Expositie Mariëtte van Noordenne Finalisten Zilveren Dame bekend GPS workshop en geo-cachetocht Korenconcert voor HCR Kanaal blijkt rijk aan vis Mandenvlechten en open bijenstal Vrouwen van Nu gaan Van Jetje Kramen te huur op Koninginnedag ÏM: HART VAN HOLLAND MOORDRECHT /REGIO 12 APRIL 2012 25 Expositie Jasper Westra De Rank en Sjaloom- sehool samen verder Anders leren denken Hengelsport Moordrecht- WayPoint West, navigatiespecialist, organiseert voor zaterdag 14 april een GPS-wandeling en een geo-cachetocht. In verband met het 12,5 jarig bestaan van het bedrijf, krijgt het evenement een extra feestelijk tintje. Wie geen eigen wandel GPS heeft, kan er een in bruikleen krijgen. Deelne mers kunnen tussen 9.30 en 13.30 uur starten vanuit zalencentrum de Zes- punt aan de Molen laan la. Moordrecht - De derde ronde van het toernooi om de Zilveren Dame is beslissend voor wie er van groep A mag spelen in de finalegroep. De afvallers spelen de laatste drie ronden om de Hoekveldtrofee. De favorieten lieten zich niet verras sen. Pim te Lintelo verspeelde tegen Ad Multem slechts een enkele punt door remise bij het snelschaken en boekte een 8-1 overwinning. Bij Léon Jacobse tegen Moerkapel- lenaar Christiaan Noorland werd het 9-0. Noorland kwam daardoor net een puntje te kort voor plaat sing bij de laatste acht. Die uitslag werd ook genoteerd Voor Henk-Jan Evengroen tegen Leen Boonstra. De titelverdediger heeft zijn verlies- punten vanwege het missen van de eerste ronde al bijna goedgemaakt. Moerkapellenaar Kevin Bakker deed het beter dan zijn clubgenoot. Hij hield Hans Lodeweges in alle drie de partijen op remise. Frank Visser had het tegen Mick van den Berg niet gemakkelijk, maar verloor uiteinde lijk alleen de twintig minuten partij, uitslag hier dus 6-3. Dat was ook het resultaat voor Rien Duine te gen Sjaak in 't Veld. Voor Duine net voldoende voor de finalegroep. In een rapidonderonsje tussen Aad van den Berg, Arie Macdaniël en Gerard van der Wouden, die al waren uit geschakeld, was de IJsselvoorzitter duidelijk de sterkste met driemaal winst en eenmaal remise. Moordrecht - Met de traditionele paaswedstrijd in het Kanaal nam hengelsportvereniging Moordrecht zaterdag 7 april de aftrap voor de komende competitie. Er werd gevist in koppels en het koppel Henk Mul tem en Ron Hofland ging met de eer strijken. Zij vingen 5850 gram vis, Henk Multem ving een brasem van drie kilo. Tweede werden Gar Blom Moordrecht - In de Dorpskerk wordt zaterdag 21 april een groot koren- concert gehouden voor Stichting H.C.R. (stichting door Christenen in Roemenië). Medewerking wordt verleend door het christelijk gemengd koor Bethel Stand in de finalegroep: 1. Hans Lo deweges 22,5, 2. Léon Jacobse 20,5 3. Pim te Lintelo 20,5 4. Henk-Jan Evengroen 20, 5. Kevin Bakker 18, 6. Frank Visser 16,5, 7. Ad Multem 14,5, 8. Rien Duine 11,5. In groep B deed Jan van den Dorpel goede zaken. Zelf klopte hij con current Arie Macdaniël jr met 7-2 terwijl nummer drie, Aad van der Meer, verrassend met 5-4 verloor van Marten Evengroen. De Schoon- hovense veteraan Cees Kaijser blijkt het schaken nog niet te hebben ver leerd. Hij verloor tegen Pane Vink alleen de twintig minuten partij. Bij Casper de Pijper tegen Frans Dubois werd er meer niet dan wel gespeeld, maar toch kwam hier een 5-4 winst voor Casper op het score bord. Stefan Lipschart en Frank Pen- ders wonnen beiden met 9-0, hun slachtoffers respectievelijk Marian Schoonerwoerd en Peter Koolmees kwamen er niet aan te pas. Ook hier een dubbele rapiddriekamp met Bastiaan Rietveld, Ton van Smirren en Willem Schouten. Het beste re sultaat was voor Van Smirren die alleen een keer van Rietveld verloor. Die verloor op zijn beurt een partij tegen Schouten. Stand: 1. Jan van den Dorpel 23, 2. Stefan Lipschart 17, 3. Aad van der Meer 17, 4. Arie Macdaniël jr 16 5. Marten Evengroen 16. en Marco Heemelaar met 2350 gram en derde Ab van Adrichem en Hans Speulman met 740 gram. Na afloop waren er een hapje en een drankje en een mooie prijzentafel. De eerste competitiewedstrijd is op zaterdag 21 april in de Oude Rijn bij Bodegraven-dorp, vertrektijd 6.30 uur. uit Moordrecht, Asaf uit Moerka- pelle, Singelkoor uit Ridderkerk en een samenstelling van de jongeren koor Jesarela uit Lisse en Nethanja uit Moerkapelle. Ook de kinderkoren Bethelzangertjes en Asarela laten van zich horen. Het concert begint om 19.30 uur. Moordrecht - Mariëtte van Noor denne exposeert in april in de bi bliotheek. Haar schilderijen van acrylverf kenmerken zich door veel kleurigheid en zijn opgebouwd uit gemengde technieken. Na vijftien jaar in het onderwijs en in de zorg werkzaam te zijn geweest, geeft Van Noordenne nu schilderlessen in haar atelier in Moordrecht. De schilderen zijn opgebouwd uit acrylverf op doek in combinatie met tyvek, leer, koper, papier en pastelkrijt. De wandeling en geo-cachetocht hebben een lengte van 5 km; voor de liefhebber is er ook een wande ling van 13,5 km. Voor deelnemers zonder GPS-ervaring is er vooraf gaand aan de wandeling om 9.30 en 11.30 uur een workshop van Moordrecht - Op de laatste leden avond voor de zomerstop, woens dag 25 april, speelt muziekgroep Van Jetje bij de Vrouwen van Nu in De Zespunt aan de Molenlaan. Aan vang 20.00 uur. De groep bestaat uit vijftien zangeressen en wordt Moordrecht - Op Koninginnedag zijn er weer een marktkramen te huur op het plein aan Smidse.Voor idee- ele doelen zijn de kramen gratis en Bergschenhoek/Regio - In het Tref punt van Rotta aan de Hoeksekade 164 wordt zaterdag 14 april van 10.00 tot 16.00 uur een demon stratie mandenvlechten gehouden. Speciale aandacht is er voor het vlechten van eendenbroedkorven. Tegelijkertijd houdt de huisimker van Rotta Johan Beckers open bij- circa dertig minuten, waarin uitleg over GPS-wandelen en geo-caching wordt gegeven. Geo-caching is het schatzoeken van de 21e eeuw. Voor men op pad gaat zoekt men eerst op Internet de co- ordinaten van de 'schat'. Vaak leidt begeleid door drie muzikanten, die gitaar, trekzak, mondharmonica en fluit spelen. De Moordrechtse Vrouwen van Nu is een actieve vereniging; geïnteres seerden zijn welkom om te komen kennismaken. commerciële partijen betalen 35,- euro per kraam. Voor meer infor matie en reserveren: andrevangen- nep@planet.nl of 06-55712668. enstal ter gelegenheid van het jaar van de bijen. Tijdens de demon stratie mandenvlechten worden er twee workshops gehouden verdeeld over een morgen en een middag sessie van elk twee uur. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar, kosten 30,- euro. Voor meer informatie en aanmelden: 079-5931262. een puzzeltocht vervolgens naar de schat. Een wandel-GPS is iets anders dan een autonavigatiesysteem. Het gaat hier om toestellen die waterdicht en shockproof zijn en waar bovendien speciale wandelroutes en -kaarten in te laden zijn. Vooraf aanmelden voor workshop en tocht wordt aanbevolen. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie: www.gps.nl/ geocaching.nl en www.gps.nl/gps_ wandeldag_moordrecht.html. Moordrecht - Werk van Jasper Westra is tot en met vrijdag 4 mei te zien in Galerie Fabri aan de Dorpsstraat 46. De expositie toont fantasietekeningen die ge maakt zijn met kleurpotlood en oliepastel. Moordrecht - De School met de Bijbel de Rank en de Sjaloom- school gaan per 1 augustus sa men verder. Het betrekken van een nieuw gebouw laat nog even op zich wachten, maar op maan dag 23 april wordt om 13.15 uur wel de nieuwe naam van de fu serende scholen bekend gemaakt. De onthulling vindt plaats op het plein van De Rank aan de Mid delweg 62. Tegelijkertijd gaan hier de feestelijkheden van start om het honderdjarig bestaan van de Rank te vieren. Gouda/Regio - GGZ Midden- Holland start in mei een cursus 'Anders leren denken' voor vol wassenen. In zes bijeenkomsten leren de deelnemers hun nega tieve denkpatronen en steeds terugkerende piekergedachten te onderzoeken en te doorbre ken. De cursisten leren helpende gedachten te formuleren en toe te passen, waardoor zij hun ge tob en gepieker de baas kunnen worden en ermee kunnen stop pen. Voor meer informatie en aan melden: 0182-563656 of pre- ventie@ggzmiddenholland.nl. Veertien deelnemers trotseerden de kou en werden beloond.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25