t w Spectaculair hockey op het strand Nesselandse Dinnershow smaakt naar meer Feest Koninginnedag Verenigingsgebouw scouting geopend Uw trekhaken- specialist www.trekhaken.nl HART VAN HOLLAND NESSELANDE 25 APRIL 2012 57 Wij hebben trekhaken en fietsendragers voor personenauto's busjes, campers en caravans Vanuit Nesselande Slechts 5 min. BOVAG Kom langs of bel voor meer informatie ft 180-638011 Aan de rand van een groot opblaas- veld staat, gewapend met een fluit je, Albert Kokkeler; één van de orga nisatoren van het evenement. In het veld is de actie in volle gang. Beide teams, bestaande uit vijf spelers, proberen zo vaak mogelijk te sco ren met de panna-bal, een speciale lichtere hockeybal die het beach- hockey volgens de organisator erg spectaculair maakt. "Doordat de bal zo licht is, gaat de actie heel snel," vertelt Kokkeler. "De bal is erg vaak in de lucht wat een extra dimensie geeft aan de sport. Daarnaast is het door het zand moeilijk te voorspel len wat de bal gaat doen en zijn er geen lijnen in het veld. Er mag dus vanaf overal worden gescoord." Kokkeler blaast op zijn fluitje. De wedstrijd is afgelopen en de jon ge spelers rennen joelend van het veld af. "Hier doen we het allemaal Nesselande - Op het strand aan de Siciliëboulevard werd op zondag 22 april voor de verandering geen beaehvolleybal of beaehsoceer ge speeld, maar beaehhockey. Deze zomerse variant van hockey wordt steeds populairder en heeft nu ook voor het eerst Nesselande bereikt. Dat heeft iedereen ook kunnen ho ren. Onder begeleiding van harde muziek ging het er fanatiek aan toe bij de deelnemers Door Erwin van 't Hof voor," zegt de scheidsrechter tevre den. "Om de mondhoeken omhoog te zien krullen." De organisator denkt dat er veel potentie zit in het beachhockeytoernooi. "Vandaag zijn er nog maar een paar teams op het veld, maar ik denk dat het in de loop der jaren echt een groot evenement kan worden in de regio." Het is dan ook de bedoeling dat er vanaf nu elk jaar een beachhoc- keyevenement plaatsvindt op het strand. "Alle voorbijgangers zijn ra zend enthousiast. De marathon van Het beaehhockey vereist een wat andere techniek dan op het veld. Rotterdam is ook heel klein begon nen," vertelt Kokkeler. "En moet je nu eens zien hoeveel mensen een paar weken geleden aan de start stonden. Alles is mogelijk als je er maar genoeg positieve energie in steekt." Het beachhockeytoernooi is ont staan door een samenwerkingsver band tussen de winkeliersvereni ging, Hockeyvereniging OMHC en Fast Food restaurant Verhage. Zij streven ernaar om de bewoners van Nesselande meer te laten sporten en nog meer gebruik te laten ma ken van het strand. "Wij beseffen dat Nesselande met de boulevard een unieke locatie is, dat moeten we ook zoveel mogelijk uitbuiten," legt Erwin de Kreuk van OMHC uit. "Nesselande is een wijk met veel jonge mensen en kinderen. Als ie dereen zijn steentje bijdraagt kun nen we er samen een bruisende wijk van maken. De samenwerking van deze drie partijen is hier een heel mooi voorbeeld van," besluit hij. Nesselande - Boulevard Nesselande staat maandag 30 april in het teken van het feest voor Koninginnedag. De ondernemers hebben in samenwerking met Wonio en Stichting Buurtwerk Alexander voor deze dag een groot aantal ac tiviteiten georganiseerd. Vanaf 8.00 uur vindt op speciaal vrijgemaakte delen van het winkel centrum een kleedjesmarkt plaats, dus ruim alvast de garage en de zol der op en kom de spullen op Konin ginnedag verkopen. Vanaf 10.00 uur kunnen de kinderen zich uitleven bij diverse, gratis, kin derattracties op het Maltaplein. De Kids Mega Disco Party verzorgt vanaf 12.00 uur een swingende show en om 15.30 uur wordt een spectaculair optreden verwacht van de heren van Wannebiezz. Tus sendoor steelt rasartiest Edwin van der Tooien de show. Om 17.30 uur sluiten de Wannebiezz het feestpro gramma af. Voor meer informatie: www.oranjenessealnde.nl. Sjoerd Pleysier had als Simon Stokvis met zijn Rotterdamse humor de lachers op zijn hand. Jaap Eindhoven Noordeinde 25a x Zevenhuizen Nesselande Nesselande - Stichting Buurtwerk Alexander en Humanitas restaurant Het Niesende Nijlpaard hielden zon dag 22 april een Dinnershow in De Kristal. Terwijl de bezoekers smulden van een vis- of vleesmenu, schotelde presentator Erick hen diverse optre dens voor. De show werd geopend door de Hippe Kippenclub; het kin derkoordat wekelijks repeteert in De Kristal. Na het eerste gerecht was het de beurt aan de Crystal Dancers; een showballet dat met een Frank Sinatra act al direct fans maakte in de zaal. De 'dames van Krul' zorg den voor een cabaretachtig sfeertje waarna de Crystal Dancers nog een keer het podium betraden voor een Braziliaanse dans. Hoofdact van de avond was Simon Stokvis. Hij bracht een aantal num mers van zijn nieuwe cd ten gehore en maakte de wijkbewoners met zijn Rotterdamse humor aan het lachen. Het publiek was dermate enthousi ast over de avond dat nu al uitgeke ken wordt naar een volgende editie. Wijkbewoners kunnen zich aanmel den als vrijwilliger om zich te ver binden aan activiteiten als de diner show. De organisatie roept mensen op om mee te denken en op de dag van uitvoer te helpen. Voor meer informatie: manouck.kwakernaat@buurtwerk- alexander.nl of 010-2862760. Nesselande - Met het doorknippen van een lint werd het nieuwe ver enigingsgebouw van scouting Dorus Rijkers Nesselande geopend. Net als vorig jaar bij het slaan van de eerste paal werd dagelijks bestuurder Henk Koedijk bij de officiële handeling bij gestaan door het jongste en het oud ste lid van de vereniging. Na de opening konden de kinderen knutselen, klimmen of zelf brood bak ken en belangstellenden kregen een rondleiding in het nieuwe gebouw. Wie deze dag gemist heeft, is welkom om op een ander moment een kijkje bij de scouting te komen nemen. Voor meer informatie: www.dorusrijkersnesselande.nl. 'WW .-'W

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 57