Vliegtuigramp centraal tijdens brandweerwedstrijd Kijken bij de imker Fietsen voor Alpe d'Huzes Er werd gebridged Leden vergadering Oss be Fit SP peilt de stemming over buurtbus 42HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 25 APRIL 2012 Zevenhuizen - De staart en cockpit van een vliegtuig, een aantal stoelen en verschillende koffers lagen verspreid over het terrein van Dekker op het Nij verheidscentrum. Wie niet beter zou weten denkt dat hier een vliegtuigramp heeft plaatsgevonden. Het was echter slechts een setting waarin verschil lende brandweerkorpsen uit de regio hun vaardigheden testten. Door Bart Jansen Zeven teams, waarvan zes afkom stig uit de provincie Zuid-Holland en één uit de provincie Noord- Brabant, legden zaterdag 21 april in Zevenhuizen een vaardigheid stest af. Tijdens deze test was het de bedoeling dat de korpsen lieten zien hoe zij omgaan met bepaalde situaties. Ditmaal was dat dus een neergestort vliegtuig in combinatie met een brand in het gebouw van Dekker. Uiteraard waren de korpsen van te voren niet op de hoogte van de situ atie. Pas bij aankomst op het terrein werd pas echt duidelijk hoe het er aan toe ging. Tussen de brokstukken van het vliegtuig liepen gewonde passagiers rond. Een enkeling roe pend om hulp terwijl de ander op zoek was naar 'Wesley'. "Wesley! Waar is Wesley?", klonk het steeds uit de mond van een bebloede pas sagier. Aan de brandweer de taak om deze passagiers te helpen en onder te brengen bij de ambulance. Terwijl er binnen een brand werd geblust en de passagiers buiten in veiligheid werden gebracht werden de brandweerlieden continu in de gaten gehouden door de jury. Zij letten voornamelijk op de manier waarop de handelingen werden uit gevoerd. Aan het eind van de lange dag, die om 7.00 uur begon, was het aan burgemeester Gert-Jan Kats om de prijzen uit te reiken. De drie beste teams kregen van Kats, die het brandweerkorps een warm hart toedraagt, een prijs uitgereikt. Het team van de post in Diessen mocht de eerste prijs in ontvangst nemen. Hiermee plaatsten zij zich voor een volgende ronde. Net als de posten Brandwijk en Sliedrecht die op de tweede en derde prijs eindigden. Consternatie op het Nijverheidscentrum. Er is een vliegtuig neergestort.. Oud Verlaat - Bijenhoudersgilde Ambrosius organiseert voor zater dag 28 april van 10.00 tot 16.00 uur haar jaarlijkse open dag. Belangstel lenden kunnen kennismaken met alle aspecten van het 'bijen houden'. Het publiek krijgt deze dag ant woord op vragen als: Welke planten leveren de nectar waar de bijen ho ning van maken; Hoe worden bijen gehouden; Uit hoeveel bijen bestaat een volk; Hoe komen ze de winter door; en Waar moetje op letten als je honing koopt. Kinderen kunnen waskaarsen ma ken, het vlechten van korven wordt voorgedaan, de plaatselijke honing kan geproefd worden en er zijn di verse producten te koop. De toegang is vrij. Op de kleine streekmarkt zijn diverse lokale lekkernijen verkrijg baar. De open dag wordt gehou den aan de Nesseweg, op de grens van Rotterdam en Zevenhuizen, op loopafstand van metro Hesseplaats. Voor meer informatie: www.ambrosiusgilde.nl. Zevenhuizen - TC Zevenhuizen '80 organiseert voor het weekend van 19 en 20 mei de familietocht Tour d'Huzes. De tocht voert door het Groene Hart; langs de tuinderijen van Boskoop en de veenplas van Nieuwkoop naar de Kromme Mijdrecht om vervolgens langs de Oude Rijn en via Hazerswoude terug te keren naar Zevenhuizen. De deelnemers kunnen kiezen uit diverse afstanden. Op beide dagen gaat de 30 km tocht én de tocht over 80 km van start tussen 8.00 en 10.00 uur; deelnemers die kiezen voor een route van 120 km starten tussen 8.00 en 9.00 uur. Deze af stand voert eerst richting Breukelen en kronkelt zich langs de Vecht naar Loenen. Het inschrijfgeld bedraagt 6,- euro voor één dag, of 10,- euro wanneer men op beide dagen een tocht wil rijden. De opbrengst van de fietstocht komt ten goede aan het team dat op don derdag 7 juni meedoet aan de Alpe d'HuZes; een actie waarbij geld in gezameld wordt voor het Koningin Wilhelmina Kankerfonds. Voor meer informatie: www.tourduzes.nl. Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla werd dinsdag 17 april de tweede zit ting van de vierde ronde gebridged. In de A-lijn werden Marga en Wim Metselaar eerste met 64.58%, Ria Gaarkeuken en Lieke van der Lin den tweede met 58.93% en Patricia Niewold en Marijke Stolker derde met 55.95%. In de B-lijn wonnen Riet Overgaag en Bep Meijer met 59.52%, de tweede plaats werd ge deeld door Trudie en Kees van der Made en Rieneke en Ed Keizer met 58.93%. In de C-lijn werd de eer ste plaats gedeeld door drie paren: Adrie van der Eijk en Betty Visser, Burgonda Heerschap en Annette van der Wel en Truus Caré en Erika Kluiver met 58.38% In de tussenstand gaan in de A-lijn Rennie Valentijn en Kees Mertens aan Kop met 64.43%. In de B-lijn Trudie en Kees van der Made met 58.33% en in de C-lijn Erika Kluiver en Truus Caré met 57.67%. Zevenhuizen - Gymnastiek vereniging Oss be Fit houdt woensdag 9 mei de jaarlijkse Algemene Ledenvergade ring. De vergadering begint om 20.00 uur in Dorpshuis Swanla. Zevenhuizen - Er gebeurde van alles op het C1000-terrein afgelopen za terdag. De SP zag haar kans schoon om de mening van de burger te pei len. Met sponzen in de vorm van to maten kon gestemd worden: voor of tegen een buurtbus. "Na acht uur 's avonds en in het weekend kom je in Zuidpias het dorp niet uit als je geen auto hebt", al dus Lydia Reicher, voorzitter van SP Zuidpias. "De basisvoorzieningen zitten alle maal in Nieuwerkerk en dat is niet goed bereikbaar vanuit andere dor pen." Volgens de tussentijdse peilingen zijn de meeste mensen voor be ter bereik tussen de kernen. De SP hoopt dit punt binnenkort op de po litieke agenda te zetten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 42