Bewoners Moerdregt genieten van Wandelfeest Cursus waterleven Geslaagd voorjaarsconcert Kunst na de Arbeid Moordrecht D2 kampioen De IJssel sluit competitie af met derde plaats Matige vangst eerste competitiewedstrijd HSV Moordrecht HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 25 APRIL 2012 Schaken Hengelsport Gouda - De KNNV afdeling Gouda, Vereniging voor Velbiologie, orga niseert in mei en juni een cursus over het waterleven in de omge ving. De cursus bestaat uit vier the orieavonden en twee excursies. De theorieavonden (20.00-22.00 uur) zijn op woensdag 2 mei over wa terkwaliteit, woensdag 23 mei over waterbeestjes, woensdag 6 juni over zoetwaterweekdieren en woensdag 20 juni over waterplanten. Op za terdag 9 juni en zaterdag 23 juni is er een korte slootexcursie (van 9.00 tot 12.00 uur) in de buurt van Gouda. De cursusavonden worden gegeven in het Natuurcentrum aan het Heempad in Gouda. De kosten bedragen 45 euro. Voor meer informatie en aanmelden: 0182-618037 of gouda@knnv.nl. Moordrecht - Tijdens de eerste com petitiewedstrijd voor HSV Moordrecht, op zaterdag 20 april in de Oude Rijn bij Bodegraven, waren de vangsten matig. In het A-korps wist Sjaak Vonk de meeste vis aan de haak te slaan: 2.400 gram; tweede werd Erik Faas met 2.350 gram en op de derde plaats eindigde Marco Heemelaar met 1.500 gram. B-korps: 1. Peter van der Hoek 5.560 gram, 2. Ron Hofland 5.260 gram, 3. Koos van Herk 3.770 gram. C-korps: 1. Michel van Bergen 120 gram, 2. Johan Sapuletej 50 gram. Moordrecht - Muziekvereniging Kunst na de Arbeid hield vorige week een concert in sporthal De Zuidpias. Het concert werd geopend met Ouverture 1812. Dit muziekstuk van Tsjaikovski beschrijft de overwinning van het Rus sische leger op het leger van Napoleon in 1812, nu tweehonderd jaar geleden. In het muziekstuk wordt het Franse volkslied de Marseillaise geconfronteerd met het toenmalige Russische volkslied 'God behoedt de Tsaar'. Er werd zelfs een kanon afgeschoten tijdens het muziekstuk en de kerkklokken luidden in de vorm van buisklokken. Er werd zelfs een kanon afgeschoten. Moordrecht - Met een 5-3 overwinning op Krimpen aan den IJssel heeft De IJssel de competitie afgesloten met een derde plaats. Eerste werd 3-Torens,Nieuwerkerk eindigde op de tweede plaats. deelnemers van dertien en veertien jaar een uitstekende prestatie. In de groep jonger dan elf jaar was er een vijfde plaats voor de dit jaar met schaken gestarte Tobias Lipschart. In de strijd om de Groene Hart Jeugdcup heroverde het viertal van De IJssel hun plaats in de tweede klasse. Met een bordpunt voorsprong bleven zij de teams van Sliedrecht en Spijkenisse de baas. Topscorer was Marten Evengroen die alle drie zijn partijen won. Na dit openingswerk kwamen de Spaanse klanken. Alcazar werd gespeeld, gevolgd door Spanish eyes van Bert Kaempfert. De slag werkgroep liet zich van zijn beste kant zien en horen met Concerto in Drums. Decibel, het leerlingenorkest speelde samen met de harmonie het vrolijke vierdelige muziekstuk 'Beach party' van Ivo Kouwenho- ven, een bekende componist en dirigent van jeugdorkesten. Iedere leerling speelde een stukje solo. De gevorderde leerlingen zullen na het concert bij de harmonie mee gaan spelen en hebben met dit muziek stuk laten horen dat zij er aan toe zijn. Na de pauze opende de slagwerk groep met Drumfestijn. Twee slag werkers lieten van zich horen op de drumstellen. De Spaanse sferen bleven in de lucht hangen met Es- pana Cani en El Soro en Turn the beat around van Gloria Estefan met een grote slagwerksolo van de slagwerkgroep en een -medley van Michael Jackson songs. De slag werkgroep bracht het stuk Play on Sticks, geschreven door instructeur Henk de Bruin. Het concert werd afgesloten met Queen songs met onder meer een vooruitzicht op het komende EK voetbal met 'We are the champions'. Voor de presentatie tekende, als vanouds, Felix Bots. Moordrecht - Er moeten nog vier wedstrijden worden gespeeld maar toch is het D2-elftal van voetbalver eniging Moordrecht al kampioen in de 4e klasse. Ongeslagen. Een unieke prestatie van: (staand van links naar rechts) Thomas Asscheman (leider), Rogier Stol, Koen Verhoef, Max lam- pe, Pieter van den Heuvel,Lars Ooster- wijk, Luca Dowden, Meivin Maitimu, Daniël Latuheru (leider) en (zittend van links naar rechts) Storm Revet, Anino Latuheru, Tobias Tomasowa, Annas azzihmed en Sam Dukker. Clubcompetitie Gerard van der Wouden had haast en tegenstander Leen Boonstra ging daarin, onverstandig, met hem mee. Na een kwartier had de IJsselvoorzit- ter het punt binnen. Arie Macdaniel jr nam het op tegen Sjaak in 't Veld. Ondanks het krachtverschil bood hij goed tegenstand. Hij kwam een stuk tegen een pion achter, maar deson danks kon In 't Veld zijn voordeel pas ver in het eindspel verzilveren. Winst was er voorts voor Casper de Pijper tegen Jan van den Dorpel, Marten Evengroen tegen Willem Schouten, Bastiaan Rietveld tegen Marian Schoonderwoerd en Maikel Terlouw tegen Anita van Eek. Ter louw had tijd voor nog een partijtje, nu met verlies tot gevolg, en wel van Peter Koolmees. Judie van Eek en Stefan Lipscharts kwamen remise overeen, Aan de kop van de ranglijst weinig wijzigingen. Pim te Lintelo blijft nummer een gevolgd door Frank Visser, Léon Jacobse, Ad Multem, Gerard van der Wouden, Aad en Mick van den Berg. Jeugd Op het sterke jeugdtoernooi in Spijkenisse boekte Marten Even groen met een derde plaats bij de van het wandelfeest was geld in te zamelen om de natuur toegankelij ker te maken voor mensen met een beperking. Het was één groot feest in Papen dal. Muzikale medewerking werd verleend door radiozender 100%NL en door enkele fanfare- en dweil orkesten. De Moerdregtse delegatie genoot van de dag en was trots op het behaalde resultaat; zij zamelden 628,50 euro in. Papendal/Moordrecht - Een groep van zeven bewoners en veertien begeleiders nam zaterdag 21 april deel aan het Wandelfeest in Papen dal, dat werd georganiseerd door Stichting Groen en Handicap. Doel

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 55