ZUID Team 3 kampioen voorjaars competitie Moerkapelle promoveert naar landelijke klasse Enthousiast publiek in Ontmoetingskerk Afscheid juf Lianne van Rehobothschool Jeugddag vv Moerkapelle groot succes Vroeger was alles anders HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 25 APRIL 2012 21 Tafeltennis Schaken Voetbal Moerkapelle - Na overwinningen op zeven andere teams stond voor het eerste team van Moerkapelle tot slot de wedstrijd tegen Elo-favoriet Rokado op het programma. Het werd een spannende strijd waarbij Moerkapelle tegen een nederlaag opliep. Op de topborden werden goede posities verspeeld en voor het eerst in lange tijd verloren alle vier de topborden. Overwinningen waren er wel voor Dick Bac, Arno Luinenburg en invaller Kevin Bak ker. Arian de Bruijne zorgde met zijn remise voor de eindstand van 3,5-4,5. Na een jaar van afwezigheid mag Moerkapelle het volgend seizoen weer proberen in de derde klasse landelijk en dat blijft een toppresta tie voor een dorp als Moerkapelle. Ook het viertal beleefde een sterk seizoen. Teamcaptain Sander Marijt zag de laatste wedstrijd verloren gaan, maar eerdere overwinningen zorgden ervoor dat een tweede plaats werd behaald. In de interne competitie vochten Christiaan Noorland en Maarten Vroegindeweij een mooi duel uit. Noorland zorgde voor vuurwerk en kwam enkele pionnen voor. De stel ling was echter erg dreigend en in tijdnood wist Vroegindeweij een mooie truc toe te passen. Hierdoor blijft hij kans houden op de titel in de interne competitie. Moerkapelle - Met een opkomst van 120 kinderen kan de tweede jeugd- dag bij w Moerkapelle een succes genoemd worden. Vanaf 13.00 uur was het zaterdag 21 april een drukte van belang bij de voetbalvereniging. Wim Verboom, Adrie Bout, Harm-Jan Bergacker en Herman Lindhout be haalden 37 van de maximale 50 punten. Zevenhuizen/Moerkapelle - Het der de team van Tafeltennisvereniging Zevenhuizen/Moerkapelle (TZM) heeft donderdag 19 april het kam pioenschap behaald in de zevende klasse duocompetitie van NTTB- west. Ondanks een 2-3 verlies tegen Diveko 2 uit Schiedam hield team 3 voldoende voorsprong over op NN Rotterdam 6 om zich tot kampioen te laten kronen. Team 1, Remco Visser en Frank van Waay, won met 3-2 van mede-de gradatiekandidaat Sorry 1 en speelt deze week nog twee uitgestelde wedstrijden waarin minimaal drie punten behaald moeten worden om tweede klasser te mogen blij ven. Team 2, Coerd van Kasteel, Gert Zoet en Marcel Drost, eindigde met enig geluk op de tweede plaats in de vierde klasse. Ook een balletje slaan op donder dagavond? Kom eens langs in sport hal Op Moer in Moerkapelle. Zevenhuizen - Tijdens de 39e ama teur-muziekavond van De Zeven Muzen op zaterdag 21 april bleek dat er veel goede amateur musici in de regio zijn. Muziek voor blokfluit en dwarsfluit was goed vertegen woordigd. Elke groep speelde een andere stijl. Er werd ook veel gezon gen. Het Panis Angelicus van Franck werd vertolkt door Margreet Clarijs met orgelbegeleiding door Janine de Jong. Met het thema Dieren brach ten Conny Schouten, Aukje van der Maarel, met Hanneke van Berkel aan de piano, enkele duetten en solo lie deren. Zij besloten met het geestige Kattenduet van Rossini. Janine de Jong gaf een goede uit- Onder leiding van een groot aan tal begeleiders, trainers en andere vrijwilligers werden '5 tegen 5' wedstrijdjes gespeeld en volgden de kinderen een voetbalclinic van voetbalschool 'De complete tech niek'. Het ontbreken van de bestelde, maar niet gearriveerde voetbalat tracties stond een succesvolle mid dag niet in de weg. Zie 120 kinderen maar eens op één (middel)lijn te krijgen! voering van Trumpet Minuet een werk voor orgel solo van de blinde componist Alfred Hollins en als luchtig tussendoortje speelde Klaas van Schie op accordeon een pot pourri van bekende Weense walsen. Moerkapelle - Met een uitstapje naar het Oceanium in dierentuin Blijdorp nam juf Lianne van der Spek afscheid van de Rehoboth school. Zij was elf jaar aan de school verbonden. De kinderen wa ren onder de indruk van alles wat er te zien was in de onderwaterwereld en maakten in de klas hun eigen Oceanium. Vandaag - woensdag 25 april - kunnen ouders en andere belangstellenden tussen 15.30 en 19.30 uur het werkstuk komen be wonderen. Blokfluitkwartet uit Gouda speelt Bach en Mozart. Zevenhuizen - Historisch Centrum Ons Verleden en museum Ons Mo- Alle uitverkoop BH's alleen op Koninginnedag 10,- Spectaculaire acties kijk op www.zuidunderwear.nl lenverleden zijn zaterdag 28 april van 13.30 tot 16.00 uur geopend voor publiek. Onder de titel 'Vroeger was alles anders; rond de jaren '60' kan men een thematentoonstelling bezichtigen met veel materiaal en foto's over Moerkapelle, Oud Verlaat en Zevenhuizen. Een film wordt ver toond van de heer Jalink, ambtenaar bouwzaken bij de gemeente Zeven huizen in de jaren '60. In de film, ingesproken door Nico Dirkzwager, is onder meer de sloop van het oude mannenhuis te zien. Nog steeds te zien is de tentoonstel ling '200 jaar Burgerlijke Stand'; een fraaie expositie over geboorte, hu welijk en overlijden in Zevenhuizen en omstreken. Op de bovenverdie ping wordt een film over de Zuidpias van Herman Vuysje vertoond. Evens op deze etage is een expositie te zien over molens die oorlogsslacht offer zijn geworden in de Tweede Wereldoorlog, met afbeeldingen van opgeblazen of in brand gestoken exemplaren. Leden van de werkgroep genealogie hebben bijna alle gegevens van de Burgerlijke Stand van Moerkapelle en Zevenhuizen gedigitaliseerd en ook van diverse omliggende plaat sen zijn geboorte-, trouw- en over lijdensaktes digitaal beschikbaar. Mensen die hun familiegeschiede nis willen uitzoeken kunnen bij de werkgroep terecht voor informatie. Beide musea zijn gevestigd aan de Tweemanspolder 15 en zijn lopend ook bereikbaar via de Korte Zijde. Voor meer informatie: 06-53385372 ofjohan@bovenmolen.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 21