Honderdjarige de Rank fuseert met Sjaloomschool Medailles voor 'Tahitu' Frank Penders exposeert in Rotterdam Goud voor Collin Water en vuur in Dorpskerk Fancy Fair Bethel Gemeente schuifdeurkasten op maat HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 25 APRIL 2012 41 Boekje met anekdotes en foto's Plezier Kempo www.enkast.nl 0180-634866 Turnen Vervolg van voorpagina Door Job van der Plicht Moordrecht - De School met de Bij bel de Rank bestaat dit jaar honderd jaar en gaat vanaf 1 augustus met de Sjaloomschool verder onder de nieu we naam Meester Lallemanschool. De school viert het jubileum met een feestweek. De leerlingen gingen dinsdag op schoolreis, er vindt een cultuurdag plaats en op donderdag 26 april is er een reünie van oud leerlingen, oud-leraren en iedereen die ooit met de school te maken heeft gehad, ledereen is dan van ze ven uur tot half tien 's avonds wel kom in de Rank aan de Middelweg. Op de reünie krijgen alle aanwezi gen de kans met elkaar bij te praten en terug te blikken op het verleden. Volgens Jeanet de Jong, leerkracht op de Rank en medeorganisator van de reünie, komen er mensen vanuit heel het land naar de reünie. "On der meer mensen uit Helmond en Amsterdam hebben aangegeven dat ze langskomen. We verwachten in ieder geval meer dan vierhonderd mensen." Ook mensen die zich niet hebben opgegeven zijn welkom op de reünie. De Rank heet niet voor niets School met de Bijbel en dus wordt er iedere dag uit de Bijbel gelezen en gebeden met de leerlingen. De identiteit van de school is in de loop van der tijd geëvolueerd; op dit moment is het een protestants-christelijke basis school. De Jong: "De leerkrachten dragen de identiteit uit naar de leerlingen." Fusie De Rank bestaat dit jaar honderd jaar en zal in de huidige hoedanig- Elly van Gelderen schreef een boekje over het honderdjarig be staan van 'De School met de Bijbel de Rank'. De schrijfster heeft hierin veel gegevens, anekdotes en 130 oude en recente foto's verwerkt. In 1912 werd de school met maar twee lokalen geopend in Moor drecht. Al snel werden er meerdere lokalen aangebouwd. Het eerste hoofd van de school was de heer Boerkool. Daarna volgde mees ter Goedhart, die 34 jaar aan de school was verbonden. De heren Knetsch en Van den Brink waren zijn opvolgers. Van Gelderen in terviewde ook oud-leerlingen en oud-leerkrachten. Het leerlingenaantal van de school was zeer wisselend. In 194Chkwa- men bijna honderd Rotterdam se wezen naar het weeshuis in Moordrecht en bevolkten de twee scholen van toen. Ook nam het leerlingaantal toe met de komst in 1961 van veel Molukse kinderen. De reünie is op donderdagavond 26 april vanaf 7 uur. De school aan de Middelweg is dan open en op het schoolplein is iedereen wel kom in een grote tent. Het boekje wordt gepresenteerd en kan die avond worden gekocht. Daarna is het te koop in Boekhandel Moor drecht. Voor meer informatie: 0182-374839 of evangelderen@ filternet.nl. Leerlingen uit alle klassen onthullen samen de nieuwe naam. heid niet ouder worden. Per 1 au gustus van dit jaar fuseren de Rank en de Sjaloomschool namelijk tot één school: de Meester Lalleman school, vernoemd naar de man die rond 1840 in Moordrecht streed te gen kinderarbeid. "Deze fusie komt niet voort uit bezui nigingen, want beide scholen kun nen zichzelf goed staande houden", zo laat Gijs van den Brink, voormalig directeur van beide scholen, weten. "Het is echter de bedoeling dat bei de scholen een nieuw onderkomen krijgen en we vonden het financieel gezien zonde om twee nieuwe ge bouwen neer te laten zetten, terwijl de scholen onder hetzelfde bestuur vallen." Nieuwe school Op dit moment is het nog niet be kend waar deze school gebouwd zal worden binnen Moordrecht - de plannen liggen nog bij de gemeente - en dus zal de Meester Lalleman school zich in eerste instantie ves tigen in het huidige gebouw van de Rank. Het is wel zaak dat het nieu we gebouw er snel komt, weet Van den Brink: "De school ziet er redelijk uit, maar voldoet niet meer aan de huidige normen. Ook zijn de loka len eigenlijk te klein voor het aantal leerlingen dat erin les krijgt." "Er is geen dag geweest dat ik er geen zin in had", vertelt Van den Brink over zijn tijd als directeur op de Rank. Ook Jeanet de Jong is lou ter positief over de school waar ze al 35 jaar werkt. "Soms kom ik mensen tegen, die nog weten wat ik ze heb geleerd! Dat is me ontzettend veel waard." Dat met de fusie van de scholen De School met de Bijbel verdwijnt, gaat volgens Van den Brink gepaard met weemoed. "We moeten afscheid ne men van een begrip in Moordrecht, maar we hopen dat de nieuwe school met de nieuwe naam dat ook weer wordt." Moordrecht - De Moordrechtse fotograaf Frank Penders exposeert tot 5 juli met het project 'Stads gezichten' in de oude Maassilo bij de Nieuwe Oogst in Rotterdam. Hij werkte anderhalfjaar aan het pro ject. De expositie wordt zaterdag 5 mei om 13.30 uur geopend. Moordrecht - De Oranje expositie staat dit jaar in het teken van 'Wa ter en Vuur', het jaarthema van de Protestantse gemeente Moordrecht- Gouderak. Op Koniginnedag, maan- Moordrecht - De Bethel Gemeente organiseert voor dinsdag 8 mei van 19.00 tot 22.00 uur een Fancy Fair. Belangstellenden kunnen hier een keuze maken uiteen groot aantal ar tikelen als decoraties voor in en om het huis, kleinmeubelen, kindertas- dag 30 april, zijn van 9.30 tot 17.00 uur circa veertig schilderijen van dertien bekende en minder bekende lokale kunstenaars te bezichtigen in de Dorpskerk. De toegang is vrij. sen, cadeauartikelen, poppenspul- len en kraamcadeautjes. De koffie staat klaar; de opbrengst is bestemd voor de actie 'AllesOverHoop' voor het jeugdwerk en onderwijs van de kerk in Pakistan. De Fancy Fair vindt plaats aan de Kerklaan 2. Den Haag Moordrecht - Op een groot landelijk Kempo en Karate jeugdtoernooi in Den Haag met zo'n 125 deelnemers uit het hele land tot 18 jaar hebben de kempoka's van Kempo 'Tahitu' goed gepresteerd. Niels van der Hoeven werd eerste in de categorie 'jongens 11-12 jaar oranje band' en Jasper Hoogendoorn derde. Ook derde plaatsen waren er voor Martijn Drenth, Gerson Risa- masu, Alisha Diersmann en Nina Tahitu. Santino Jeremias en Milan Smid behaalden in hun categorie de tweede plaats. Voor meer informatie: www.kempotahitu.nl. Het wedstrijdteam bestond uit zestien deelnemers waarvan er acht met een medaille naar huis gingen. Moordrecht - Op de landelijke turn en fun dag in Capelle aan den IJssel won de negenjarige Collin van de Bas een gouden medaille. Van de Bas, midden voor op de foto met een medaille in zijn hand, turnde op ringen, vloer en sprong. Hij kwam uit op het hoogste niveau van de dag, niveau 9. Ook zijn teamgenoten vielen op verschillende niveaus in de prijzen. 0V0S/20I2 Vrn 07/07/2012, li QiNKKJwe Oogst - MmsIuv Irdi i/m vr wn 10*»-1700) ulcttlltte 20 - Rott*rcUm

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 41