W m Exposities in De Kristal Bevrijdingsbrunch voor senioren 'Kunstwerk aan de winkel' opent vierde expositie Paaslunch Passepartout Beach Hockey op strand Nesselande Koninginnedagfeest op Boulevard Nesselande OCN sponsort Nesseloop Internetbankieren snel geleerd m Uw trekhaken- specialist HART VAN HOLLAND I NESSELANDE I 12 APRIL 2012 31 www.trekhaken.nl Wij hebben trekhaken en fietsendragers voor personenauto's busjes, campers en caravans BOVAG Kom langs of bel voor meer informatie 0180-638011 Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Nesselande - In De Kristal zijn di verse exposities te bezoeken. Tot en met 29 juni zijn in de theaterzaal de schilderijen bewonderen van Giorgio Habtemariam te zien. Habtemariam is sinds 1980 in Nederland maar komt oorspronkelijk uit Eritrea. Van beroep is hij landmeter en bouw kundig tekenaar, zijn vrije tijd be steedt hij aan kunst en fotografie. Grotendeels is zijn werk gebaseerd op acrylverf waarmee hij portretten, abstractie en surrealistische schil derijen maakt. Tot en met 30 juni kunnen in De Kristal op de Z.O.N.-wand (dokters- post) de schilderijen van Astrid van Hoek worden bekeken. Naast een artistieke kant die zij weergeeft in haar werk, heeft zij ook een spiri tuele interesse. Over de jaren heen heeft zij een eigen stijl ontwikkeld. De basis hiervoor is gelegd door het volgen van cursussen via de Vrije Academie en het Nut. Later aange vuld met speciale cursussen zoals bijvoorbeeld aquarelleren, acryl- en pasteltechnieken. Naast cursussen Werk van Astrid van Hoek. op het gebied van kunst heeft zij zich ook verdiept in Quantum Touch, intuïtieve ontwikkeling, psychome trie en Tera-Mai®. Het is vooral de combinatie van bovenstaande cur sussen die haar de inspiratie geven tot het maken van kunstwerken die sterk verbonden zijn met de spiritu ele zijde van het leven. De exposities zijn te bezoeken tij dens de openingsuren van De Kris tal. Voor meer informatie: 010- 2862760. Nesselande - Vrijwilligersgroep On der Andere organiseert op initiatief van Stichting Buurtwerk Alexander voor zaterdag 5 mei een Bevrij- dingslunch voor senioren. Belangstellenden kunnen tussen 11.00 en 13.00 uur in De Kristal aan de Cypruslaan 404 genieten van al lerlei warme en koude gerechten. Elly Lockhorst zorgt voor de muzi kale omlijsting van het geheel met nummers van bijvoorbeeld Koos Al berts, Tom Jones en André Hazes. De kosten bedragen 4,- euro. Kaarten zijn tot woensdag 2 mei verkrijgbaar aan de balie van De Kristal of via 010-2862760. Nesselande - Buurtgalerie 'Kunstwerk aan de winkel' opent op zondag 15 april om 14.00 uur de vierde expositie beeldende kunst door kunstenaars uit de buurt. Kunstminnende buurtbewoners hebben van de nood een deugd weten te maken en dankzij winkelcentrum eigenaar Corio kunnen kunste naars uit Nesselande en de deelgemeente Prins Alexander hun werk op een unieke plek tentoonstellen. Tijdens deze expositie is ook werk te bezichtigen van kunstenares Julia Woning. Tot eind mei is verder werk te zien van Hans Breeman, Marco de Valero, Joop van den Driesche, Bert Vink, Daan van der Woude, Elsa de Groot, Jasper Otte, Jos Terlouw, Tiny Riemersma, Roos Hobé, Erik Wensing, Gerda Bussemaker, Kitty van der Linden, Arnold Holterman en Jozien van der Knijff. De expositie is geopend op maan dag, woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Boulevard Nesselande, Maltaplein 56. Voor meer informatie: www. kunstwerkaandewinkel.nl of info@ kunstwerkaandewinkel.nl. Nesselande - Dit jaar geen paas- ontbijt in pyjama bij obs Passepar tout maar een paaslunch. Zo ook in groep 5a waar de tafels gedekt waren met zelfgemaakte placemats en waar de kinderen smulden van boterhammen en van matzes met allerhande beleg en ook een (cho colade) ei hoorde er natuurlijk ook bij. Nesselande - Het strand van Nesselande is zondag 22 april van 11.30 tot 17.00 uur het toneel voor het eerste Nesselande Beach Hockey evenement. De organisatie is in handen van Hockeyvereniging OMHC, de win keliersvereniging en fastfood res taurant Verhage Nesselande en heeft als doel de inwoners van Nes selande kennis te laten maken met deze nieuwe tak van sport en om de wijk nog meer aan het sporten te krijgen. Voor meer informatie: www.beachhockey.nl. Nesselande - Als het aan de organisatoren ligt wordt het op maandag 30 april één groot Koninginnedagfeest op Boulevard Nesselande. De onderne mers hebben in samenwerking met Wonio en Stichting Buurtwerk Alexander een uitgebreid programma samengesteld. Om 8.00 uur gaat de vrijmarkt van start. Speciale gedeeltes van het winkelcentrum worden omgetoverd tot een gezellige kleedjesmarkt. Ver volgens kunnen de kinderen vanaf 10.00 uur terecht bij allerlei gratis attracties op het Maltaplein. Tijdens de Kids Mega Disco Party die om 12.00 uur begint, kunnen de kinde ren meezingen en -swingen en om 15.30 uur volgen wervelende optre dens van de heren van de Wanne- biezz en van Edwin van der Tooien. Het Koninginnedagfeest eindigt rond 17.30 uur. Voor meer informatie: www.oranjenesselande.nl. Nesselande - De Ondernemersclub Nesselande sponsort de zesde editie van de Nesseloop, die op zaterdag 12 mei gelopen wordt. Onder het motto 'de jeugd heeft de toekomst' sponsort OCN de kidsrun over de 500 en 1500 me ter. Voorzitter Maurice Engel reikt die dag diverse prijzen uit. Door zich op deze manier te profileren probeert OCN een grotere naamsbekendheid onder de inwoners van Nesselande te krijgen en men hoopt potentiële nieuwe le den aan te kunnen trekken. Tijdens de Nesseloop kunnen vol wassenen een afstand van zeven of veertien kilometer lopen. Nieuw dit jaar is de deelname van de vrijwil lige brandweer uit het Rijnmondge bied, die deze dag haar clubkampi oenschap houdt. Er worden ruim zeshonderd deelne mers aan de start verwacht en daar komt ongetwijfeld veel publiek op af. OCN-leden die tijdens het eve nement reclame willen maken of bijvoorbeeld een kortingsactie wil len houden kunnen zich via OCN aanmelden bij de organisatie. Voor meer informatie: www.ondernemersclubnesselande. nl en www.hardloop-nes.nl. Eén van de deelnemers zocht maar meteen een aanbieding van een vakantie via een veilingsite om een betaling te oefenen. Nesselande - De Rabobank gaf in samenwerking met Stichting Buurt werk Alexander en Bibliotheek Nes selande een gratis internetbankier- cursus in De Kristal. Na een korte introductie kon iedereen aan de slag met verzamelde betaalopdrachten. De persoonlijke aandacht konden de deelnemers waarderen. "Het stellen van vragen is toegankelijker en het is fijn dat deze cursus wordt aange boden", aldus één van hen. Klanten van de Rabobank kunnen zich aanmelden voor de volgende cursus via f.bouyaghlafen@rotter- dam.rabobank.nl of de balie van de Kristal 010- 2862760. Eindhoven Noordeinde 2 Sa Zevenhuizen Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 31