Een schone Kralingse Plas; de klus is geklaard! wetb"""jr™'h'geenbezwaar°fber°ep TE HUUR Bedrijfsruimte met kantoor (nog i unit beschikbaar) Gezocht: enthousiaste scholieren pietsmobiel.nl] Het laatste nieuws als eerst op www.hartvanholland-online.nl Nu ook te volgen op twitter twitter.com/hartvanholland Wil jij wat geld bijverdienen in je vrije tijd? Kom dan bij ons in de trostomaten werken. Aanmeldingsformulieren persoonlijk af te halen op werkdagen tussen 15:00 en 17:00 Wens Nieuwerkerk. leTochtweg 34 - 2913 LP Nieuwerkerk a/d IJssel 0180-392222 ötspcsecfy floeJUwp fjiefa 22 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 25 APRIL 2012 Op woensdagmiddag 25 april is de Kralingse Plas weer officieel teruggegeven aan de gebruikers. Er waren diverse activiteiten op en rond de plas. Zo was er onder andere een rondleiding waarin werd stilgestaan bij de werkzaamheden die hebben plaatsgevonden. Ook voor kinderen was er genoeg te doen. Een verhalenverteller heeft een spannend verhaal voorgedragen, er kon water- onderzoek worden uitgevoerd en ze konden ook een heus watersysteem nabouwen. Er is veel gebeurd in en om de Kralingse Plas de afgelopen jaren. Er zijn verschillende maatregelen genomen om de waterkwaliteit van de plas te verbeteren. In het voorjaar 2009 zijn we begonnen met het saneren (verwijderen van de met lood verontreinig de baggerspecie) van delen van de Kralingse Plas. Daarnaast is de gehele plas afgedekt met een laag zand om de fosfaatbelasting uit de veenbodem grotendeels tegen te gaan. Ook is een installatie gebouwd, die het fosfaatniveau op peil houdt. De eenzijdige visstand is aangepakt. Ruim 20.000 kg brasem is uit de Kralingse Plas afgevist en elders uitgezet om zo ruimte te creëren voor andere vissoorten. Het watersysteem is aangepast. Het is op een aantal punten veranderd, waardoor het water nu via een andere route langs de mooie vistrap de plas inloopt. Het oude gemaal aan het Langepad, die het overtollige water van de Kralingse Plas uitmaalt op de naast gelegen Rotte (boezem) is vervangen door een nieuw vispasseerbaar exemplaar. Vergunningen Bekendmakingen Beleidsregel'Directe lozingen van huishoudelijk afvalwater' vastgesteld MULTATULISTRAAT 19 TE ZEVENHUIZEN (GROOT SWANLA) 079-5935200 www.bedrijfspandeTiveThuuT.nl Schieland en de Krimpenerwaard fietsen reparaties accessoires di. vr. za. markt Zoetermeer wo. do. showroom Moerkapelle Ruud tel. (06)547 547 42 f" I IX I* r\l III II II Tegen de vaststelling van beleidsregels is op grond van Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.12.119,10 april 2012) J.W. Gunnink, verwijderen en aanbrengen van een oprit, Groenendijk 245; - (K.12.174,16 april 2012) Dunea Duin Water, verwijderen, aanleggen en hebben van waterleidingen, Schielandweg. Zevenhuizen - (L.I 2.029.V02,25 april 2012) Jac. Oudijk V.O.F., infiltreren van hemelwater in de bodem en onttrekking van grond water hiervan uit de bodem op de locatie Oogstpad 7. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap watervergunningen, ontheffingen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV) en stelt maatwerkvoorschriften op. Capelle aan den IJssel - (K.12.143,10 april 2012) C. Knopper, aanbrengen en hebben van een vlonder en het vervangen van de beschoeiing, Sofie Blank erf 9; - (K.12.143.V02,10 april 2012) H. Breethoff, aanbrengen en hebben van een vlonder en het vervangen van de beschoeiing, Sofie Blank erf 5; - (K.12.143.V03,10 april 2012) E.A.G.J.H. Beyers, aanbrengen en hebben van een vlonder en het vervangen van de beschoeiing, Sofie Blank erf 7; - (K.12.143.V04,10 april 2012) K.L. de Witte-Teo, aanbrengen en hebben van een vlonder en het vervangen van de beschoeiing, Sofie Blank erf 15. Een schone Kralingse Plas De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage op het kantoor van het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen via telefoonnummer 010 45 37 335.Tegen de vergunningen/ontheffingen kunt u schriftelijk tot zes weken na de bij de vergunningen genoemde besluitdatum bezwaar indienen bij het hoogheemraadschap. Op 3 april 2012 is de'Beleidsregel Directe lozingen van huishoudelijk afvalwater'in werking getreden. Deze beleidsregel beschrijft onder welke voorwaarden HHSK geen verplichting oplegt voor de aanleg van een IBA (Individuele Behandeling van Afvalwater) van minimaal 6 m3, aan de eigenaren van panden met een directe lozing van huishoudelijk afvalwater op oppervlaktewater. De beleidsregel geldt voor eigenaren van bestaande pan den die nog niet beschikken over een IBA van voldoende capaciteit, zoals is voorgeschreven in het Besluit lozing afvalwater huishoudens. De beleidsregel is voor onbepaal- de tijd van kracht. De beleidsregel ligt met ingang van 25 april 2012 gedu rende een periode van 12 weken ter inzage op het kan toor van het hoogheemraadschap. Maasboulevard 123 in Rotterdam. U kunt de beleidsregel ook downloaden vanaf onze website onder de knoppen 'Loket' en vervol gens'Regelgeving'. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt contact opnemen met onze klanteninformatie, telefoonnummer 010 45 37 200 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123,3063 GK Rotterdam. Hoogheemraadschap van

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 22