-jr "NA 1)E SCHIETPARTIJ IN ALPIIEN VOEL IK ME NIET ONVEILIG" 4 en 5 mei i CSoj^e" Diplomazwemmen Homeopathie in de bibliotheek Fleurige bloemenzee onder grijs wolkendek Bevrijdingsconcert Kleine Trompetter Collecte Nederlandse Hartstichting HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 25 APRIL 2012 15 \n het kader van de - Herdenking Nat,0nal HoUand over van a£ ft a. fimtievanvrt) Droomdekentjes maken Tarzan verslaan op Koninginnedag Zevenhuizen- Vanuitzijn tuin ziet Aad Oosterlee een gloeiende maartzon verdwijnen in de Tweemandspolder. Oosterlee werkt bij K de brandweer. Hij is afdelingshoofd Risicobeheersing in de Duin- en Bollenstreek en hoofdofficier van dienst in de regio Midden-Holland. "De brandweer doet meer dan branden blussen. Wij hebben als taak zaken in goede banen te leiden als er onrust is. Een bijzonder voorbeeld is de schietpartij in Alphen aan den Rijn van vorig jaar, daar had ik de leiding. Oosterlee was beroepsmatig bij de schietpartij betrokken. "Dan doe je gewoon je werk. Maar het laat je natuurlijk niet koud." De gebeurte- in Alphen heeft Oosterlee aan nis denken zo gewoon maar het is kwetsbaar. Vrijheid is ook betrekkelijk: iemand kan het je zo afnemen. Het schie tincident is daar een voorbeeld van." Waar het gevaar in schuilt is "Vrijheid Aad Oosterlee volgens Oosterlee niet langer duidelijk. "In de Tweede We reldoorlog was er een tastbare vijand. Die is er nu niet: overal kan iemand opstaan om in het rond te gaan schieten. Dat wil niet zeggen dat ik me. onveilig voel." Recentelijk spraken de media veel over de vrijheid van hulpverleners, die soms in hun werkzaamheden opzettelijk gehinderd worden door omstanders. Zelf heeft Oosterlee dit nooit ervaren. "Ik ken wel verhalen van brandweermensen die bedreigd zijn door omstanders. De brandweer is er om te helpen en toch zijn er mensen die dat verstieren. Dat vind ik vreemd." Volgens Oosterlee heeft dit te maken met een vervaging van normen en waarden. "Die mensen denken waarschijnlijk alleen aan zichzelf. Het mooie aan vrijheid is datje kan doen en laten watje wilt, maar er gelden natuurlijk wel regels. Dat geef ik mijn kinderen ook mee: dat je veel kunt maar bepaalde dingen niet mag." Elk jaar gaat Oos terlee naar de her denking op het dorpsplein.' "Mijn kinderen, elf en ne gen, gaan ook mee. Mijn ouders hebben de oorlog meegemaakt, ik ken hun verhalen. Nieuwe generaties staan steeds verder van de oorlog af. Ik denk dat er in de toekomst steeds minder wordt gedacht aan de men sen die stierven in de oorlog. De her denking dient vooral als moment van bezinning er zijn toen din gen gebeurd die zich niet mogen herhalen." Met een blik op zonson dergang in de Zevenhuizense polder lijkt de oorlog verder weg dan ooit. Zevenhuizen - In zwembad De Koornmolen is gezwommen voor de diverse diploma's. Het A-diploma is behaald door Damion Tamerus, Glenn Hofman, Ella Teenstra, Youri Schmitz, Jesse Goedhart, Demi van Veen, Laura Baars, Julian van de Gaag, Ryan van Zeeland, Linde van den Oever Abel Kluin, Fay Smit, Britt van Leeuwen, Max Kien, Kaira Ker- ste, Thomas den Ouden, Pien Kemp- kes, Jasper Zevenhuizen, Dashani Sewpal, Siem Molenkamp, Lars Hartman, Luc Gruijl, Gene Mes en Gaby Bier huizen. Het B-diploma is voor Lisanne van der Leur, Coen van Beek, Milan Driece, Mattheo Bart, Sebastian van Wersch, Flynn Verhulst, Elin Wolffenbuttel, Yenthe Verschoor, Jan Adriaanse, Aykje Adriaanse, Anne Looman, Bent Verbakei, Mart Oosterom, Nina Bogman, Mariska Drenth, Luc van der Kooij, Sammie Kruijt, Morris van Leeuwen, Quinty den Ouden, Joup Guikema en Fede- rico Epigares. Zevenhuizen - Klassiek homeopaat Hilde Pronk geeft woensdag 2 mei een lezing in de bibliotheek. Pronk neemt de aanwezigen mee naar de wereld van de homeopathie. Er wordt kort ingegaan op het gelijk soortigheidsprincipe, waar de ho meopathie gebruik van maakt en op ziekte en gezondheid en de onlos makelijkheid van lichaam en geest. De lezing begint om 19.30 uur, de toegang bedraagt 3,50 euro voor le den, niet-leden betalen 5,- euro. Voor meer informatie en aanmelden (gewenst): www.bibliotheekdegroe- nevenen.nl of aan de balie van de bibliotheek. Moerkapelle - Wie mee wil helpen bij het maken van droomdekentjes voor ernstig zieke kinderen is dins dag 1 mei vanaf 13.30 uur welkom in het Rode Kruisgebouw, Moerveen 1. Men kan eventueel thuis verder werken. De naaisters komen iedere dinsdag bijeen. Eerst een keer ko men kijken kan natuurlijk ook. Informatie: 06-27516209. Zevenhuizen - De Kleine Trompet ter geeft zaterdag 5 mei een be vrijdingsconcert in de theaterzaal van dorpshuis Swanla. De orkesten en slagwerkgroepen verzorgen met Zevenhuizen/Oud Verlaat - Bij de onlangs gehouden collecte van de Nederlandse Hartstichting is 3.555,03 euro opgehaald, waarvan 450,72 in Oud Verlaat. De organisa tie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. zangeres Anne Veldhuijzen een ge varieerd programma. Aanvang 20.00 uur, de toegang is vrij. Reserveren is gewenst: reserveringen@dekleine- trompetter.nl. Moerkapelle - Tijdens de braderie op Koninginnedag kan iedereen bij de kraam van gymnastiekvereniging Tarzan proberen om zo lang moge lijk aan een 'liaan' te blijven han gen. leder uur is er een prijs voor het sterkste kind en voor de sterkste volwassene. Bij de kraam kunnen ook nog enveloppen getrokken wor den wat altijd een prijs oplevert. Zevenhuizen - Uitslapen zat er zaterdag niet in voor de Lions. Op 21 april vond de jaarlijkse Geraniummarkt plaats. De opbrengt van de perkplantenverkoop gaat naar goede doelen. "We doen het al zo'n twintig jaar", aldus Hans Brouwer. De Lions heten hun klanten enthousiast welkom. Brouwer: "Veel mensen zien we elk jaar terug. Som migen wachten met bloemen kopen tot onze Geraniummarkt." Met een blik op de fleurige bloemenzee, vergeet je bijna dat de wolken zich samenpakken boven je hoofd. Volgens lion Hans Simons gaan de geraniums dit seizoen de boventoon voeren. "Rode en witte geraniums verkopen altijd goed."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15