tl 3 ZUID 0 i^OWO <3*'Ö doéo&ö intratuin CKV Nieuwerkerk verslaat ambtenaren Raad van State kritisch over plan Gouweknoop de H^aij van derWende ndoos.nl www.odonhoogendoorn.nl v.d. Mee Jansen hoveniers advocate n fietsklaar.r\l0 B>eJ /öö/- Q^rat'5 t&ótcVrj&fil Z&ópr&h^- Intratuin Zoetermeer Intratuin Zoetermeer, Zevenhuizen en Pijnacker HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 25 APRIL 2012 3 Voor: tuinontwerp, tuinaanleg, tuinonderhoud kijk ook op onze website www.droom-tmn.nl vhg plant en beste! ,nl Thuis in de regio. Odon Hoogendoorn zondag 29 april open van 10.00 tot 17.00 uur Koninginnedag open van 9.30 tot 17.00 uur Intratuin Zoetermeer, Voorweg 192 Intratuin Pijnacker, Rijskade la Intratuin Zevenhuizen, Bredeweg 86c Intratuin Zevenhuizen zondag altijd gesloten, www.intratuin.nl li geeft kleur aan groen Nieuwerkerk aan den IJssel - Met een gemeenteteam een wedstrijd spelen tegen CKV Nieuwerkerk. Dat was de uitdaging die wethouder Jan Verbeek kreeg tijdens het slaan van de eerste paal van Sporthal de Kleine Vink. Op 17 april werd de be lofte ingelost. Team Zuidpias stond strijdlustig op het veld om het op te nemen tegen een team van door de wol geverfde korfballers. Door Erwin van 't Hof Tien minuten voor aanvang van de wedstrijd lopen beide teams zich warm. Het is de stilte voor de storm. Er wordt wat ontspannen overge gooid en de aanvoerders bespreken hun tactieken. Het enige geluid komt van de piepende schoenen over de vloer. De opperste concen tratie wordt slechts'verbroken door enkele leden van team Zuidpias die nog even vragen wat de regels van korfbal eigenlijk zijn. Verliezen is voor Alfred Huijser, voorzitter van de korfbalclub, geen optie. "Dat is natuurlijk onze eer te na. We moeten ze helemaal van het veld af spelen. Zoals iedereen weet houden ambtenaren niet van wer ken, het verbaast me al dat ze hier met zijn allen in het veld staan", ■n Ook met hard spel wist het team van de gemeente Zuidpias de wedstrijd niet naar zich toe te trekken. zegt hij lachend. Wethouder Jan Verbeek bereidt zich alvast geeste lijk voor op een grote nederlaag. "Ik ben bang dat het een slachting gaat worden. Ik voorspel dat we met 12-3 gaan verliezen." Scheidsrechter Leen Vogelaar blaast op zijn fluitje. "Nog één minuut en dan gaan we begin nen," zegt hij terwijl de oefenballen naar de zijkant worden getrapt. Gele kaart In de eerste helft gaat het er met een al fanatiek aan toe. Lange tijd komen beide teams niet tot scoren. Tot CKV gaatjes in de verdediging van team Zuidpias weet te vinden. Door een hele reeks overtredingen Voor het team van CKV Nieuwerkerk was verliezen geen optie. en technische fouten krijgt het thuisteam al snel twee vrije wor pen op de korf. Ondanks hun felle inspanningen kunnen de ambtena ren niet voorkomen dat het in de rust al 5-2 staat in het voordeel van de ploeg uit Nieuwerkerk. Verbeek besluit om tijdens het tweede deel van de wedstrijd een andere strate gie toe te passen. "We moeten hard spelen, de voorzitter van de tegen partij moet met een gele kaart het veld af", zegt hij met een knipoog. De wethouder maakt zijn woorden waar. Na een hoop geduw, getrek en nog veel meer technische fouten dan de eerste helft, ziet de scheids rechter zich genoodzaakt om de gele kaart te trekken voor de CKV-voor- zitter. Het mag echter niet baten. Hoewel het team uit Zuidpias zich nog dapper probeert te weren, kan het niet voorkomen dat het met een stand van 9-3 in zijn nadeel het veld moet verlaten. Wethouder Verbeek: "12-3 had ik toch gezegd? Dan zijn ze dus veel minder goed dan ik had gedacht!" Na de wedstrijd eten de teams ge zamenlijk in de sporthal. CKV-voor- zitter Huijser: "We willen de ge meente op deze manier ontzettend bedanken voor haar rol bij de bouw van deze prachtige sporthal." Den Haag/Zuidpias - Heeft de gemeente Zuidpias de belangen van varkens houderij Duijndam voldoende gewogen bij het maken van het bestemmings plan voor de GouweknoopDe Raad van State twijfelt daar sterk aan, zo bleek woensdag 18 april tijdens een zitting bij de Raad. Het bestemmings plan maakt de Moordrechtboog mogelijk, de nieuwe verbinding tussen de A20 en de Al 2. Volgens de advocaat van Duijndam betekent het plan de doodsteek voor de varkensmesterij aan de Zuidelijke Dwarsweg. Bovendien bezitten de gebroeders Duijndam meerdere var kensbedrijven in de gemeente, die sterk samenhangen met de varkens mesterij. Ook die bedrijven zijn door de woningbouwplannen van de ge meente sterk aangetast. De advocaat stelt dat de gemeente beter al die bedrijven kan 'wegbe- stemmen' en daarvoor de prijs be talen. Maar dat doet de gemeente niet. Wat volgens de advocaat over blijft, is een bundeling van aange taste bedrijven die niet meer levens vatbaar zijn. De rechters van de Raad vroegen zich af of de gemeente zich dit wel heeft gerealiseerd. Volgens de Raad heeft de gemeente bij het maken van het bestemmingsplan de ge volgen voor belanghebbenden niet goed genoeg bekeken. Overgangsrecht De mesterij aan de Zuidelijke Dwars weg is op zichzelf levensvatbaar, zegt een woordvoerder van de ge meente. Desondanks kan het bedrijf niet lang meer blijven zitten, omdat een intensieve varkenshouderij in het plangebied met het geplande Boogpark ongewenst is. Bij de Raad bleek dat Duijndam, die vaker met de gemeente in de clinch ligt, voor een acuut probleem staat. Komend jaar moet hij voldoen aan nieuwe welzijnseisen voor zijn var kens. Die moeten meer ruimte krij gen. Om het huidige aantal varkens te kunnen behouden, is straks dus een nieuwe stal nodig. De advocaat van Duijndam vreest dat de ge meente daar nooit aan zal meewer ken. Ook hier zette de Raad grote vraagtekens bij de houding van de gemeente. De Raad signaleerde met Duijndam dat de gemeente het bedrijf niet in onzekerheid mag laten. Onder het Alleen op Koninginnedag MAXX OWEN Heren boxer short in diverse kleuren van 9,95 VOOR 6,- kijk voor verdere acties op www.zuidunderwear.nl Lid van de VHG, dé brancheorganisa tie van hoveniers en groenvoorzieners, dus kwaliteit op de eerste plaats. Webshop voor het makkelijk uitzoeken en bestellen van beplanting. Dorpsstraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon: 0160-633390 of 06-51610496 Borbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Dé mobiele fietsenmaker 06-30 72 72 12 Lange Zijde 9a, 2761 AV Zevenhuizen (C1000 plein) WWWefi6tSkl38r.il I Hoveniersbedrijf ontwerp aanleg renovatie onderhoud Knibbelweg 42, 2761 JE Zevenhuizen Telefoon: 06-51257148 E-mail: info@odonhoogendoorn.nl voorgaande bestemmingsplan viel de varkensmesterij al onder zoge noemd overgangsrecht, wat betekent dat het op termijn moet verdwijnen. In het nieuwe plan valt het bedrijf weer onder het overgangsrecht. De Raad heeft al vaker geoordeeld dat dit niet kan. Gemeenten moeten een duidelijke keuze maken: het bedrijf mag met alle rechten blijven zitten of moet worden 'wegbestemd'. De gemeente wil die keuze niet ma ken. De wens is dat het plangebied, waarin de mesterij niet past, wordt ingericht als park. Mogelijk komt er ook meer woningbouw in de omge ving. Of het Boogpark er ook echt komt, is onduidelijk. De Raad doet over zes weken uit spraak. Limaweg 15 2743 CB Waddinxveen T (0182) 6420001 F (0182) 615337 info@notarisser.waddinxveen.nl www.notarissenwaddinxveen.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3