Met Jos van Kersbergen op pelgrimstocht Knutselen voor Moederdag Parencompetitie IJsselbridge Paranormale avond Blijf uit de dode hoek! Kraaiennest in Reigerhof ProgFrog presents lllumion en ToyZ Lezing over Alpe d'Huzes Programma Koninginnedag HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 25 APRIL 2012 13 Nieuwerkerk aan den IJssei- De rooms-katholieke parochie Sint Jo seph bestaat honderd jaar. Er was al een unieke tentoonstelling van oude kerkschatten en diverse koren gaven een uitvoering. Donderdag 19 april was het de beurt aan de Goudse Jos van Kersbergen (65) om uitgebreid te vertellen over zijn pelgrimsreizen. Door Cees Visser Op vaak humoristische wijze ver telde van Kersbergen over de twee pelgrimsreizen die hij in 2006 en 2010 maakte. De eerste van driedui zend kilometer voerde van Gouda naar Santiago de Compostela en de tweede van 3.720 km maakte hij vanuit Santiago de Compostela naar Rome. Van Kersbergen runde veertig jaar een eigen aannemer timmermansbedrijf en werd enthou siast gemaakt door een bevriende huisarts die op pelgrimage ging. De pelgrimages betekenden voor hem onthaasten, religie en avontuur. Wat hem vooral is bijgebleven zijn de saamhorigheid van de pelgrims en de gastvrijheid en gulheid van de vele mensen die hij op zijn tochten ontmoette. Bijzondere ontmoetingen Vaak had hij ontmoetingen met bijzondere mensen, zoals met Jo- manda in een kapel in Venlo. Hij brandde voor haar een kaars aan het einde van zijn bedevaartstocht en bad voor haar voor 'wijsheid in de breedste zin'. Bijzonder was ook zijn ervaring in een hospice in Frankrijk, waarvoor hij van tevoren enige re paratieopdrachten had aanvaard. Hij verwachtte daar zieke mensen aan te treffen, maar belandde in een massagecursus voor homo's. Van Kersbergen doorspekte zijn verha len met diepzinnige gedichten en wisselde deze af met sfeervolle mu ziek. Zijn pad ging niet over rozen, zeker niet bij de tweede pelgrims tocht. Vaak kampte hij met ontsto ken voeten, had hij moeite met het vinden van een slaapplaats en werd hij geteisterd door barre weersom standigheden. En, bij de tweede pelgrimstocht, was de route vaak slecht aangegeven en moest hij om wegen maken. Overnachtingen in kloosters betekenden het zich aan passen aan de kloosterregels, wat in de praktijk inhield dat hij één werd met de kloostergemeenschap, ge meenschappelijke maaltijden nut tigde, tijdig opstond en deelnam aan gebeden en vroegmis. Een verblijf in een abdij in Dinant is hem bijgeble ven door de aanvankelijke weigering hem een slaapplaats te geven. Pas toen hij zei 'in deze herberg is geen plaats voor mij' kreeg hij toch een kamertje. Een film aan het einde van de ver tellingen toonde veel hoogtepunten en gaf een helder beeld van mooie landschappen tijdens de routes. Echtgenote Tiny heeft zo haar eigen kijk op zijn pelgrimages. Met een grijns vertelt Van Kersbergen hoe zij reageert op zijn reizen: "Wanneer je weer gaat lopen, blijf je maar lo pen." Binnenkort verschijnt een tweetal boeken over zijn pelgrimstochten. L Bij aankomst na 3730 km, overpeinzing op de begraafplaats in Vaticaanstad. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kinde ren van vier tot en met twaalf jaar zijn woensdag 2 mei van 14.00 tot 16.00 uur welkom voor een knutsel- middag in Con Musica bij sportpark Dorrestein. De kinderen gaan iets maken voor Moederdag. De kosten voor deelname bedragen 2,50 euro. Voor meer informatie en aanmelden (verplicht, een week van tevoren): 06-34625311 of cisea.vedj@gmail. com Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor iedereen vanaf veertien jaar houdt Wim Warbout op 27 april een pa ranormale avond. Via een foto van een overleden dierbare of een voor werp van uzelf, hoopt Warbout een boodschap van de overleden persoon over te kunnen brengen. De avond wordt gehouden in Con Musica aan het Sportpark Dorrstein Sen begint om 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De toegang bedraagt 5,- euro. Voor meer informatie en aanmelden (verplicht): 06-14606126 of info. vedj@gmail.com Nieuwerkerk aan den IJssel - In de dode hoek ben je onzichtbaar voor een chauffeur. Een gevaar waar de leerlingen van groep 6a en 7a van basisschool De Wingerd op een vei lige en eigenhandige manier kennis mee hebben gemaakt. Op 16 april werd in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland en Siem Stout BV een gastles gegeven in een vrachtwagen. De les begon met theorie in de klas en al snel moch ten alle kinderen plaatsnemen in de hoge cabine van de vrachtwa gen. Even traden de kinderen in de Nieuwerkerk aan den IJssel - De leden van IJsselbridge speelden de derde avond van de vierde parencompetitie. Ab van Amerongen en Rein Janssen wonnen in de A-lijn met 62,50%, gevolgd door Jos en Wim Lensen met 61,98 en Erna van Boheemen en Ronny Schepers met 60.42. De B-lijn werd gewonnen door Riet en Aad van der Knaap met 61.81%, op de tweede plaats Bep van Bo heemen en Hansje Huibers met 60.42 en als derde eindigde het koppel Edith en Tom van Calstere-n met 57.63. Wil en Jan van Rheenen wonnen in de C-lijn met 61.61%, tweede werden Alice en Frits Groenewegen (60.42) en derde Loes Vink en Lucie Wijnen (60.12). Gerard Klein en Else Jansen scoorden het hoogst in de D-lijn met 65.28%, gevolgd door Nel Breeman en Bep Meijer (63.54) en Nel Legerstee en Ben Clerx (54.51). Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Zevenhuizense shantykoor Het Kraaiennest is zaterdag 28 april - op uitnodiging van de winkeliersver eniging - te gast in winkelcentrum Reigerhof. Van 11.00 tot 13.00 uur vermaken zij het winkelend publiek met zeemansliederen. rol als vrachtwagenchauffeur en zagen hoe moeilijk het is om alles rondom de vrachtwagen te kun nen zien. De kinderen 'op de grond' deden dezelfde oefening en pro beerden contact te krijgen met de kinderen in de cabine via de spie gels. Met oog op het naderend ver- keersexamen was het een leerzame ervaringvoor de leerlingen van de Wingerd. De kinderen weten nu: 'Zorg dat je goed te zien bent; houd contact met de vrachtwagenchauffeur en steek je duim op als je elkaar ziet.' Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok is het zondag 29 april in de middag tijd voor ProgFrog; Pro gressieve Rock. Optredens wor den verzorgd door lllumion en ToyZ. lllumion staat voor progres sieve, symfonische rockmuziek met duidelijk vrouwelijke randjes. Historische en literaire thema's vormen de basis voor de teksten. ToyZ brengt eigen en verrassende Progressieve Rock. De vierman sterke formatie brengt vooral instrumentale nummers. De toegang bedraagt in de voorverkoop 8,- euro en aan de deur 10,- euro. Deur open om 14.00 uur. Reserveren kan via progfrog@tel- fort.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Op initiatief van Lionsclub Nieuwerkerk aan den IJssel verzorgt initiatiefne mer Coen van Veenendaal vanavond, woensdag 25 april, een lezing over het ontstaan van de actie Alpe d'Huzes voor het inzamelen van geld voor het KWF Kankerfonds. De lezing vindt plaats in het kader van de actie van Lionsclubgenoot Rick Breeuwer die voor dit goede doel op de fiets stapt. Belangstellenden zijn welkom in sporthal Kleine Vink aan de Sportlaan 2. De lezing duurt van 19.30 tot 22.00 uur. De toegang is vrij. Aanmelden via rick/breeuwer@ planet.nl. Voor meer informatie: 06-38531560. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het programma van Koninginnedag gaat op maandag 30 april traditie getrouw van start met de aubade. Deze vindt dit jaar om 9.15 uur plaats bij de brandweerkazerne. Muzikale medewerking wordt ver leend door D.K.V. Na afloop wordt, evenals in voorgaande jaren, in samenwerking met de Scouting snoep uitgedeeld. Braderie Oude Dorp Om 10.00 uur gaan in het Oude Dorp de braderie en in de Toren straat de kleedjesmarkt van start. Kinderen mogen pas na 9.00 uur een plekje voor hun kleedje zoe ken. Ouders dienen een kraam of plek te huren. Optredens Op het podium worden tussen 10.30 en 15.30 uur achtereenvol gens optredens verzorgd door Me rel, Edith, Sandra, Ferdy en Merel, Explosion, Sandra en Edith, Leen- dert de Boer en Erwin van Clee. Deze optredens worden onderbro ken door het Rad van Avontuur. Verder kunnen de kinderen zich vermaken op twee luchtkussens, loopt er een ballonnenclown rond, kan er gesnoept worden van sui kerspinnen en zijn er Oudhol landse spelen. Ook de Waterscouts verzorgen weer een gedeelte van het programma. De braderie eindigt om 16.00 uur. Tijdens de dag staat de E.H.B.O. klaar om assistentie te verlenen en op last van gemeente en po litie zijn verkeersbegeleiders aan gesteld, van wie het publiek de aanwijzingen vanaf 6.00 uur 's ochtends dient op te volgen. Voor meer informatie: www.stichtingevenement.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 13