Jubileumconcert Euterpe roept herinneringen op Elimschool in actie voor Day for Change Jeu de Boules Club Nieuwerkerk Driekamp afgerond Dieren houden van bloemen HARTVAN HOLLAND I I 25 APRIL 2012 Koffiedrinken met ouderenadviseur Oude Kerk open op Koninginnedag Er werd gebridged Dirigent en koor verblijden het publiek, (foto: Bart Jansen) Nieuwerkerk aan den IJssel- Ouder koor Euterpe bestaat 25 jaar en dit jubileum gaat niet ongemerkt voor bij. Met een bijzonder gevarieerd concert werd dit lustrum zondag 22 april in de Muziekschool gevierd. Het werd een feest van elkaar weer zien en herinneringen ophalen. Het met veel smaak samengestelde pro gramma sloot hierop naadloos aan met een muzikale reis door de tijd en de wereld. Door Cees Visser De muzikale middag werd, om het publiek in de stemming te bren gen, ingeleid door het strijkorkest Phoenix, dat 'het scheermeskwar tet' van Joseph Haydn ten gehore bracht. Koordirigent Corry de Klep per heette het publiek welkom en kondigde het eerste optreden van het koor met enkele canons aan 'om comfortabel in het zangritme te komen'. Niet zonder trots ver meldde zij dat in het koor nog vijf mensen van het eerste uur zongen. Bijzonder intermezzo Daarna volgde een programma dat klonk als een klok. 'Oldtimers' uit de beginperiode van het koor wer den afgewisseld met liederen over de liefde, een dranklied uit de mid deleeuwen in het latijn, een blokje Nederlandse liederen en een blok met liederen van over de gehele wereld. Deze werden in de taal van het betreffende land gezongen. Bij- Nieuwerkerk aan den IJssel - Leer lingen van de Elimschool kwamen de afgelopen week in actie voor Day for Change: deze organisatie verstrekt microkredieten aan arme mensen waarmee zij een eigen onderneming kunnen starten om in hun bestaan te voorzien. De leerlingen van groep 8 van de Elimschool moesten een eigen be drijfje runnen, waarvoor zij eerst een bedrijfsplan moesten ma ken. Vervolgens was het afwach ten of andere leerlingen zich voor de verzonnen activiteiten zouden aanmelden. De belangstelling was overweldigend; voor sommige ac- zonder was een intermezzo van het strijkorkest Phoenix, dat een door Mozart op zijn 17e jaar gecom poneerd kwartet KV 171 in Es ten gehore bracht. In dit orkest speelt koorlid Jan-Willem van der Kamp viool. Dit strijkorkest speelde ook 'Vogels in de avondstilte van Wil lem Vogel, een lied dat oorspron kelijk voor bamboefluiten werd ge componeerd. Als definitie van een strijkorkest zei Goethe eens: 'Een strijkorkest is als een conversatie tussen vier intelligente personen', tiviteiten moest zelfs extra ruimte en 'personeel' geregeld worden. Met de losse acties verdienden de kinderen circa 675,- euro. Tijdens de afsluitende middag, op vrijdag 20 april, mochten ook ou ders en andere belangstellenden aan diverse activiteiten meedoen. In het Elimcafé waren consumpties verkrijgbaar en de kinderen konden onder meer kegelen, meedoen aan karaoke, zaklopen of sponsgooien, waarbij een leerling van groep 8 werd bekogeld' met een spons vol slagroom. Aan het einde van mid dag bleek in totaal een bedrag van 1.130,82 euro ingezameld te zijn; een resultaat om trots op te zijn. waarmee hij wilde zeggen dat de vier leden volledig op elkaar inge speeld zijn en elkaar haarfijn aan voelen. Dat bleek ook deze middag. Het jubileumconcert werd op pas sende wijze afgesloten met drank liederen. Deze dateren nog uit de tijd dat Beaujolaisavonden in Cartoons werden georganiseerd in samenwerking met Gall en Gall. Deze avonden zijn gestopt, maar het koor is wel doorgegaan met het zingen van deze drankliederen. En Verder beleefden de competitie teams van JBC Nieuwerkerk zater dag een moeilijke tweede ronde in de competitie. In Schiedam kwa men de teams 1,2 en 3 actief tegen teams van Esprit, Nederlek en Gou- dat was een goede beslissing, af gaande op de enthousiaste reactie en het meezingen van het talrijke publiek. In haar slotwoord zette directeur Bastienne Prins van de Muziek school dirigent Corry de Klepper in het zonnetje. „Euterpe", zo zei zij, "betekent ook verblijden en dus is Corry Euterpe, want zij verblijdt koor en publiek." Een hapje en een drankje wachtten daarna op de lus- trumgangers. da. Alleen team twee wist de winst te pakken. Team twee gaat daarmee in de kop van hun poule. Team vier maakte verloor ook van 't Boulend Schaep uit Dordrecht. 17 Nieuwerkerk aan den IJssel - Se nioren zijn iedere eerste donder dag van de maand, deze keer op 3 mei, van 14.30 tot 15.30 uur welkom in de Batavier om ge zellig met elkaar bij te kletsen. Ouderenadviseur Mattanja van Oudenaarden is aanwezig voor het beantwoorden van vragen en voor het geven van informatie. Nieuwerkerk aan den IJssel - Traditiegetrouw is de Oude Kerk op het Oude Dorp geopend op Koninginnedag. Belangstel lenden kunnen tussen 10.00 en 16.00 uur binnenlopen om de toren te beklimmen van waar men een prachtig uitzicht heeft. Het orgel wordt gedurende de dag bespeeld door de organisten van de kerk. Bovendien is er om 12.00 uur een half uur samen zang van bekende vaderlandse en kerkelijke liederen. Medewer kers van de kerk lopen rond om vragen te beantwoorden en voor de kinderen is er een puzzeltocht in en rónd de kerk. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse Bridgeclub speelde op maandag 16 april de derde ronde in de laatste competitie van dit sei zoen. Er werd gespeeld in de kantine van de nieuwe sporthal 'Kleine Vink'. In de A-poule werden Martha Boers en Joke van 't Hoen eerste met een percentage van 66.07. Tweede wer den Renate Tournier en Lucy Wij nen met 62,20 en Peter Bijsterveld en Ron van Domburg werden derde met 60,71zij bezetten hiermee de derde plaats in de A lijn. In de B-poule eindigden Greet Gal lagher en Ada van der Linde op de eerste plaats met 67,19. Tweede werden Ruud Rijks en Arie Blok met 61,46 en John Jansen en Hans van den Heuvel werden derde met 53.13. Op maandag 23 april werd de vierde ronde gespeeld. Door werkzaamhe den in de Kleine Vink was de club voor even terug op de oude locatie in de kantine van de korfbalvereni ging. In de A-poule werden Irene den Hollander en Joan Sipman eer ste met een percentage van 60.42. Tweede werden Ineke van den Heu vel en Betty Geurts met 60.07. De derde plaats was voor Peter Bijs terveld en Ron van Domburg met 57.64. In de B poule was de uitslag een leuke verassing. Van twee echtpa ren vormen de heren een koppel en de dames bridgen ook met elkaar. De heren eindigden aan de top, maar werden op de voet gevolgd door de dames. Op de eerste plaats Mike Gallagher en Arie van der Linde met 60.94 en op de tweede plaats Greet Gallagher en Ada van der Linde met 56.25. Arie Blok en Michiel de Korver werden derde met 55.73. Op 30 april, Koninginne dag, wordt niet gespeeld. De vijfde ronde wordt daarom op maandag 7 mei gespeeld, opnieuw op de oude locatie. Een prachtig resultaat van de Elimschool voor Day for Change. Nieuwerkerk aan den IJssel- Met Konigferander als groot kanshebber voor de eindoverwinning, werd de eindstand voor de driekamp bij JBC Nieuwerkerk toch verrassend anders. Op de derde avond van de voorjaarsdriekamp, in de tête a tête vorm kon hij niet winnen. De hoofdprijzen waren op deslotavond voor Rob Brökling, Wim van Slingerland en Wim Zwang. Het overall klas sement over de drie avonden werd daarmee gewonnen door Brökling en Ko nigferander werd tweede. (foto: H. de Haan) Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Als deze kleintjes uitgekomen zijn, gaan ze in ieder geval een zonnige toekomst tegemoet', zo schreef ons een lezer uit Nieuwerkerk aan den IJssel. De foto is gemaakt bij de singel op de hoek van het Uilendaal/Margrietveld.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17