Matige resultaten HZM Groep 1c Rehobothschool wroet in aarde Uitzicht op Nesselande lelijkste plek van Nederland? Dierencentrale Expositie cursisten schildercursus Netbooks voor Reigerbos Popcornbakje maken Kievitsbloemen in bloei Knutselen voor Moederdag Regiomiddag Fibromyalgie 26 HART VAN HOLLAND I REGIO I 12 APRIL 2012 Hengelsport Zevenhuizen-Moerkapelle - De tweede wedstrijd van de compe titie van hengelvereniging HZM werd gevist in de Leidsehe vaart ter hoogte van Rijnsaterwoude. De acht deelnemers vingen 10.080 gram vis, geen geweldig resultaat. John van Elswijk werd eerste met 2.840 gram, tweede werd Jan de Zwart met 2.620 gram en derde Jan van Dongen met 2.040 gram. De volgende wedstrijd wordt gevist op zaterdag 21 april, vertrek om 6.00 uur van de parkeerplaats van La Baraque. Zevenhuizen - Basisschool 't Reigerbos is sinds vorige week in het bezit van vijftien Netbooks, kleine laptops die door de leerlingen gebruikt kunnen worden voor educatieve software, om te werken met online methodes en voor het maken van opdrachten met behulp van bijvoorbeeld Word of Powerpoint. Het is nu mogelijk om met een hele klas tegelijk op de computers te werken. Zevenhuizen/Nesselande - Zeven huizen - Het VPRO-programma 'De slag om Nederland' kreeg afgelopen maand uit het hele land honderden aanmeldingen binnen van kijkers die zich storen aan een lelijke plek in hun buurt. De redactie heeft ver volgens een selectie gemaakt en op deze top tien kan via de site ge stemd worden. In mei wordt in een speciale uitzending de winnaar be kend gemaakt. Een van de 'kandida ten' is het zicht vanuit Zevenhuizen op de woontorens in de wijk Nes selande. Vanuit Zevenhuizen, aan de rand van het Groene Hart, ziet men langzaam de grote stad naderen. Hoogbouw verpest hier het ooit zo landelijke vergezicht over de Een- drachtspolder. Voor meer informatie: www.vpro.nl/ deslagomnederland.nl. Vermist Poes, zwart, witte borst, sok ken en buik, is gechipt, Rietgors Moordrecht. Poes, cypers,witte bef, snuit, voe ten achter en tenen voor, Noor delijke Dwarsweg Zevenhuizen. Kater, maine coon, grijs,donker van kleur, witte kin en enkele witte haren door de vacht, is ge- chipt Vinkendaal Nieuwer- kerk aan den IJssel. Konijn, wit-zwart gevlekt, staan de oren, Bronsmos Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Chihuahua x, zwart-wit,wit op borst, bruin in snuit, halflangha- rig, Burg. Klinkhamerweg Zeven huizen. Reu, herder x, zwart, mager, halflangharig, Zevenhuizerplas Zevenhuizen/Nesselande. Kat, rood, zonder wit, Middelweg Moordrecht. Kater, rood, Westeinde Moor drecht. Kater, rood, witte voeten en bef, halsband rood, Schijfmos Nieu werkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 of www.dierencentrale.nl Moerkapelle - In het kader van het project 'de vier elementen', aarde, water, vuur en lucht, waarbij in groep 1c van de Rehobothschool aandacht wordt besteed aan 'aar de', werd onlangs een bezoek ge bracht aan een plantenkas. Hier leerden de kinderen over planten die in de aarde staan en in de bijbehorende tuin lagen heel veel molshopen; óók interessant in dit verband. In de klas hebben Gouda - Op de Sijghkade langs de Bergsche Vliet staan de wilde kievitsbloe men momenteel in volle bloei. Twee jaar geleden wist het Zuid-Hollands Landschap het stuk Sijghkade, waar de kievitsbloemen staan, aan te kopen. Een wervingsactie onder haar leden bracht genoeg geld bijeen om de laatste groeiplaats van de wilde kievitsbloem in de Krimpenerwaard veilig te stel len. Het Zuid-Hollands Landschap hoopt dat de wilde kievitsbloem zich op nieuwe plekken in de Krimpe nerwaard gaat vestigen. De steile slootkanten die de laatste jaren afgegraven zijn tot flauwe oevers zijn geschikte groeiplaatsen voor de plant die in Zuid-Holland op slechts enkele andere plaatsen voorkomt. Dit jaar werd tijdens de inventarisa tie een nieuw kievitsbloemetje ont dekt. Het jonge plantje toont aan dat er nog steeds verjonging van de populatie plaatsvindt. De Sijghkade is niet toegankelijk voor wandelaars. Toch zijn de bloei ende kievitsbloemen goed te zien. Vanaf het fietspad langs de N207 staan ze aan de overkant van de Bergsche Vliet. De plaats waar de kievitsbloemen groeien ligt pal on der de hoogspanningsdraden die de kade in de lucht kruisen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kinde- maken voor Moederdag. De kosten ren van vier tot en met twaalf jaar voor deelname bedragen 2,50 euro. zijn woensdag 2 mei van 14.00 tot Voor meer informatie en aanmelden 16.00 uur welkom voor een knutsel- (verplicht, een week van tevoren): middag in Con Musica bij sportpark 06-34625311 of cisca.vedj@gmail. Dorrestein. De kinderen gaan iets com Nesselande - Het kinderatelier geeft op woensdag 18 april de opdracht om je eigen popcornbakje te maken. SBA organiseert iedere woensdag middag deze activiteit in De Kristal van 13.30 tot 14.30 uur. Kinderen van zes tot en met negen jaar zijn die middag welkom. Voor 2,- euro kan er deelgenomen worden aan het kinderatelier. Voor meer informatie en aanmel den: 010-2862760 of baliekristal. sba@buurtwerk-alexander.nl. Nesselande - In De Kristal zijn tij dens de openingsuren schilderijen te bewonderen van de cursisten van Astrid Vonk. De schildersgroep komt elke donderdagavond bijeen om nieuwe technieken te leren, maar ook om informatie uit te wisselen en plezier te beleven aan de schil derkunst. Voor meer informatie: 010-2518988. de kinderen in een kas tuinkers, raketsla, bonen en radfjs gezaaid; tijdens het open huis op dinsdag 24 april kan iedereen komen kij ken of het allemaal goed gegroeid is. Gouda - De FES, de Nationale Ver eniging voor Fibromyalgiepatiënten, houdt zaterdag 21 april van 13.30 tot 16.00 uur een regiomiddag in zalencentrum De Veste aan de Rid der van Catsweg. De toegang is vrij. Aanmelden: j.tenbrink@fesinfo.nl of schriftelijk aan S.A. de Gelder, Akkerwinde 11, 2742 DS Waddinxveen. Voor meer informatie: 06-21881897 of 0182-634561.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 26