lis IK BEN IK Ml ÏET WAT ER 111 JST VAN MMr N SYRIË GEBEURT, VEILIGHEID 0 ÖA? Gezellige dag Twee avonden over verlies en Schooltuin Reigerbos voor OSS rouw opgeknapt Er werd gebridged Johan Heijkoop wint eerste wedvlucht Geraniummarkt Lionsclub 4 en 5 mei (18) schuifdeurkasten op maat HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 12 APRIL 2012 15 n rip Nationale \n het kader pensen \n Herden^l land over hun definitie HartN/au ri in het kader van www.enkast.nl 0180-634866 Duivensport Als prins of prinses op Koninginnedag 7 Zevenhuizen - "Bij vrij- T heid denk ik aan veilig over straat kunnen en kunnen zijn wie je wilt zijn." Lang hoeft Simav (spreek uit als 'siema') niet na te denken over haar definitie van vrijheid. Ze is geboren in Syrië en toen ze negen maanden was, kwam ze naar Nederland. "Voordat de on rust in Syrië begon vond ik vrijheid vanzelfsprekend. Sinds ik weet wat er daar gebeurt, ben ik bewust van het feit dat het in Nederland veilig is." De vrijheid die men in Neder land geniet verschilt enorm van de vrijheid in Syrië. De ouders van Simav vluchtten uit Syrië omdat zij daar ern stig gediscrimineerd wer den. De moeder van Simav legt uit waarom. "Mijn man en ik zijn Koerden. Als Koerd word je gediscrimineerd in Syrië: je krijgt bijvoorbeeld geen paspoort. De dictator die er nu zit, Bashir Al- Assad, moet gewoon weg." De ouders van Simav vol gen de gebeurtenissen op de voet. Simav weet wat er speelt maar houdt zich er niet veel mee bezig. "Ik zie hoe gestresst mijn ou ders erdoor raken', dat wil Simav Mohamed. ik niet." Vrijheid en veiligheid zijn voor Simav bijna dezelfde be grippen. Onvei lig voelt ze zich zelden. Toch zou ze graag iets willen ver anderen aan het systeem. "De strafwet is te soft, veel straffen zijn te laag. Neem Robert M., die man zou nooit meer vrij mogen komen." Het feit dat crimi nelen soms snel vrij komen geeft Simav wel eens een onveilig gevoel. Ook is Simav van mening dat de vrij heid van meningsuiting soms wordt misbruikt. "Natuurlijk mag je zeggen wat je vindt, maar ik vind niet dat je daarmee mag aanzetten tot haat. Vrijheid van meningsuiting is goed zolang er onderling respect is." Onderling respect is belangrijk voor Simav; elkaar in je waarde laten. Dat wil ze ook graag doorgeven aan anderen. "Je moet doen wat je wil doen, zolang het een ander maar niet in de weg zit. Haal alles uit het leven wat erin zit. Als puber doe je dingen waar je niet over nadenkt en dat moet kunnen." Bij de dodenherden king moeten ze echter wel stilstaan, vindt Simav. "Wat er is gebeurd in de Tweede Wereldoorlog is verschrik kelijk. Het is goed dat daarbij wordt stilgestaan en ik vind dat je dat moet herdenken, hoe oud je ook bent." Zevenhuizen - Turnvereniging OSS vertoonde 7 april in Sassenheim haar kunsten op de daar gehouden turn- en fundag. Koprollen en sprongen op die hele dunne balk. Radslagen en hand standen op de lange mat en mooie hoge sprongen en salto's op de tram poline. In de naastgelegen zaal kon er tussen de activiteiten door gespron gen worden op de tumblingbaan. Zevenhuizen - In de Ontmoetings- kerk worden twee lezingen gehou den over afscheid nemen. Marinus van den Berg spreekt woensdag 18 april over 'Rouw, voor en na het sterven'. Vanuit zijn erva ring als pastor, onder andere in een verpleeghuis in Rotterdam, geeft hij veel lezingen en schreef veel boeken rouw en verdriet. Bekende titels zijn 'De laatste eer, over het voorbereiden van het laatste af scheid', 'Woorden in stilte, teksten bij afscheid' 'Door je verdriet heen groeien' en 'Voor bij het einde, wa ken en afscheid nemen'. Op woensdag 25 april is het thema 'Rituelen bij en vormen van uitvaart'. Deze avond wordt verzorgd door Pe tra Verschoor van Sereen uitvaart verzorging en Sjon Donkers, pastor van de Ontmoetingskerk. Beide avonden staan open voor be langstellenden en vinden plaats in de Ontmoetingskerk aan de Dorps straat 106. Aanvang 20.00 uur, kerk open 19.30 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie: sjondonkers@gmail.com of 079-3619032 Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla werd 3 april de laatste zitting van de derde ronde gebridged. In de A- lijn wonnen Ruud Bantje en Mark de Wall met 61.01%. In de B-lijn werden Georg Moonen en Adrie Perdijk eerste met 59.70%. In de C-lijn gingen Ge rard van der Horst en Rob Poorter aan kop met 62.08%. De zitting uitslagen. In de A-lijn werden Ruud Bantje en Mark de Wall eerste, Hans en Annette Bolsterlee tweede en Erna van Bohee- men en Ronny Schepers derde. Vanuit de B-lijn promoveren de nummers één tot en met vier Yvonne Versteeg en Joke Wiebes, Leo Hesseling en Dick van der Horst, Fenna en Pieter van der Lelij en Rieneke en Ed Keizer naar de A-lijn. Op de eerste vier plaatsen in de C-lijn Carla de Jong en Dirkje Vermaat, Carolien en Henk de Koning, Ger Spanjaard en Els Zwanenburg en Gerard van der Horst en Rob Poorter, zij promoveren naar de B-lijn. Zevenhuizen - Het vliegseizoen is voor de duiven begonnen met een concours vanuit Duffel, op een af stand van 102 kilometer. Door de Stormvliegers werden 591 duiven ingekorfd. Samen met alle 32.000 duiven van afdeling vijf Zuid-Hol land werden de duiven om 11.00 uur gelost. Om 12.22 uur klokte Johan Heijkoop de snelste duif van de vereniging. Hiermee haalde hij ook de eerste prijs in het rayon van de C.C. Leiden e.o. binnen. Zijn duif haalde een snelheid van 74 kilo meter per uur. Dat het prima vlieg weer voor de duiven was bleek, in tien minuten waren alle prijsduiven weer thuis. Zevenhuizen - Pot- en perkplanten in alle kleuren en maten worden zater dag 2i april aan de man gebracht door de leden van Lionsclub Zevenhuizen. De jaarlijkse zogenoemde Geraniummarkt wordt gehouden op het C1000 plein en begint om 8.00 uur. De opbrengst komt ten goede aan het hospice IJsselthuis, Care for Kids, Stichting Vrienden van Sophia, de zorgcentra Beth-San en De Ze venster en aan lokale hulp en on dersteuning voor minder bedeelde gezinnen. De Lions zijn niet te beroerd om de gekochte waar voor de klanten die niet over vervoer beschikken, thuis te bezorgen. Voor meer informatie: www.lions.nl/zevenhuizen. Zevenhuizen - De kinderen van groep 6 van openbare basisschool 't Rei gerbos gingen als voorbereiding op het paasweekend aan de slag in de schooltuin. Met de steun van een aantal bedrijven en ouders werd de tuin voorzien van kleurige plantjes. Het schoffelen, scheppen en harken leverden een gezellige kleurrijke tuin op. Zevenhuizen - Voor kinderen die altijd al eens als prins of prinses door het leven hebben willen gaan, wordt op Koninginnedag, maandag 30 april, de rode loper uitgelegd bij de Hervorm de Kerk aan de Dorpsstraat. Eenmaal binnen worden de kinderen door het Evangelisatieteam omgetoverd tot stoere prins of lieftallige prinses.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15