am wsmmm ar/asroffl m Alpe d'Huzes RockS't Blok Veertien jaar en Nederl ands Kampioen Tennis GROEP SA ZIET SPARTA WINNEN m mm THEMADIEN5T VOOR JONGEREN HART VAN HOLLAND PEPTALK] 12 APRIL 2012 33 W Jeugdviswedstrijd Koninginnedag De inschrijftermijn van Write Now! 2012 is gesloten. De afgelopen maan den heeft Write Now! 1.112 teksten ontvangen van jong schrijftalent. Aan de vakjury's de taak om alle teksten te lezen en te bepalen welke deelnemers uit voorronden in Nederland, Vlaanderen en Suriname de sterkste zijn. Tijdens prijsuitreikingen in elk van de deelnemende regio's worden de winnaars beloond met boeken- bonnen. De uitreikingen worden voorafgegaan door optredens van The Baggy Trousers en pianotalent Anna De Volder, de vertoning van animatiefilm In dromen voorbij en schrijfworkshops van auteurs Sid ney Vollmer, Philip Huff en Maar ten Inghels. De finalisten maken kans op de uiteindelijke hoofdprijs, een Mac- Book, een coaehingstraject van li terair agent Sebes Et Van Gelderen, een blogcontract bij Spunk.nl, op tredens tijdens Geen Daden Maar Woorden Festival en Wintertuin festival en een VIP arrangement van Studio Villanova. Schrijfwedstrijd Write Now! is in haar twaalfjarig bestaan uitge groeid tot een kweekvijver van jong schrijftalent. De wedstrijd bracht successen voort als Maartje Wortel, Ernest van de Kwast en Dennis Gaens. Voor meer informa tie: www.writenow.nu Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok wordt zaterdag 14 april een groot muziekfestival gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor Alpe d'Huzes, een actie waarbij fietsers geld bijeen fietsen waarmee zij een bijdrage leveren aan de strijd tegen kanker. Van 12.00 tot 2.00 uur klinkt er live muziek, negen bands uit binnen- en buitenland treden belangeloos op. Het programma is gevarieerd met rock, pop, folk en (post)punk en als afsluiter een optreden van de Duitse band Dead Guitars. DJ Jan H draait tot in de late uurtjes muziek op aanvraag tegen een ver goeding. De toegang bedraagt 6,- euro. Reserveren kan via anton@ jeugdwerkzuidplas.nl of 0180- 315381. Op de dag zelf kunnen ook kaarten gekocht worden in 't Blok, IJsermanpad 1. Het programma: 12.30 - 13.00 Desertfish 13.25 - 14.00 Selma Peelen 14.25 - 15.55 De Broek Los 15.20 - 16.20 PooX 16.45 - 17.30 The Empty Horse 17.55 - 18.40 Dead High Wire (BE) 19.05 - 19.50 Cradle FC 20.15 - 21.00 JD Meatyard 21.00 - 22.00 DJ 22.15 - 23.45 Dead Guitars (GER) 00.00 - 02.00 DJ requests Nieuwerkerk aan den IJssel - De meeste 14-jarigen zijn druk bezig met school. Ze staan aan het begin van hun middelbare schooltijd en duiken re gelmatig de boeken in om te leren voor een toets. Dat verhaal gaat ook op voor Tom Moonen ware het niet dat hij daarnaast ook nog eens aan tennis doet. Op topsportniveau. Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Bloed, zweet en tranen' is het thema van de jongerendienst die zondag 15 april wordt gehouden in de Nieuwe Kerk aan de Beijerinkstraat. Voorganger is dominee Van Loon. Aanvang 17.00 uur. Door Bart Jansen "Ik sta zo'n achttien uur per week op de tennisbaan om te trainen", vertelt Tom. "Die trainingen vinden meestal plaats buiten mijn school rooster. Al komt het wel eens voor dat ik lessen moet missen vanwege een training, maar dat is bij mij op school geen probleem. Ik kan die lessen dan op een ander moment inhalen zodat ik niets van de les stof hoef te missen." De school waar Tom op zit, het Thorbecke Lyceum in Rotterdam, heeft speciale klas sen voor topsporters. "Veel van mijn klasgenoten doen aan topsport. Sommigen tennissen net zoals ik en anderen voetballen. Bij Feyenoord bijvoorbeeld. Zij krijgen ook vrij om te trainen. Dus we zitten allemaal in hetzelfde schuitje." Chillen De tennissport neemt veel vrije tijd van Tom in beslag, waardoor hij minder tijd heeft om met zijn vrien den te chillen. "Als ik een moment vrij heb dan doe ik echt mijn best om met mijn vrienden te chillen. Al leen lukt dat niet altijd. Soms vind ik dat wel jammer, maar ik heb er tegelijkertijd ook vrede mee. Ik heb voor tennis gekozen en dat is op dit moment het belangrijkste voor mij." Het gaat de tennisser voor de wind. Eerder dit jaar werd hij Nederlands Kampioen en anderhalve week ge leden speelde hij een internationaal toernooi in Portugal. Dat is natuur- Tom Moonen. Tom Moonen. lijk een erg leuke vakantie zo tus sendoor. "Een vakantie kun je het niet noemen. Misschien dat mijn vrienden en klasgenoten wel den ken dat ik leuk op reis ben, maar het is vooral erg hard werken. Ik stond iedere dag op de tennisbaan, dus veel van Portugal heb ik niet kunnen zien." Op de tennisbaan heeft Tom goed gepresteerd. "Ik ben erg tevre den over hoe het gaat. Vooral het Nederlands Kampioenschap maakt me erg trots. In Portugal heb ik het ook goed gedaan, maar het kon net wat beter. Klagen doe ik niet. Het gaat de goede kant op." Ooit hoopt Tom in de voetsporen van tennisser Roger Federer te kun nen treden. "Hij heeft zoveel mooie prijzen gewonnen. Die zou ik ook wel willen winnen. Dat is echt mijn doel." Dat Tom er alles aan doet om dat doel te bereiken mag duidelijk zijn. De vele uren trainen werpen nu in ieder geval al vruchten af. Nesselande - Groep 8a van obs Passe-Partout zag Sparta op Twee de Paasdag met 2-1 winnen van SC Veendam. De leerlingen hadden vrijkaarten voor de wedstrijd op Het Kasteel gewonnen bij een wedstrijd van Wijk TV Nesselande. Die actie was opgezet ter gelegenheid van de officiële start van de tv-zender op 19 februari waarvan het startsein werd gegeven door voetballers van de Rotterdamse club uit de Jupiler League. Om hun aanwezigheid op de tribune kenbaar te maken en Sparta aan te moedigen maakten de leerlingen een groot spandoek. Op het spandoek stond ondermeer te lezen dat obs Passe-Partout wél wint en dat deed Sparta dus ook. Zevenhuizen - Hengelvereniging Zevenhuizen-Moerkapelle houdt op Koninginnedag een viswed strijd voor de jeugd in de Ring vaart voor de jeugd tot en met vijftien jaar. Inschrijven kan van af 7.45 uur op de parkeerplaats bij de Hotel Vos-brug. Er wordt gevist van 8.00 tot 9.30 uur. Ie dere deelnemer wint een prijs. Er zijn geen kosten aan verbonden. Ook in Moerkapelle wordt een viswedstrijd gehouden voor de jeugd. Voor meer informatie en aanmel den voor de wedstrijd in Moerka pelle: 079-5932788.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 33