www.odonhoogendoorn.nl Nieuwe inzamelaar registreert restafval Commissaris Koningin* bezoekt Eendragtspolder WD-leden kiezen nieuwe bestuursleden Taizé-viering Politie op zoek getuigen brand naar gebedshuis Spetterde Dansvoorstelling FDC HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 12 APRIL 2012 9 "Gemeente blijft belang houden bij aandeelhouderschap in Cyclus" Odon Hoogendoorn Zuidpias - Sinds begin april zijn de vuilniswagens van Cyclus grotendeels uit het straatbeeld van de gemeente Zuidpias verdwenen. Van Gansewinkel Overheidsdiensten is de nieuwe inzamelaar van restafval en groente- fruit en tuinafval. Op donderdag 5 april gaf wethouder Arjen Hazelebach het startsein. In Moordrecht, Zevenhuizen en Moerkapelle leegt Van Gansewin kel voortaan de ondergrondse - en minicontainers. In Nieuwerkerk aan den IJssel blijft de gemeentelijke inzameldienst Cyclus nog blauwe zakken ophalen, tot ook die kern volledig overstapt op ondergrondse containers. Persoonlijk afvaltarief De overstap naar een nieuwe in zamelaar heeft alles te maken met de invoering dit jaar van 'diftar', de afvalstoffenheffing op basis van gedifferentieerd tarief. Met behulp van afvalpassen voor ondergrondse containers en chips op de minicon tainers, wordt precies bijgehouden hoeveel restafval een huishouden aanbiedt. Door het afval goed te scheiden, en gft, glas en plastic apart aan te bieden, kunnen inwo ners hun persoonlijke afvaltarief zo laag mogelijk houden. Om diftar te kunnen invoeren, moet het afval geregistreerd kunnen wor den ingezameld. Mede vanwege die specifieke eis moest Zuidpias een Europees aanbestedingstraject hou den voor de inzameling van rest- en gft-afval in Zuidpias. Van Ganse winkel Overheidsdiensten bleek het restafval tegen de laagste kosten geregistreerd te kunnen inzamelen. Dividend De vraag rijst of de gemeente Zuid- plas met deze overstap niet in ei gen vlees snijdt. De gemeentelijke inzameldienst Cyclus is honderd procent eigendom van zeventien samenwerkende gemeenten in de regio Midden-Holland en Rijnstreek. De gemeente Zuidpias heeft een aandeel van 8,8 procent en behoort daarmee tot de vier grootste aan deelhouders. Gaat het goed met Cyclus, dan gaan de tarieven omlaag, of wordt de dienstverlening vergroot. De afge lopen vier jaar werd onder de aan deelhouders bovendien steeds een dividend verdeeld van ongeveer vijf ton. Voor Zuidpias betekende dat een bedrag tussen 40.000 en 50.000 euro. Directeur van Van Gansewinkel Hubert Baardemans en wethouder Arjen Hazelebach trappen de samenwerking afin de Jonkheervan de Weistraat in Moerkapelle. Een woordvoerder van de gemeente stelt dat de gemeente met de over stap naar een andere inzamelaar niet per definitie inkomsten gaat mislopen. "Het uit te keren dividend is mede afhankelijk van de solvabiliteit van Cyclus als geheel. Voor Zuidpias heeft het aanbestedingstraject in ieder geval een verlaging van de in- zamelkosten tot gevolg. Bovendien blijft de verwerking van restafval en gft wél lopen via de contracten van Cyclus. Daardoor hebben we nog zeker belang bij ons aandeelhouder- Zuidpias - De Commissaris van de Koningin voor Zuid-Holland Jan Franssen,bracht donderdag 5 april een werkbezoek aan het hoogheem raadschap van Schieland en aan de Krimpenerwaard. Op het programma stonden het Be stuursakkoord Water, met als onder werp onder andere de samenwerking in de afvalwaterketen en het Delta programma waarbij de focus lag op de samenwerking van provincie en waterschappen op het gebied van de waterveiligheid en -kwantiteit. Franssen bracht voorts een bezoek aan de Eendragtspolder. Hier wordt een bijzonder buitengebied voorzien van een waterberging met een capa citeit van vier miljoen kubieke meter water. Het project is uniek vanwege de combinatie van waterberging, recreatie, natuur en (top)sport. De werkzaamheden verlopen voor spoedig. Het grondwerk is zo goed als klaar. De muren van het hoofd gebouw en de botenloods bij de roeibaan zijn inmiddels opgetrok- Jan Franssen, vooraan tweede van links, bezoekt de Eendragtspolder. ken. De inlaat, doorlaat en uitlaat, constructies die het water in de Eendragtspolder op peil houden, worden op dit moment gebouwd en zijn voor de zomer klaar. De herinrichting van de Eendrag tspolder is een samenwerkingspro ject van de provincie Zuid-Holland, de gemeente Zuidpias, het hoog heemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard en recreatieschap Rottemeren. De roeibaan wordt ge financierd door de gemeente Rot terdam. schap in Cyclus." Ook de inkoop van nieuwe ondergrondse containers en het onderhoud daarvan, blijft een taak van Cyclus. Vanaf juni start de gemeente met de vervanging van alle bovengrondse verzamelcontainers door onder grondse containers. Daarna worden eerst in de wijken in Nieuwerkerk, vervolgens in Zevenhuizen, Moerka pelle en Oud Verlaat en tot slot in Moordrecht ondergrondse contai ners geplaatst. In december 2013 zou de hele operatie moeten zijn afgerond. Zuidpias - Adrie Volder-Van Hulst, voorzitter van de WD afdeling Zuid- plas, draagt op 19 april de voorzit tershamer over aan haar opvolger. Sinds ze in 1985 lid werd van de WD, was Volder actief in verschillende functies, onder meer als commissie lid en wethouder in Nieuwerkerk aan den IJssel. In een nieuwsbrief van de WD schrijft Volder: "Het is welletjes geweest. Er staat een nieuwe ploeg bestuurders klaar: maar liefst vier personen hebben zich bereid ver klaard een bestuurstaak op zich te nemen." Tijdens de voorjaarseditie van de Algemene Ledenvergadering op 19 april kiezen de leden van de WD vier nieuwe bestuursleden, on der wie een nieuwe voorzitter en een vervanger voor de al eerder vertrok ken vice-voorzitter. Nieuwerkerk aan den IJssel - In kerkgebouw de Bron aan de Ring vaartlaan 16 wordt zondag 22 april om 17.00 uur een Taizé-viering ge houden met als thema 'Licht!' Zang, lezingen, gebed en stilte zorgen voor een meditatieve sfeer, en een gelegenheidskoor ondersteunt de zang van de makkelijk zingbare lie deren in verschillende talen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Burgemeester Gert-Jan Kats noemt de brand in een gebeds huis aan de Prins Bernhard- straat in de nacht van vrijdag 6 op zaterdag 7 april, een 'akelig voorval'. "Vooral voor betrokkenen", re ageert de burgervader. Volgens hem is er geen verband met strafbare feiten eerder gepleegd in Nieuwerkerk aan de IJssel zoals de hakenkruizen die vorig jaar september op diverse plek ken werden aangetroffen. De brand in het gebedshuis, in gebruik bij een islamitische stichting, werd gesignaleerd door een voorbijganger die rook opmerkte in het gebouw waar voorheen de Wereldwinkel was gevestigd. Hij belde 1-1-2, schopte het raam van de deur in en probeerde het beginnende vuur uit te trappen. Ook gooide hij een raam in, in een poging het vuur te doven. Hierbij raakte hij gewond aan zijn hand waar voor hij in het Groene Hart zie kenhuis in Gouda werd behan deld. De politie is begonnen met een technisch sporenonder zoek en heeft zaterdag 7 april een buurtonderzoek gehou den. Ook heeft de politie Bur- gernet ingezet om getuigen op te roepen zich te melden. Rond het tijdstip van de brand, is een fietser gezien op het fietspad schuin tegenover het gebedshuis. De politie wil graag in contact komen met deze fiet ser. Daarnaast is de politie op zoek naar getuigen die 's nacht iets gezien hebben wat de brand heeft kunnen veroorzaken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na maanden van hard trainen en vele uren voorbereiding werd vrijdag 6 en zaterdag 7 april in het Zuid plein Theater de eerste zelfstandige theatervoorstelling 'Journey to the unknown' van de Nieuwerkerkse dansschool Fabia Dance Center ge danst. Met meer dan 130 leerlin gen, waarvan de jongste drie jaar is, werd er twee avonden een fan tastische show neergezet. Van coole hiphoppers tot strakke poppers, van parmantige pauwtjes tot kittige leeuwtjes, van kleine primaballe- rinaatjes tot krachtige ninja's, van gepassioneerde tango-dansparen tot moderne melodramatische so lodansers, het passeerde allemaal de revue. En niet te vergeten de dansers van de Special Needs Group (kinderen met downsyndroom). Met totale overgave en inleving dansten de kinderen de sterren van de he mel. De Poparazzi crew, bekend van Holland Got's Talent, verzorgde een wervelend gastoptreden. Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: info@odonhoogendoorn.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9