Whisky-weetjes Visgraat aan de voeten 1 1 £pas HERE HERENMODE HART VAN HOLLAND MENS WORLD BIJLAGE 25 APRIL 2012 37 zijn op en hebben raderie eer onze uze en op g van DorpsstraÜ? 40 Nieuwerk a/d IJssel 0180-326988 MHÊk Bent u op zoek naar een mooi trouwkostuum voor de mooiste dag van uw leven, of zoekt u JfyQ een perfect zakelijk W kostuum of misschien een apart colbert op maat en geheel naar uw eigen wensen. Wij N kunnen dat, samen met u, samenstellen. Wij willen u graag en geheel vrijblijvend onze mogelijkheden laten zien, en ook buiten de openingstijden kunt u een afspraak maken Dorpsstraat 40 Nieuwerkerk a/d IJssel 0180-326988 Whisky wordt op twee verschillende manieren geschreven, hoe zit dat? In Schotland schrijft men whisky zonder e. In Ierland schrijft men whiskey met een e. In Amerika, Canada en Japan schrijft men whisk(e)y met en zonder e. Wanneer mag er whisky op het etiket vermeld worden? Na driejaar rijpen in eikenhouten vaten mag de alcohol, whisky genoemd worden. Wanneer krijgt whisky de term 'Single Malt'? Als de whisky bij 1 distilleerderij en van 1 graansoort (gemoute gerst) is gemaakt. Wat betekent blended whisky? Blenden betekent men gen. Een blended whisky bestaat uit het mengen van graan whisky met meerdere Single Malt Whisky's. Een blended whisky heeft altijd een verzonnen naam; Famous Grouse of Ballantines. Dit zijn geen distilleerderijen. Waarom adviseren kenners Single Malt Whisky puur of met een klein beetje water (op kamertemperatuur) te drin ken? Single Malt Whisky rijpt meestal 10 jaar tot 15 jaar op eikenhouten vaten. Pas dan komt Single Malt Whisky tot zijn recht. Als u Single Malt Whisky gaat mengen met ijs of met een andere drank, dan is alle moeite van de distilleerderij voor niets geweest. Kan whisky in de fles nog ouder worden? Als whisky eenmaal in de fles zit, rijpt deze niet meer! De whisky wordt dus niet ouder, zoals bij wijn wel het geval is. Als er op het etiket 10 jaar vermeld staat, dan betekent het dat de jongste whisky minimaal 10 jaar op eikenhouten vaten heeft gerijpt. Canvas, leer, maar vooral suède is de trend dit voorjaar. Schoenen zijn er in alle kleuren van de regenboog. Bijvoor beeld in fel rood - dit jaar dé voorjaars geur - en met een witte zool. Sneakers, mocassins, veterschoenen, sandalen of espadrilles; felgekleurde schoenen zijn trendy. Schreeuwend rood, knalblauw en helderroze zijn de kleuren die vanuit de sportmode zijn doorgedron gen tot ons dagelijks schoeisel. Minder uitgesproken types kunnen hun toevlucht nemen tot een ingetogener trend van natuurlijke en goudtinten. En ook wie kiest voor neutrale tinten als blauw, beige, grijs of wit, moet dit voorjaar een geschikt paar veterschoenen kunnen vinden. In de hele mode spelen kleur en (de com binatie van drukke) prints een belangrijke rol. Bloemenprint is deze zomer alom aanwe zig, net als schoenen met visgraatmotief, krokodillen-, tijger- of slangenprint. En dan is er de schoen met dubbele riempjes over de wreef, erg populair in Engeland. Verkrijgbaar in leer, maar uiteraard ook in suède. Voor de echte flierefluiter biedt deze zomer een divers aanbod aan 'loafers', makkelijke instappers met een nonchalante look. Speciale whisky ter gelegenheid van het diamanten jubileum van de Queen Elisabeth 120.000,- euro DEI^ANNEN

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 37