Johan Idaplein feestelijk heropend HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUI DPLAS\ 12 APRIL 2012 Bekendmakingen Ontwerp-leggers Krimpenerwaard en Tweemanspolder ter inzage Perceel verbeteren/ophogen? HHSK is op zoek naar u! Vergunningen Legger boezemwaterkeringen en kade waterberging Eendragtspolder vastgesteld ■■HHnna Op woensdag 4 april is het Johan Idaplein in het noorden van Rotterdam feestelijk opgeleverd na een grondige opknapbeurt. Wethouder Van Huffelen opende het plein met portefeuillehouder Berndsen. Daarna opende hoog heemraad Van der Velden samen met de heer Wigmans een tentoonstelling over natuur en milieu. Kinderen uit groep 8 hebben aan de hand van het thema Natuur Water onder begeleiding van een kunstenaar allerlei werken gemaakt. De kunstwerken hangen tussen foto's van de transformatie op het plein. Wat gaat er gebeuren? Van het perceel maken we dan een tijdelijke berging. We brengen ongeveer een halve meter bagger aan. De bagger heeft ongeveer twee jaar nodig om in te drogen. Daarna kunt u het opgedroogde perceel weer agrarisch gebruiken. Wat levert het op? Voor het gebruik van uw perceel betaalt het hoogheem raadschap u eenmalig een financiële vergoeding. U kunt beroep indienen bij de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam, binnen zes weken na inwerkingtreding. Een beroepschrift moet zijn voorzien van uw naam, adres en handtekening en van een datum. In het beroepschrift moet u aangeven tegen welk besluit u beroep instelt en wat de gronden zijn van uw beroep. Dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland en de Krimpenerwaard maken bekend dat de ontwerp-leggers van het oppervlaktewatersysteem zijn vastgesteld voor de Krimpenerwaard en de Tweemanspolder. Het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpener waard beheert het oppervlaktewater in zijn beheersgebied en houdt toezicht op het onderhoud, zodanig dat er vol doende oppervlaktewater is maar geen wateroverlast ontstaat. De legger van het oppervlaktewatersysteem is het instru ment om vast te leggen op welke afmetingen het water systeem moet worden onderhouden om te kunnen functio neren en wie voor het onderhoud verantwoordelijk zijn. In de legger zijn de volgende onderwerpen vastgelegd: De ligging van de wateren/waterscheidingen/onder steunende kunstwerken; de afmetingen waarop de wateren/waterscheidingen/ ondersteunende kunstwerken onderhouden moeten worden; welke partij verplicht is tot welk onderhoud; waar de verboden en geboden van de Keur van toepas sing zijn. Nieuwe leggers voor de Krimpenerwaard en de Tweemans polder zijn nodig, omdat de oppervlaktewatersystemen van de Krimpenerwaard en de Tweemanspolder zijn veranderd sinds de vaststelling van de oude leggers. De ontwerp-leggers liggen van vrijdag 30 maart tot en met donderdag 10 mei 2012 ter inzage. Gedurende deze periode kunt u uw zienswijze op de ontwerp-leggers naar voren brengen en indienen bij het hoogheemraadschap. Inzien van de stukken U kunt de stukken inzien op de volgende adressen: Het hoofdkantoor van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, Maasboulevard 123, Rotterdam; Gemeente Zuidpias, gemeentehuis Zuidpias, Raadhuisplein 1,2914 KM Nieuwerkerk aan den IJssel; Gemeente Ouderkerk, Dorpsstraat 42,2935 AD Ouderkerk aan den IJssel; Opening Johan Idaplein. Gemeente Schoonhoven, Haven 37,2871 CK Schoonhoven; Gemeente Bergambacht, Raadhuisstraat 5, 2861 AH Bergambacht; Gemeente Krimpen aan den IJssel, Raadhuisplein 2, 2920 AE Krimpen aan den IJssel; Gemeente Vlist, Dorpsplein 8,2821 AS Stolwijk; Gemeente Nederlek, Burgemeester van der Willigen- straat 58, 2941 ES Lekkerkerk. De ontwerp-leggers zijn ook te raadplegen op de website van HHSK, www.hhsk.nl/actueel/stukken_ter_inzage. Procedure Tijdens de periode waarin de stukken ter inzage liggen heeft u de mogelijkheid tot inspraak. Een gemotiveerde schriftelijke reactie kunt u richten aan het college van dijk graaf en hoogheemraden van Schieland en de Krimpener waard. Als u die reactie mondeling wilt toelichten, verzoe ken wij u dit uitdrukkelijk te vermelden. Als u mondeling uw zienswijze wilt geven, kunt u een afspraak maken op telefoonnummer ol 0 45 37 200. Van uw reactie wordt dan een verslag gemaakt. Verdere procedure Na afloop van de inspraaktermijn wordt een eindverslag (nota van beantwoording) opgesteld met daarin een overzicht van de gevolgde inspraakprocedure, een weer gave van de zienswijzen en een gemotiveerde reactie op de zienswijzen. Naar verwachting zullen de ontwerp-leggers, samen met de nota van beantwoording worden voorgelegd aan de verenigde vergadering van Schieland en de Krimpener waard op 27 juni 2012. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen via e-mail info@hhsk.nl of via telefoonnummer 010 45 37 200. Komende herfst/winter gaat het hoogheemraadschap een aantal watergangen baggeren. De schone bagger kan goed toegepast worden om een landbouwperceel te ver beteren door het op te hogen. Wij zoeken hiervoor percelen van minimaal 1 hectare groot. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoog heemraadschap watervergunningen, ontheffingen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV) en stelt maatwerkvoorschriften op. Capelle aan den IJssel - (K.12.162,4 april 2012) A.F. Willebrands, restaureren van een boerderij, IJsseldijk 134. Zevenhuizen - (K.12.166,28 maart 2012) Dunea Duin Water, doorvoeren van een waterleiding t.b.v. uitbreiding van het waternet voor de te realiseren roeibaan in de Eendragtspolder; - (K.12.153,30 maart 2012) Liander Infra West N.V., doorvoeren van een gasleiding t.b.v. te realiseren roeibaan, Eendragtspolder. Ontwerpvergunning - (L.11.148.V01) GMB Civiel, lozen van met ijzerchloride gedefosfateerd water in het oppervlaktewater, via de defosfateringsinstallatie aan de Slingerkade, op de Eendragtspolder in Zevenhuizen. Tegen deze ontwerp-vergunning kunnen belanghebbenden hun zienswijzen over het ontwerp van de vergunning schriftelijk of mondeling vanaf 11 april t/m 23 mei 2012 naar voren brengen. De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage op het kantoor van het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen, tel. 010 45 37 335. Tegen de vergunningen/ontheffingen kunt u schriftelijk tot zes weken na de bij de vergunningen genoemde besluitdatum bezwaar indienen bij het hoogheemraad schap. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie, telefoonnummer 010 45 37 200 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard Het plein is een multifunctionele plek geworden. Veel groen, nieuwe speeltoestellen, een chillplek en een wandel promenade. Tegelijkertijd is het plein ondergronds aangepakt. Daar wordt op een slimme manier regenwater opge vangen. Deze dubbele functie is uniek en is tot stand gekomen in samenwerking met de gemeente Rotterdam. Voor de berging van het water is een duurzame oplossing bedacht. Onder het plein liggen 1100 infiltratiekratten die zo'n 360.000 liter regenwater kunnen opvangen. "Het waterschap zorgt voor droge straten, door water op te vangen in en onder de stad Rotterdam", vertelt hoogheemraad Van der Velden. Vanuit de kratten kan het water infiltreren in de bodem. Het schone regenwater komt in de bodem bij het grondwater en dat is goed voor de grondwaterstand in deze omgeving. Infiltreren van regenwater gebeurt vaker in Rotterdam. De berging is onderdeel van het Waterplan Rotterdam. Meer informatie Hebt u interesse en wilt u meer informatie? Neem dan contact op met mevrouw H. Lammens. Zij is bereikbaar op maandag, dinsdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur via telefoonnummer 010 45 37 200 of per mail h.lammens@hhsk.nl. De verenigde vergadering van Schieland en de Krimpener waard heeft op 28 maart 2012 de legger Boezemwater keringen en Kade waterberging Eendragtspolder vastge steld. De legger treedt in werking bij het verschijnen van deze publicatie.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 24