Vrouwen maken droomdekentjes voor ernstig zieke kinderen Sander van Eijk wint Paas- toernooi Workshop Piccolien breien Trouwfeest juf Dingemanse 17 Muntjes kopen voor Koninginnedagontbijt Tuinfair Onderlinge wedstrijd Moerveen Optreden Thnx! Bingoavond voor Roparun HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 12 APRIL 2012 Schaken Moerkapelle - Het Oranje Comité organiseert voor Ko ninginnedag, op maandag 30 april, een Koninginnedagont bijt. Muntjes voor het ontbijt zijn op zaterdag 14 en 21 april van 9.00 tot 12.00 uur ver krijgbaar in de Dorpsstraat. Hier kan men zich tevens aan melden voor de braderie. Dit kan ook via ocmoerkapelle@ casema.nl. Helpende handen voor beide evenementen zijn welkom. Moerkapelle - Brocante, twee dehands boeken, kinderkle ding, zelfgemaakte geitenkaas, woondecoratie, een gratis high tea en nog veel meer is er te vinden op de tuinfair op don derdag 19 april van 10.00 tot 21.00 uur. Corrie van der Spek en Marianne Klijnsmit orga niseren de Fair aan het adres Herenweg 42. ledereen is wel kom, de toegang is vrij. Moerkapelle - Bij rijvereniging en ponyclub Moerveen wordt zaterdag 14 april de eerste on derlinge wedstrijd gehouden. Ruiters te paard of pony rijden twee proeven in de klassen B, L, M of Z. Voor de allerklein sten is er een speciale Bixie- proef. Barbara Broek verzorgt een 'zitles'. Er worden ook andere activiteiten gehouden, zoals een loterij, ledereen is welkom. Voor meer informatie: www.moerveen.nl. Moerkapelle - De akoestische muziekgroep Thnx! verzorgt op vrijdag 20 april om 20.00 uur een optreden in dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat 40. Op piano, gitaar, cello, dwarsfluit en djembé brengt de groep vooral christelijke, zelfgeschreven muziek ten gehore. Thnx! wordt gevormd door Anne Veldhuijzen, Hans Stolk, Harm Schreuders, Jani- ne Zuidbroek, Judith Hofman en Johan Kroon. De opbrengst van het concert is bestemd voor de stichting 'Iemand geeft om mij'. Moerkapelle - De Running Re bels organiseren voor woens dag 25 april om 19.30 uur een bingoavond voor het goede doel in het Event Centre aan de Bredeweg. De opbrengst van de avond is bestemd voor de Roparun. De kosten bedragen 20,- euro, diverse consumpties inbegrepen. Er zijn mooie prij zen te winnen. Aanmelden kan via conny. I ie.a.l ien i nteractief-g roep. nl. Voor meer informatie: www.running-rebels.nl. Door Monique Bosboom Moerkapelle - Blij dat ik brei houdt dinsdag 17 april een workshop Piccolien-breien. Door te breien met garen waaraan kleine reepjes organza of kant geregen worden, krijgt het breiwerk een speels effect. Dit wordt bijvoorbeeld toegepast in een zomerse sjaal of in een over trek voor een decoratief kussen. De workshop wordt gehouden op Papa verlaan 46 van 13.15 tot 15.15 uur. De kosten voor deelname bedragen 5,- euro. Materiaal kan eventueel ter plekke gekocht worden. Een gift voor het werk van Yvonne Kroon on der de Romavrouwen in Roemenië is welkom, maar niet verplicht. Voor meer informatie en aanmel den: 079-5931520 of blijdatikbrei@solcon.nl. Groep B werd gewonnen door Kevin Bakker. Moerkapelle - In het Rode Kruisge- bouw werkten dinsdag 3 april leden van Vrouwen van Nu aan het maken van droomdekentjes voor ernstig zieke kinderen. "Fantastisch, wat je met eigen creativiteit kunt bijdra gen." Op de tafels liggen diverse droom dekentjes, gemaakt van vrolijk ge kleurde katoenen stof. Ze worden geschonken aan kinderen die een chronische of levensbedreigende ziekte, een trauma of een beperking hebben en in het ziekenhuis of hos pice liggen. Uniek "leder kind krijgt een uniek droom- dekentje", vertelt organisator Ria Spruit, terwijl ze druk bezig is stof jes uit te zoeken voor een nieuwe deken. "Wij hopen deze zieke kinde ren een gevoel van steun te geven en ze even af te kunnen leiden van hun pijn en verdriet". Een paar dames bekijken aandach tig de diverse lapjes. Het is belang rijk dat het dekentje er vrolijk uitziet in kleuren die kinderen aanspre ken. "Dat je met eigen creativiteit iets kunt maken waaraan kinderen troost, steun en kracht kunnen ont lenen, is fantastisch", vertelt Marie Jonker, terwijl ze de lappen in grote blokken snijdt. Nog even een mooie leder kind krijgt een uniek droomdekentje. rand erbij zoeken en Ada Bolier kan thuis verder met het patchwork aan de slag. Aan een tafeltje verderop laat Ria Spruit de andere dames zien hoe een schuine hoek wordt gestikt. Meer ruimte Het is de eerste keer dat de negen dames in het gebouw van het Rode Kruis aan het werk zijn. Voorheen kwamen de droomdekenmaaksters één keer per maand samen bij ie mand thuis. "Hier heb je meer ruimte en kun je elkaar helpen. De een is handig met stofjes uitzoeken, snijden of knip pen, een ander vindt het weer leuk om met de hand te quilten of met de machine te naaien", aldus organisa tor Marie-José Phylipsen. Om de eerste bijeenkomst op de nieuwe locatie feestelijk te openen, is aan Corry Boogerman de eer om het lint door te knippen. Onder het genot van een kopje koffie, thee en zelfgemaakte taart geniet het ge zelschap van de feestelijke gelegen heid. "We hopen dat er meer vrouwen en thousiast worden voor ons project, en we nog meer voor de kinderen kunnen doen", aldus Phylipsen. "Ie dere eerste dinsdagmiddag van de maand van half twee tot half vijf zijn belangstellenden welkom om te kijken wat we doen en wat we maken." Moerkapelle - Op het Moerkapelse Paastoernooi speelden de senioren zaterdag 3 april zeven ronden Zwit sers met twintig minuten per per soon op de klok. In groep 1 (rating vanaf 1700) speelde titelverdediger Sander van Eijk. De ratingfavoriet in deze groep was IM Bruno Car- lier met een rating van 2408. In groep 2 (rating tot 1700) was Rick van Sandijk als eerste geplaatst. De ontknoping van het toernooi was ontzettend spannend. Na ronde zes was Sander van Eijk niet meer te achterhalen. In de strijd om de tweede plaats wist Bruno Carlier uiteindelijk te winnen van Arian de Bruijne en hiermee de tweede plaats te bemachtigen. Gedeeld derde werden Mark Timmermans, Maurice Manoch en Bernard van der Knijff. Groep 2 werd zoals verwacht een prooi voor Rick van Sandijk. Op weerstandspunten be haalde Robert Castelijn de tweede plaats gevolgd door Dirk Brinkman op plek drie. Bij de jeugd werd in de D-categorie zoals verwacht Wang Yang kampi oen. Met negen uit negen was hij de sterkste. Tweede werd Vincent van Rijkom en op de derde plaats en te vens beste meisje is Ida Hondelink geëindigd. In de E-catgorie was er een zinderende ontknoping. Aan stormend talent Martijn Vroegin- dewij leek een slechte start te heb ben maar hij behaalde met zes uit negen een knappe eerste plaats. Op de tweede plaats eindigde Ron Volebregt, derde werd Teun Mool- dijk. De traditionele eieren werden gewonnen door Rohit Adjohda. Moerkapelle - Feest op de Rehobothschool. De jongens verkleed als Bob de Bouwer en de meisjes als bruid, stonden dinsdag 10 april op het schoolplein van de Rehobothschool klaar om het kersverse bruidspaar op te wachten. De versierde bogen en de bellenblaas ontbraken niet. 's Avonds mochten de kinderen aanwezig zijn bij de kerkelijke inzegening van het huwelijk in de Goudse Sint Joostkapel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17