Zuidpias Gevaarlijke stoffen via water Werken aan de weg Inloopavond bestemmingsplan "Oude Dorp" Nieuwerkerk aan den IJssel Inloopavond bestemmingsplan "Zevenhuizen Dorp" Vergadering Algemeen Bestuur Recreatieschap Hitlandbos gemeente WEEK Inloopavond bestemmingsplan Esse-Klein- polder te Nieuwerkerk aan den IJssel Afsluiting fietspad onderdoorgang Noordeinde HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 12 APRIL 2012 Zevenhuizen De gemeente Zuidpias organiseert op maan dag 23 april a.s. een informele inloopavond voor het bestemmingsplan "Oude Dorp" te Nieuwerkerk aan den IJssel. De inloopavond vindt plaats tussen 19.30 en 21.00 uur in het raadhuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. U bent van harte welkom om het concept van het geactualiseerde bestem mingsplan in te zien en er met ons over in gesprek te gaan. Plangebied Het plangebied is het Oude dorp in Nieuwerkerk aan den IJssel en wordt begrensd door de Ringvaart, Europalaan, De Dreef en de Schoolstraat. Bestemmingsplan Voor dit gebied geldt op dit moment het bestemmingsplan "Oude Dorp". Dit plan moet voor 1 juli 2013 geactualiseerd zijn. Het nieuwe bestemmingsplan zal conserverend van aard zijn. Dat betekent dat de bestaande situatie wordt vastgelegd voor zdver deze legaal gerealiseerd is. Inmiddels is het concept voorontwerp van het bestemmingsplan klaar. Voordat we het plan verder gaan uitwerken tot een definitieve versie voor de officiële procedure, leggen we dit concept graag voor aan de inwoners van de gemeente Zuidpias. Tijdens de inloopavond zijn medewerkers van de gemeente aanwezig om uw vragen te beantwoorden. Ook kunt u uw op- of aanmerkingen achterlaten op een formulier. De relevante stukken kunt u voorafgaand aan de inloopavond raadplegen. Vanaf dinsdag 17 april a.s. is de digitale versie gedurende 2 weken via www.zuidplas.nl te raadplegen. Ook ligt er deze periode een papieren versie ter inzage in het raadhuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Aanmelden U kan zich tot en met maandag 23 april tot 12:00 uur aanmelden voor de informatieavond per email via secretariaatvromiazuidplas.nl of telefonisch bij het secretariaat van de afdeling V'ROM via 10180) 637 711. Bent u niet in de gelegenheid om het concept voorontwerp bestemmingsplan binnen de gegeven periode in te zien, maar wilt u toch graag gebruik maken van deze mogelijk heid? Neem dan contact op met mevrouw Van Elsackervan de afdeling VROM, te bereiken via het secretariaat VROM (0180] 637 711. De gemeente Zuidpias organiseert op maandag 23 april a.s. een informele inloop avond voor het bestemmingsplan "Esse- Kleinpolder". De inloopavond vindt plaats tussen 19.30 en 21.00 uur in het raadhuis aan het Raadhuisplein 1, te Nieuwerkerk aan den IJssel. U bent van harte welkom om het concept van het geactualiseerde bestemmingsplan in te zien en er met ons over in gesprek te gaan. Plangebied Het plangebied is een woonwijk die begrensd wordt door het spoortra ject tussen Rotterdam en Gouda, de Schielandweg(N219) en de woonwijk Esse Zoom. Bestemmingsplan Voor dit gebied gelden op dit moment de bestemmingsplannen Esse-Parkzoom, Klein Polder Hoog en Klein Polder Laag, waarbij het deel Parkzoom niet bij deze planvorming is betrokken. Deze bestem mingsplannen dienen voor 1 juli.2013 te zijn geactualiseerd. Het bestemmingsplan met de naam "Esse- Kleinpolder" is voornamelijk conserverend van aard. Dat betekent dat de bestaande situatie wordt vastgelegd voor zover deze legaal gerealiseerd is. Er zijn twee kleine ontwikkelingen meegenomen in de planvorming. Inmiddels is het concept van het bestem mingsplan klaar. Voordat we het plan verder gaan uitwerken tot een definitieve versie voor de officiële procedure, leggen we dit concept graag aan u als inwoner van de gemeente Zuidpias voor. Tijdens de inloop avond zijn medewerkers van de gemeente aanwezig om uw vragen te beantwoorden. Ook kunt u uw op- of aanmerkingen achter laten op een formulier. De relevante stukken kunt u voorafgaand aan de inloopavond raadplegen. Vanaf dinsdag 17 april a.s. is de digitale versie gedurende 2 weken via www.zuidplas.nl te raadplegen. Ook ligt er deze periode een papieren versie ter inzage in het raadhuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Aanmelden U kan zich tot en met maandag 23 april tot 12:00 uur aanmelden voor de informatie avond per email via secretariaatvromS zuidplas.nl of telefonisch bij het secretari aat van de afdeling VROM via (0180) 637 711. Bent u niet in de gelegenheid om het concept voorontwerp bestemmingsplan binnen de gegeven periode in te zien, maar wilt u toch graag gebruik maken van deze mogelijkheid? Neem dan contact op met mevrouw Ordelman of de heer Van der Meer van de afdeling VROM, te bereiken via het secretariaat VROM (0180) 637 711. ledereen gebruikt dagelijks producten die gemaakt zijn met gevaarlijke stof fen. Denk aan uw tandpasta, medicijnen, het biertje dat u drinkt en de verf die u gebruikt om dat leuke kastje te schilderen. Om deze producten te maken, zijn bij voorbeeld ammoniak en chloor nodig. Ook moet overal in Nederland getankt kunnen worden, waardoor LPG, benzine en gas verkrijgbaar moet zijn. Het vervoer van deze stoffen gaat over de weg, het spoor, het water of door buislei dingen. In dit artikel vindt u informatie over vervoer van gevaarlijke stoffen over het water. Volgende week meer over het ver voer van gevaarlijke stoffen over het spoor. De binnenvaart vervoert jaarlijks ongeveer 67 miljoen ton aan gevaarlijke stoffen. Meestal brandbare vloeistoffen, maar ook chemicaliën en afvalstoffen. Dit vervoer levert vaak geen problemen op. Risico's op lekkage kunnen ontstaan bij een botsing. In de gemeente Zuidpias zijn geen binnen- vaartroutes voor gevaarlijke stoffen. Werkt u in de buurt van een binnenvaartroute met gevaarlijke stoffen? Lees hier meer over op www.zuidplas.nl. De gemeente Zuidpias organiseert op dinsdag 17 april a.s. een informele inloopavond voor het bestemmingsplan "Zevenhuizen Dorp". De inloopavond vindt plaats tussen 19.00 en 21.00 uur in "Dorpshuis Swanla", Burgemeester Klinkhamerweg 86 te Zevenhuizen. U bent van harte welkom om het concept van het geactualiseerde bestemmingsplan in te zien en er met ons over in gesprek te gaan. Kijk vo.or meer informatie op www.zuidplas.nl. De openbare vergadering van het Algemeen Bestuur van het Recreatieschap Hitlandbos wordt gehouden op woensdag 18 april 2012 om 20.00 uur in de vergaderlocatie aan de Blaardorpseweg 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Meer informatie over het Recreatieschap staat op: www.hitland.info. IK BEN VOORBEREID. NOODPAKKET THUIS EN DE RAMEN GESLOTEN Op vrijdag 13 april is het fietspad ter plaatse van de onderdoorgang van het spoor aan het Noordeinde afgesloten. Op die dag wordt de toplaag van het asfalt aangebracht. Het fietsverkeer wordt over de hoofdrijbaan door de tunnel omgeleid. Het wegverkeer wordt met een verkeersregelinstallatie over één rijbaan geleid. Dit zal tot enige vertraging leiden. BAM Civiel Zuidwest voert de werkzaamheden uit in opdracht van ProRail. De werkzaamheden vormen de afronding van het project 'Onderdoorgang Swanlaweg Zevenhuizen'.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 5