Dat komt d dranki dat niet helpe oor de kan ik n I I LMSl'i: liT lli i:i. VOOR STUDENTEN IN ROTTERDAM wr^e/te^xetie*i4£~~ OIMI Een verfrissende blik fóetlrwetTarrfl&iA'l 32 HART VAN HOLLAND PEPTALK I 12 APRIL 2012 Kom genieten zo lang het nog kan ~T h Door Pepijn de Groot Ik kom net thuis van een feestje. Geen feestje met statafels die ingepakt zijn in lakens en waarvan de tafelbladen zijn vol geplempt met gevulde eieren en rubberen gehaktballen uit de Microwave. Nee, zo'n feestje met van die muziek om op te heien, waar het bier vloeit en waar de zweetwal- men worden verbloemd door eau de toilet. Kortom: het feest van de journalistiekfa- culteit waar men elk jaar naar uitkijkt. Normaal ga ik op in het feestgedruis en stort ik in als ik een geschikt matras vind. Maar ditmaal wilde ik het feestgedruis analyseren zonder er zelf in te worden meegezogen. Geen druppel alcohol nut tigen en het feest meemaken zonder in vloed. Ik wilde het feestgedruis verslaan (in journalistieke zin) en de neiging om op te gaan in het feestgedruis verslaan (in persoonlijke zin). Vaak zijn feestjes name lijk niet zo leuk meer als je de volgende ochtend kreupel wakker wordt. Ditmaal heb ik dat aan anderen overgelaten en heb ik zelf geobserveerd en geprobeerd er wijs uit te worden. Het heeft me vooral verbaasd. Hoe los men raakt van een paar glaasjes pils. Dat je elkaar overdag niet groet op de gang maar elkaar 's avonds na een neut wel in de armen kan vliegen. En de dag erop el kaar weer niet groeten. Mensen die elkaar alleen kennen als ze gedronken hebben. Het fascineert me hoe men het begaan van stommiteiten legitimeert door excessief drankgebruik op te voeren als argument. Een vriend van mij gebruikt voor zijn drank- gerelateerde wangedrag altijd de volgende leuze: "Dat komt door de drank, dat kan ik niet helpen." Een saillant detail is wel dat ik mijn vriendin heb leren kennen toen ik ladderzat was. Dat is alles behalve een mis stap gebleken. Toch zet drankgebruik me aan het denken. Tijdens het feestje stond ik langs de kant, tikte met mijn vingers een deuntje tegen de muur en keek toe hoe de feestgangers eikaars oren vol spuugden tijdens gesprek ken die overstemd werden door eentonige muziek. Wat is zo'n feest, waar de drank bepalend is, verschrikkelijk als je teert op vruchtensap. Volgende keer neem ik maar gewoon weer een gele rakker op hoop van zegen. En als ik dan verveeld tegen de muur sta en er komt een dronken droppie me vra gen waarom ik niet gewoon lekker aan het dansen ben gewoon vrolijk lekker gewoon gezellig, kan ik altijd nog naar mijn glas wijzen en zeggen: "Dat komt door de drank, dat kan ik niet helpen." Rotterdam - Of de wereld in 2012 nu vergaat of niet, we gaan nu genieten alsof de wereld vergaat. Dat moet de organisatie hebben gedacht van het studenten filmfestival 'Cinemagie'. Van vrijdag 13 april toten met woensdag 18 april opent het Rotterdamsch Studenten Gezelschap haar deuren voor alle studenten van Rotterdam tijdens Cinemagie. Cinemagie heeft dit jaar als thema: 'your last chance to see' en ze bieden studenten een week gratis genieten van goede films en mooie feestjes. Onder het mom van 'your last chan ce to see' zal elke dag in het teken staan van een andere laatste kans, achtereenvolgens: your last chance to look back, to watch a marathon, to laugh, to cry and to party. Elke dag worden er films vertoond in verschillende zalen in het monu mentale pand van het Rotterdamsch Studenten Gezelschap. Een greep uit de films die voorbij zullen ko men: 2012, Die-Hard 4, The Bourne Trilogy, Horrible Bosses, Paranormal Activity 3, Friends with Benefits en The Descendants. Daarnaast is er elke avond de mogelijkheid om tus sen de films door een hapje mee te eten op de Sociëteit. Tot slot maken een optreden van de coverband: Mag het wat zachter, DJ Tim Logic, een cocktailworkshop en een open luchtbioscoop in samenwerking met de Erasmus Universiteit, het festival compleet. Cinemagie biedt de mogelijkheid om een week lang goede films te ko men kijken zonder het betalen van dure bioscoopkaartjes. Het festival is toegankelijk voor alle studenten. Wanneer je wilt dineren dien je te reserveren voor 13.00 uur diezelfde dag, door te bellen naar het RSG op 010-4118316. Voor meer informatie: www.dersf.nl. Over de RSF en het RSG: De Rotterdam Studenten Festivals (RSF) zijn een initiatief van het Rotterdamsch Studenten Gezel schap (RSG). Het RSG is één van de zes grote studentenverenigingen in Rotterdam en kenmerkt zich door haar open, niet-corporale karakter. Met ongeveer 550 leden is het RSG een middelgrote vereniging die haar monumentale pand aan het Haring vliet vijf dagen per week voor haar leden opent. De leden van het RSG organiseren per jaar onder de noe mer RSF drie Rotterdam Studenten Festivals voor alle studenten van Rotterdam, ongeacht of ze lid zijn. De festivals staan respectievelijk in het teken van cultuur, film en mu ziek. Rondom dat thema worden di verse optredens en nevenactiviteiten georganiseerd. De RSF worden mede mogelijk gemaakt door Stichting Bevordering van Volkskracht, De Erasmusstichting, Stichting H.M.A Schadee-Fonds en SSVR. Programma Cinemagie 2012: Vrijdag 13 april: Your last chance to look back Films: 2012 The Bucketlist Die-Hard 4 A Clockwork Orange Daarna 80's Et 90's party! Zaterdag 14 april: Your last chance to watch a marathon Films: The Bourne Identity The Bourne Supremacy The Bourne Ultimatum Maandag 16 april: Your last chance to laugh Films: Madagascar Up Horrible Bosses Thor Daarna een optreden van coverband: Mag het wat zachter! Dinsdag 17 april: Your last chance to cry Films: Scarface The descendants Paranormal activity 3 Into the Wild The blair witch project 21.00 uur: Cocktailworkshop (kosten hiervoor zijn €10). 21.00 uur: Openluchtbioscoop op de EUR. Woensdag 18 april: Your last chance to party Films: Mission Impossible: Ghost Protocol Beerfest Friends with Benefits Daarna een optreden van DJ Tim Logic. Nieuwerkerk aand en IJssel - Het thema tijdens de Sunday Half Hour op zondag 15 april is 'Het moet an ders!'. Klaas de Boer houdt een korte overdenking op basis van het bij belgedeelte Johannes 21 vers 1-13. Het combo zorgt voor muzikale on dersteuning. Deze dienst begint om 12.15 uur. le dereen van zestien tot en met dertig jaar is welkom in het Ontmoetings centrum aan de Bospolderstraat 10. Voor en na de dienst is het Sunday Half Hour café open. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het weekend van 21 en 22 april zijn in 't Blok de voorstelling van jeugdtheater BRAINWave met als titel: 'Raar, maar dan gekker...' te zien. Het afgelopen halfjaar is er door de 21 leerlingen kei hard gewerkt aan deze voorstelling, waarin iedereen de hoofdrol heeft. Beide voorstellingen waren binnen een uur uitverkocht. Evenals vorig jaar is het theaterstuk bedacht, geschreven en geregis seerd door Karin Bol en Lida Hoe- beke. Over de inhoud willen ze niet veel verklappen. Ook de leerlingen heim' te houden voor de nieuwsgie rigen thuis. Voor de voorstellingen zijn geen kaarten meer verkrijgbaar. Voor meer informatie: kregen de instructie het script 'ge- jeugdwerkzuidplas.nl. Een crimineel geld geven om belangrijke informatie te krijgen: in Neder land gebeurt het. Peter La S. heeft een moord bekend. Ook is hij kroonge tuige in een zaak over liquidaties in de onderwereld. La S. heeft informatie die belangrijk kan zijn voor de afloop van de zaak. Pas kwam naar buiten dat La S. 1,4 miljoen euro van het Openbaar Ministerie krijgt voor zijn verklaringen. Wat vindt het panel ervan? Kristina van der Molen (18 jaar) uit Moordrecht Geld geven aan een crimineel voor het bekennen van allerlei zaken vind ik verkeerd, want voor zulke enorme hoeveelheden geld doen mensen gekke dingen. Dit kan de eerste stap zijn naar valse beken tenissen voor opportunisten die snel een smak geld denken te kun nen verdienen. Ik denk dat we dit geld dat wij nu aan grote crimi nelen betalen voor bekentenissen veel beter kunnen besteden, door bijvoorbeeld van dat geld extra agenten en onderzoeksteams in te zetten. Dit is tenminste een inves tering in de toekomst in plaats van een investering in onzekerheden, want als die bekentenis 10 jaar la ter niet waar blijkt te zijn, zijn we verder van huis. Kaylee Ramman (17 jaar) uit Nieuwerkerk Ik vind dit echt te belachelijk voor woorden. Dat opgepakte crimine len gebruikt worden voor belang rijke informatie is zeker erg nuttig, helemaal wanneer het bruikbare informatie is en er iemand opge pakt kan worden. Ook kan ik nog begrijpen dat ze hier iets voor terug krijgen, bijvoorbeeld betere voor zieningen in de cel (ook al lijken onze gevangenissen al op hotels) of iets dergelijks, maar niet zo'n belachelijk hoge som geld. Vooral deze Peter La S., die nota bene een moord heeft gepleegd, kan door een paar namen of details te noe men zomaar 1,4 miljoen euro ge stort krijgen. Onbegrijpelijk...

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 32