om mensen met 'tuinplannen' van advies te dienen. Het advies levert geen kant-en-klaar tuinontwerp op, maar wel een eer ste schets voor verdere uitwerking. Aangeraden wordt een plattegrond van de eigen tuin met afmetingen mee te nemen. Aanmelding worden aanbevolen: 0180-316201. Nieuwerkerk aan den IJssel - Malcolm McEwan houdt dinsdag 17 april een lezing in de biblio theek. Een Oosterse Tragedie: Rusland en haar leiders van de laatste Tsaar tot Poetin. De avond begint om 20.00 uur, de toegang is vrij. In de A-lijn werden Leo Hesseling en Dick van der Horst eerste met 65,95%, gevolgd door Jos en Wim Lensen met 55,56 en Marijke Blok en Renate Tournier met 53,47. Tonnie en Mary van Schaik wonnen in de B-lijn met 63,39%, tweede werden Edith en Tom van Calsteren met 61,61 en als derde eindigde het koppel Bep van Boheemen en Hans je Huibers (60,12). In de C-lijn eindgiden Agnes He- ijster en Karei Hartlieb bovenaan met 58,48%, Riet Overgaat en Ada Suurbach werden tweede (58,40) en Clara Oosterwijk en Corrie Rosier derde met 55,28. In de D-lijn werd gewonnen door Betsie Kuiper en Elisabeth Tump (60,00), tweede werden Tonny Du- valois en Willy van der Sluis met 59,58 en derde Dini Gijzen en Dicky Verhoeff met 51,25. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een voorbijganger heeft zater dagochtend 7 april een motor aangetroffen in het water langs de Zuidplasweg. Duikers van de brandweer hebben na de mel ding het water afgezocht op zoek naar mogelijke slachtoffers. Deze werden niet gevonden. De motor die in het water lag, bleek eerder die nacht te zijn gestolen bij een woning aan het Penning kruid in Nieuwerkerk. De politie doet verder onderzoek en vraagt getuigen zich te melden op 0900 - 8844. Nieuwerkerk aan den IJssel - De knutselclub van VEDJ houdt woensdag 18 april een koeken bakkersmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. De kinderen gaan aan de slag om iets lekker te maken voor de lente. De middag wordt gehouden bij Con Musica aan het sportpark Dorrestein 5. De kosten voor deelname bedragen 2,50 euro. Voor meer informatie en aanmelden (verplicht): 06- 34625311 of cisca.vedj@gmail. com Bleiswijk/Nieuwerkerk aan den IJssel - Van 6 april tot en met 7 juni exposeert de Nieuwerkerkse kunstenaar Remco Mackenbach in De Tuinen aan de Oranjetuin 124-126 in Bleiswijk. Mackenbach (1963) is sinds 2003 actief als kunstenaar. Sinds 2006 neemt hij deel Pinkst'Art, en is hij bij de organisatie hier van betrokken. Mackenbach, die in zijn middelbare schooltijd geen kunstvakken had volgt in middels de deeltijdstudie Docent Beeldende Kunst. Hij geeft ook les aan de Topmavo in Alphen aan den Rijn. Zijn werk kenmerkt zich door een rijkheid aan kleurgebruik. De stijl varieert van (bijna) realistisch tot abstract, soms bijna grafisch. Als onderwerp komen landschappen regelmatig terug, daarnaast ook objecten en vrije schilderingen. Tijdens de expositie toont hij een doorsnede van zijn werk van de afgelopen jaren. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het kader van haar honderdjarig bestaan or ganiseert de St. Josephparochie voor donderdag 19 april een gezellige mid dag en avond waar Jos Kersbergen, afkomstig uit Gouda, komt vertellen over zijn pelgrimstochten. In 2006 wandelde Kersbergen van Gouda naar Santi ago de Compostela en vervolgens naar Cabo Finisterre, het einde van de we- reld. In 2010 liep Van Kersbergen van Santiago de Compostela naar Rome. Het middagprogramma begint om 14.00 uur en is speciaal bedoeld voor de ouderen. Belangstellen den voor het avondprogramma zijn welkom vanaf 19.30 uur. Het programma begint dan om 20.00 uur. De deurcollecte na afloop is bestemd voor Stichting Zuidpias Helpt. Vooraf aanmelden is gewenst en kan tussen 9.00 en 12.00 uur via 0180-312263 of secr-sintjoseph parochie@hetnet.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerk aan den IJssel verrast kunnen ophalen bij Meesterbloem- bloemprijs van de Postcode Loterij worden met een bosje gerbera's. binderij is gevallen op wijkcode 2912. Dat De winnaars krijgen een coupon Coen van Buuren aan de Dorpsstraat betekent dat 1852 inwoners van thuisgestuurd waarmee zij hun prijs 41. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de aula van de Stichting Nieuwerkerk se Muziekschool danst op zaterdag middag van 13.30 14.15 uur een flink aantal kleuters er lustig op los. Met grote overgave wordt er naar de opdrachten van juf Diede Bolsius geluisterd. Belangstellenden zijn van harte welkom eens een kijkje te komen nemen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11