Nieuwe modellen Maserati GT Academy Duurzaamheid is 'leading' Bestelwagenverkopen stijgen met 4,6 procent Europees jasje voor elektrische Nissan Leaf Mercedessen Atego met Sylvie het land in Voordelen van de Fiat Punto Tl c f Volvo vijfcilinder diesel Wederom Spyker ecoDrive Virtual Challenge 34 HART VAN HOLLAND MENS WORLD BIJLAGE 25 APRIL 2012 Autonieuws Maserati komt met een heuse SUV: Kubang. Ondernemers in transportland blijven investeren. Maserati komt binnen nu en twee jaar met drie nieuwe mo dellen. Zonder die modellen te noemen maakt het Italiaanse merk wel duidelijk dat het gaat om de Quattroporte, een wat kleiner model daaronder en de SUV Kubang. De eerste die verschijnt is de compacte Maserati. Volgens ingewijden start de productie daarvan al in december van dit jaar. De naam Levante wordt geventi leerd en de auto krijgt een 3.6 liter V6 Pentastar met turbo. Met de nieuwe Quattroporte wordt al volop getest. De auto is reeds gespot en heeft onder de motorkap een verfijnde V8 met directie inspuiting. Start/ stop-systeem en een achtraps- automaat maken hun opwach ting. Dezelfde V8-motor ligt in de compacte SUV Kubang. Die staat op de bodemplaat die ook voor de Jeep Grand Cherokee en de Mercedes M-klasse wordt gebruikt. De auto wordt geproduceerd in Amerika, in de fabriek waaruit ook de Grand Cherokee en de Dodge Durango rollen. Maserati gaat ook de Alfa Romeo 4C bouwen. Het betreft een jaarproductie van 2.500 stuks. Ook de 8C Competizione werd van 2007 tot 2010 ook al in Modena gebouwd. De 4C is 4.0 meter lang en weegt door toepassing van lichte materialen 850 kilogram. Een 1,75 liter TBi motor zorgt voor 'meer dan 200 pk'. De auto gaat in Europa ongeveer 50.000 euro kos ten, in Nederland zal de prijs iets hoger liggen. Fiat prijst de Punto tot 1 juli 2012 voor een vanaf- prijs van 10.990 euro. Het betreft de 1.2 liter 69 pk-versie, goed voor een voordeel van 1.200 euro. Het voordeel stopt niet na dit kwartaal. Zo betaalt de koper 3 jaar 0 procent rente in het geval van financie ring en is er sprake van 3 jaar garantie. Bovendien wordt in com binatie met TwinAir- en Multijet-motor gedurende 3 jaar geen wegenbelasting betaald. Bij beide motoren wordt de wegenbelasting- vrije periode nu tijdelijk door Fiat verlengd. En wel tot juli 2015. Het wegenbelastingvoor deel bedraagt 1.584 euro (Multijet) en 768 euro (TwinAir) gebaseerd op de provincie Zuid-Holland. Het Cool&Blue-pakket is tijdelijk gratis op de Fiat Punto TwinAir Easy en Multijet Easy. Dat pakket, ter waarde van 600 euro bestaat uit Blue&Me- communicatiesysteem, Dual Zone automatische airconditioning en My port aansluiting ten behoeve Blue&Me TomTom. De nieuwe Fiat Punto is herkenbaar aan zijn nieuwe front. Ondernemers in transport- en vervoersland blijven investe ren in hun wagenpark. In het eerste kwartaal van 2012 zijn er 19.800 nieuwe bestelwagens geregistreerd in ons land. Dat is 4,6 procent meer dan in de vergelijkbare periode in 2011 toen er 18.924 bestelwagens werden verkocht. Eén en ander blijkt uit definitieve cijfers van BOVAG, RAI Vereniging en RDC. In de maand maart 2012 werden er 6.116 nieuwe bestelwagens verkocht versus 6.083 in de maand maart 2011, en kleine stijging van 0,5 procent. Daarmee lijkt de markt voor bestelwagens zich redelijk te herstellen. Bij de vrachtautoverkopen liggen de cijfers iets anders. In het eerste kwartaal van 2012 werden er 3.633 stuks geregistreerd, in dezelfde periode van 2011 waren dat er 3.686, een daling van 1,4 procent. De maand maart, daarentegen, was aan zienlijk beter voor de vracht autoregistraties dan dezelfde maand in 2011. In maart 2012 werden 1.344 nieuwe vracht auto's geregistreerd terwijl in de maand maart 2011 dat er 1.238 waren, een stijging van 8,5 procent. Deze ontwikke ling is conform de verwach tingen van RAI Vereniging en BOVAG in oktober 2011 prognose 57.500 bestellers. Meer op www.fiat.nl '"""m Een nieuwe versie van de Europese GT Academy gaat op 1 mei van start en de einddatum is 24 juni. Het kwalificatieprogramma bestaat uit acht onderdelen die online speelbaar zijn voor iedereen met een PlayStation3. Na de nationale finales verplaatst de actie zich van de virtuele PS3-wereld naar de tastbare racewagens van Nissan. Meer weten: www.facebook.com/GTAcademy. Er is sprake van een hoge aanschafintentie van bedrijfs wagens binnen twee jaar. Maar liefst driekwart (74 procent) van de Nederlandse vracht wagenchauffeurs verwacht dat zij, of het bedrijf waarvoor ze rijden, binnen twee jaar een nieuw bedrijfsvoertuig zullen aanschaffen. Verlaging van de brandstofprijzen en een eerlijke concurrentie qua salariëring moeten als eerste aangepakt worden ter verbetering van de transportsector. Duurzaam heid vormt het belangrijkste aspect bij de aanschaf van een bedrijfsvoertuig. Dit blijkt uit een enquête van de Bedrijfs- autoRAI onder Nederlandse vrachtwagenchauffeurs. Bij de aanschaf van een bedrijfsvoer tuig vormt duurzaamheid voor 87 procent van de vrachtwa genchauffeurs de belangrijkste factor, gevolgd door comfort (72 procent), veiligheid (59 procent) en technische in novatie (53 procent)Voor 66 procent is duurzaamheid van 'zeer grote invloed' op de keuze bij de aanschaf van een nieuw bedrijfsvoertuig. Om de situatie in de transportsector te verbeteren, moeten allereerst de brandstofprijzen worden aangepast. 37 Procent van de respondenten geeft dit aan, 35 procent is van mening dat er gekeken moet worden naar de salariëring van de vracht wagenchauffeurs. Een op de tien chauffeurs (11 procent) geeft aan dat de maximum snelheid voor vrachtwagens gelijkgetrokken moet worden met auto's met caravans: 90 kilometer per uur. Volvo komt volgend jaar met een tweeliter vijfcilin der dieselmotor. Die is 136 pk sterk en heeft een koppel van 350 Nm. De nieuwe diesel gaat D3 heten en qua naamgeving sluit het blok aan bij de reeds bestaande D2 (115 pk), D4 (aange paste naam, 163 pk) en D5 (215 pk). Overigens komt de D3 niet naar ons land gezien het geringe prijsver schil tussen de D2 en D4. Swedish Automobile neemt de naam Spyker aan al moet dat nog door de aan deelhoudersvergadering. Eerder veranderde de naam Spyker Cars in Swedish Automobile dat was nadat het bedrijf in 2010 Saab overnam. Fiat werkt in het kader van het project 'Our Future Mobility Now' samen met jongeren aan duurzame mobiliteit en C02-reduc- tie. Het spel: 'eco:Drive Virtual Challenge' neemt hierbij een centrale plaats in. Dit virtuele spel daagt de speler uit om de beste 'ecodriver' te worden met als hoofdprijs een week endtrip voor twee personen naar Turijn. Titels en eremetaal is niet altijd een garantie voor succes. Nis san ervaart dat met de Leaf en en gaat met de hatchback aan de slag. De Europese Auto van het Jaar 2011 slaat niet zo goed aan als verwacht en dat heeft uiteraard een relatie met de uitstraling en de prijsstelling van het model. Nissan komt met een Europese versie van de Leaf. Een andere vormge ving en technische verbeterin gen gaan daar in schuil. Nissan gaat de actieradius van de Leaf verhogen en werkt tevens aan een verbeterd rijcomfort. Het overhevelen van de pro ductie naar een Europees land moet kostenbesparend werken. Naar verwachting worden de productiekosten daardoor met eenderde verminderd. Ook logistiek worden er uiteraard kosten bespaard bovendien is de Japanse Yen, het is daar waar de Leaf nu wordt geproduceerd, relatief duur. Vanaf 2013 gaat de ver nieuwde Leaf in productie in Engeland. Daar is reeds gestart met de productie van de accupakketten. Hunkemöller heeft zes zeer complete en rijk uitgeruste distributietrucks aan het wagenpark toegevoegd. De laadbak van de Atego's in de Compleet-uitvoering zijn voor zien van een opvallende foto van boegbeeld Sylvie van der Vaart in Hunkemöller lingerie. De trucks hebben stan daard automatische versnel lingsbak en Junge laadbak met laadklep.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 34