Op kleine schaal asbest na brand Eerste Tochtweg Vriend dwong Nieuwerkerkse tot prostitutie Driekamp van start Informatie avond in bibliotheek Kidsdisco Sundström exposeert in Gouda en Enschede Maak kennis met je talenten TCN start met G-tennis Cabaretier zet Nieuwerkerk op zijn kop HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 12 APRIL 2012 13 Jeu de Boules Gouda/Nieuwerkerk aan den iJssel - Een 22-jarige man uit Gouda is vrijdag 29 maart veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf voor mensenhandel, mis handeling en bedreiging. Hij dwong zijn vriendin tot prostitutie. Eind vorig jaar belde een verontrus te moeder uit Nieuwerkerk de poli tie. Ze maakte zich zorgen over haar 19-jarige dochter die een relatie had met de man. Het meisje zat re gelmatig onder de blauwe plekken. Een buurtbewoner deelde de zorgen van de moeder, hij had het meisje op de Geleenstraat in Den Haag gezien, een bekende prostitutiebuurt. Uit het onderzoek bleek dat het meisje inderdaad in de prostitutie werkte en dat de man het meisje zwaar onderdrukte, mishandelde en uitbuitte. Begin december werd de verdachte aangehouden. Met het meisje werd lang gesproken, maar zij wilde geen aangifte doen. Zowel de verdachte als het meisje ver klaarden dat ze met elkaar omgaan als geliefden, die wel eens ruzie maken. Besloten werd om verdachte te vervolgen. De rechtbank achtte mensenhandel, mishandeling en be dreiging bewezen. Nieuwerkerk aan den iJssel - Woens dag 4 april heeft rond 11.00 uur kor te tijd brand gewoed in het ketelhuis van een rozenkwekerij aan de Eerste Tochtweg in Nieuwerkerk. De eige naar is belast met het opruimen van de vrijgekomen asbestdeeltjes. Na metingen werd geconstateerd dat uitsluitend op privéterrein as bestdeeltjes zijn vrijgekomen van de laagste categorie. Dezelfde avond is een informatiebrief aan de omwo nenden uitgereikt. Op donderdag 5 april heeft een exacte inventarisatie plaatsgevon den van de asbestverspreiding. Ver volgens heeft de gemeente aan de eigenaar een last opgelegd om de aangetroffen asbest op te ruimen. De Milieudienst Midden-Holland ziet er, in opdracht van de gemeente, op toe dat de sanering zo spoedig mo- Nieuwerkerk aan den IJssel - In de bibliotheek wordt donderdag 19 april een informatie-avond gehou den in samenwerking met de Stich ting Vier het Leven en de stichting Beter Horen. Aan de orde komen het voorkomen van sociaal isolement met een hoortoestel, de mogelijk heden en onderhoud en toepassing van een hoortoestel, de audicien en de zorgvergoeding.De avond begint om 20.00 uur, inloop vanaf 19.30 uur, de toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor kids tussen de zeven en dertien wordt vrijdag 13 april van 19.00 tot 22.00 uur een kidsdisco in 't Blok gehouden. De toegang is gratis, er zijn volwassenen aanwezig om een oogje in het zeil te houden en er is alleen frisdrank te krijgen. gelijk en op de juiste wijze gebeurt. Uiterlijk donderdag 12 april moeten de werkzaamheden zijn afgerond. Leermoment In juli 2011 kwam bij een brand op de Eerste Tochtweg asbest vrij. Bij de bestrijding van die brand werden toen veel fouten gemaakt. Naar aan leiding van een rapport hierover van de Veiligheidsregio Hollands Mid den zei burgemeester Gert-Jan Kats in februari: "Deze brand is een groot leermoment geweest. We nemen de aanbevelingen uit het rapport dan ook zeer serieus zodat er tijdens toekomstige incidenten dergelijke onduidelijkheden tot een minimum kunnen worden beperkt." Volgens de gemeente verliep de bestrijding van de brand deze keer goed: "Vanaf het moment dat de gemeente kennis nam van de brand, is er overleg geweest met de brand weer. Na het bericht met betrek king tot het mogelijk vrijkomen van asbesthoudend materiaal, zijn medewerkers van de gemeente ter plaatse geweest. Hier is overleg gevoerd met de offi cieren van dienst van de brandweer en politie, waarna de gemeente de regie heeft overgenomen. Naar aanleiding van de ervaringen in 2011 en het daaropvolgende on derzoeksrapport is bij deze brand zeer kritisch gekeken naar deze overdracht van de regie. Pas toen alles duidelijk was, heeft de over dracht plaatsgevonden, waarna het asbestprotocol in werking werd ge steld. Namens de gemeente heeft de Milieudienst de uitvoering hiervan bewaakt." Nieuwerkerk aan den IJssel - Birgit- ta Sundström Jansdotter exposeert bij de jubileumstentoonstelling 5x5x5 in de Firma van drie in Gouda, bij de Open Atelier route Kunstmo ment in Gouda en in Dreamscape: mixed-up in Tetem Kunstruimte in Enschede. De expo in de Firma van drie wordt donderdag 12 geopend, de Open Atelier is op zaterdag 14 en zondag 15 april en de expo in Enschede is tot en met 22 april te bezoeken. Nieuwerkerk - Talentencoach Mari anne Fortuin geeft dinsdag 24 april een workshop met het talentenspel 'Maak kennis met jouw talenten'. Het spel is een inzicht- en ontplooi- ingsspel voor mensen met levens vragen, zoals 'doe ik het juiste werk? Wat is de bedoeling van mijn leven? Wat moet ik met al mijn talenten? Hoe komt het dat ik me niet kan ontplooien? Welke studie of welk Nieuwerkerk aan den IJssel - De spe lers van Jeu de Boulesclub Nieuwer kerk zijn begonnen met de voorjaars- driekamp. Deze krachtmeting werd afgetrapt met de discipline triplette. Na een verrassende loting volgde een nog verrassender speelavond die pas ver na 23.00 eindigde. Oorzaak waren de bij triplette gebruikelijk lange partijen. Het triplette Nancy de Vries, Wil Boudewijn en Edward Ko- nigferander bleek het sterkst. Voor Konigferander de eerste keer dat hij prominent in de prijzen viel. ••i' ft tel II 1 - ikt? JSWM Na de proeflessen werden vijf kinderen lid Nieuwerkerk aan den IJssel - Ten nisclub Nieuwerkerk is gestart met G-tennis voor jeugd met een lichte fysieke/verstandelijke beperking. Na enkele proeflessen kregen op 5 april vijf jeugdige leden hun eerste tennisles van Michael Jongste. De G-leden spelen, net als de andere leden, door af te hangen via het afhangbord. Voor hen geldt echter dat er per baan altijd minimaal een begeleider zal zijn. In de lesgroep zijn nog enkele plaat sen beschikbaar. Geïnteresseerden kunnen een kijkje nemen tijdens de les op donderdag van 18.00 tot 19.00 uur. Voor meer informatie: tc@tcnieuwerkerk.nl. beroep moet ik kiezen? Heb ik de juiste plek in de organisatie?' De workshop wordt gehouden in de bibliotheek van 19.30 tot 22.00 uur. Aanmelden kan tot 23 april via info@komjeontwikkelen.nl. Voor meer informatie: www.komjeontwikkelen.nl en www.compagniefortuin.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Caba retier Arie Vuyk gaf zaterdag 7 april een try-out voorstelling in Nieuwer kerk. In het clubgebouw van water scouts de IJssel speelde hij tijdens een benefietavond zijn nieuwste voorstelling 'Helemaal Hums' voor een uitverkochte zaal. Het aanwe zige publiek vermaakte zich koste lijk en ging met een brede lach naar huis. De opbrengst van de avond wordt gebruikt om al het materiaal op land en water tip top op orde te maken voor komend seizoen. Op humoristische wijze wordt belicht hoe gek iedereen eigenlijk is geworden en dat niets meer normaal is. Naar aanleiding van een onderzoeksrapport van vorig jaar is bij de brand kritisch gelet op een heldere regie-overdracht van brandweer naar gemeente.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 13