Nieuwerkerkse naar NK Synchroonzwemmen Opnieuw hoofdrol voor Godwin Falix Jaarbeurs Utrecht marathon Druilerige star1 sprong van competitie Moordrecht verspeelt voor Groeneweg laat het afweten Moerkapelle in degradatie gevaar CKV onderuit tegen Tweemaal Zes HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 12 APRIL 2012 37 Voetbal Tennis Voetbal Voetbal Voetbal Korfbal Tien uur per week is Amber in het zwembad te vinden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De mei vakantie staat voor de negenj'arige Amber van der Burg uit Nieuwer kerk aan den IJssel in het teken van trainen, trainen en nog eens trainen. Op 9 en 10 juni doet ze met haar vijf teamgenoten mee aan het Neder lands kampioenschap Synchroon zwemmen. Amber (9) zit in groep zes van de Prins Willem Alexanderschool, loca tie Donge. Waar de meeste kinderen waarschijnlijk reikhalzend uitkijken naar de vakantie, wordt Amber niet blij van een weekje vrij. "Als er niet getraind kan worden, wordt ze soms zelfs boos", vertelt haar moeder Irma van der Burg. Amber begon op haar zesde met synchroonzwemmen bij zwemver eniging ACZ in Capelle aan den IJs sel. Ze is zo'n tien uur per week in het zwembad te vinden, verdeeld over vier dagen. Daarnaast doet ze thuis nog aan droogtraining. "Het is heel intensief, maar ze vindt het erg leuk", zegt haar moeder. "Compli menten ook voor de leidsters die alle begrip hebben voor de concentratie problemen van Amber. Ik ben ervan overtuigd dat ze het juist door de Utrecht/Zuidpias - Een aantal re giolopers verscheen aan de start bij de Jaarbeurs Utrecht op tweede paasdag. De tien kilometer lopers werden de verkeerde kant op ge stuurd en kwamen daardoor uit op 8.8 km. Rien Bregman uit Moerkapelle liep de marathon in 4.13.42. Uit Nieuwerkerk aan de start op de halve marathon: Eelco van Eijsden, 1.41.46, Peter de Beijer, 1.51.30 en Claudia van de Kraan, 2.21.45. Uit Moordrecht op halve marathon Leen van Vliet 1.58.36 en Monica van Vliet 2.36.37. Op de tien kilo meter liep Antonie Parera 35.01 en Fred Burggraaf 48.05. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het eerste herenteam van TCN reisde tweede paasdag naar Hilversum voor de eerste competitiewedstrijd van de eredivisie tegen Het Melkhuisje. Rick Schalkers won zijn partij tegen Maarten Kamermans overtuigend met 4-6 1-6. De tweede single werd gespeeld door de 18-jarige Bart van den Berg, die in zijn de buutwedstrijd Bart van Monsjou als tegenstander trof. Hij bood goed tegenstand in een partij van hoog niveau maar slaagde er op beslis sende momenten niet in de punten naar zich toe te trekken, 6-4 6-3. De partijen van Bas Struijk en Chris Berkouwer werden in de eerste set onderbroken door de regen en zul len op de officiële inhaaldag 17 mei goede begeleiding met haar ADHD zo ver heeft kunnen schoppen." De komende meivakantie hoeft Am ber het water niet te missen: dan Het spelbeeld na rust was als voor rust. De eerste kans uit een corner was voor Moerkapelle. De keeper zat mis maar de kopbal had te weinig kracht om over de doellijn te gaan. TAW nam-het heft weer in handen. In de tiende minuut viel het beslis sende doelpunt. Verweij had onvol doende controle over de bal op het middenveld en TAW profiteerde. De traint het team van 9- tot 12-jari- gen extra, om de vorig jaar behaal de kampioenstitel in juni te kunnen verlengen. Amber is er als jongste teamlid voor het eerst bij. pass ging rechtstreeks naar de num mer 9. Taco Drost kon de aanvaller niet meer inhalen en liet hem lopen. Met een beheerst schot ging de bal in het doel. De concurrenten van Moerkapelle pakten punten waardoor Moerka pelle op de ranglijst zakt naar de voorlaatste plaats. Zaterdag de be langrijke uitwedstrijd tegen WDS. Nieuwerkerk aan den IJssel - God- win Falix, de boomlange aanvaller van w Nieuwerkerk besliste met zijn zesde doelpunt in de laatste zeven wedstrijden opnieuw zijn waarde voor het team. In verband met schorsingen ontbra ken Youssef Swaghi en Bart Slob; zij werden vervangen door Nuri Cetin en Kevin Paulus. In de 19e minuut dacht de Nieuwerkerkse aanhang te kunnen opveren maar Abner Teixei- ra was van dichtbij niet in staat een prima aanval, opgezet door Godwin Falix, Remco Langerveld en Chris- tiaan Sprangemeijer, af te ronden. Behoudens een prima solo van Falix in de slotfase die niet tot een doel punt leidde, was het met de aanval lende acties voor de rust gedaan. Met Roy Vis na rust voor Kevin Pau lus, begonnen beide ploegen aan de tweede helft. Amper vijf minuten in de wedstrijd, verdraaide de on gelukkige Roy Vis zijn knie en was Zevenhuizen - De wedstrijd Groene- weg-Stolwijk was net als het weer, bar en boos slecht dus. Met de wind in de rug had de thuisclub de wed strijd voor de rust moeten beslissen maar Stolwijk doelman Rodriquez ranselde een prachtige kopbal van Bart Eindhoven uit de kruising. Joey Grootscholten had helemaal al leen Stolwijk kansloos kunnen ma ken. Binnen een kwartier kwam hij twee keer alleen voor de keeper maar Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieu werkerk is er niet in geslaagd om te winnen van koploper Tweemaal Zes. De ploeg nam' in de beginfase het initiatief en pakte tot 5-4 steeds een voorsprong. Bij 5-6 stond TZ voor de eerste keer aan de goede kant van de score. Na de 6-6 van Nieuwerkerk was de slotfase van de eerste helft voor TZ dat een 6-8 voorsprong pakte bij de rust. In de tweede helft kwam de tegenstander op een voorsprong van drie punten Moordrecht - FC Lisse speelde zich maandag 9 april door een 2-1 zege op Moordrecht vrijwel veilig in de derde klasse A. In de eerste helft re gende het kansen voor Lisse, maar doelpunten vielen niet. In de tweede hierdoor al snel weer terug in de kleedkamer. Jorge Redan nam de positie van rechterspits over van Remco Langerveld die nu vanuit de tweede linie ging opereren. In de 62e minuut zette Remco Langer veld Abner Teixeira op links aan het werk, waarop de rappe aanvaller zich keurig vrij wist te spelen, waar door Godwin Falix de voorzet kon afronden en daarmee zijn ploeg op voorsprong zette. Vervolgens verzuimde Nieuwerker een aantal keren de wedstrijd in het slot te gooien. Een niet fitte Langer veld werd nog gewisseld voor Ger- maine Akkermans. Degradatiekan didaat HW kreeg door geknoei aan Nieuwerkerse zijde nog een aantal kansen in de slotfase, maar wist deze niet te verzilveren. In blessu retijd miste Sprangemeijer vanaf de 11 meter een uitgelezen kans om de score te verdubbelen; eindstand 1-0. schoot in beide gevallen de bal te gehaast over. De derde levensgrote kans schoot hij over met alleen een leeg doel voor zich. Stolwijk bleef dus in de race en profiteerde daar vijf minuten voor tijd van toen de verder onzichtbare Rick Anker zich ontdeed van laatste man Remco van Leeuwen en Niels Huisman een aarzelende Jesper Versprille afblufte. Dat het in de laatste minuut door de zelfde Huisman 2-0 werd was alleen nog voor de statistieken van belang. en wist die steeds te behouden. In de slotfase ging Nieuwerkerk er weer in geloven en wist bijna een punt te pakken in de laatste mi nuut. Dit keer bleef het bij 13-14 en kan Nieuwerkerk voorlopig beter naar beneden kijken dan omhoog. Met name in defensief opzicht kon Nieuwerkerk zich zaterdag het een en ander kwalijk nemen. Dit weekend speelt CKV tegen Vrien denschaar, de nummer zeven op de ranglijst. helft kwam Moordrecht beter uit de startblokken en kwam op een 0-1 voorsprong. Na twee doelpunten verzuimde Lisse de wedstrijd defini tief te beslissen zodat de wedstrijd tot het laatst spannend bleef. Bart van den Berg debuteerde in het eerste. afgemaakt worden. hun eerste thuiswedstrijd tegen TOS Zondag 15 april spelen de heren Bergeijk. Aanvang 12.00 uur. Moerkapelle - Aanvankelijk nam Moerkapelle zaterdag 7 april tegen TAW het heft in handen. Na enkele minuten belandde een onverwacht schot van Menno Verschoor op de binnenkant van de paal. TAW was gewaarschuwd en wakker geschud en nam het heft in handen. Dit resulteerde in een aantal ongevaarlijke aanvallen en goede reddingen van keeper Dubbis. Na ruim een half uur speten zette TAW, na een paar goede kansen voor Moerkapelle, een tandje bij en wist net voor rust de score te openen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 37