Raak de jongerenwerker EEN HALVE SECONDE VERWIJDERD VAN 5UCCE5 tiiden Heivakantie Zuidplas CAcx£le>y^& e*v Koninginnedag Zevenhuizen Wheels for Kids op IJsselcollege HART VAN HOLLAND PEPTALK 25 APRIL 2012 59 Bastiaan Leijsen naar de Olympische Spelen in Londen Zuidplas - In de meivakantie houdt het sportbuurtwerk van Stichting Jeugdwerk Zuidplas een Stormbaan Challenge en een Straatvoetbaltoernooi. Je kunt je op woensdag 2 mei uitleven op de verschillende stormbanen tijdens de Challenge op het strandje bij Oud Verlaat. Van 12.00 tot 14.00 uur zijn de individuele races. Die gene die het snelste de stormba nen afrent wint de beker, leder een tussen de twaalf en zestien jaar mag meedoen. Tussen 14.00 en 17.00 mogen de stormbanen ook door anderen vrij worden gebruikt.. Wil je je aanmelden en een run maken op de stormbaan en de beker? Stuur dan je gege vens naar: stormbaan@zuidplas. hotmail.nl. Schrijf je snel in want er kunnen maximaal veertig kan didaten meedoen. Straatvoetbal Op het verharde veldje bij de Bron in Nieuwerkerk wordt donderdag 3 mei straatvoetbal gespeeld. Er wordt van 13.00 tot 17.00 ge speeld in twee categorieën: tot veertien en vanaf veertien jaar. Wil je meedoen, vorm een team van minimaal vijf spelers en schrijf je in. Het is per speler 0.50 cent aan inschrijfgeld. Neem je Ipod of mp3 speler mee, de sportbuurtwerker heeft een radio bij zich om in een gezellige sfeer het toernooi te spe len. Voor informatie of inschrijven: allard@jeugdwerkzuidplas.nl. Zevenhuizen - Jongerenwerker Luug staat op Koninginnedag na mens Jeugdwerk Zuidplas met een kraam op de Koninginnemarkt. Er is informatie te vinden over het jeugdwerk en nog veel meer, er zijn leuke gadgets te krijgen en je kunt sowieso met Luug klet- Capelle aan den IJssel/Regio - De docenten gymnastiek van het IJs selcollege hielden, in samenwerking met Peter Dassen en Douwe de Wit van de Stichting Wheels for Kids, voor de vierde keer een rolstoelpro ject voor leerlingen uit het tweede leerjaar. Peter en Douwe, allebei gehandi capt, vertelden hoe zij in een rol stoel terecht zijn gekomen en welke invloed dit op hun leven heeft. De leerlingen konden ook zelf erva ren, hoe het is om in een rolstoel te zitten. Bij een spelletje rolstoelbas ketbal kregen ze de smaak te pakken en bewogen zich als volleerd door Met de rolstoel door de gymzaal. de gymzaal. Het een en ander ging gepaard met gegil en gejoel, want het was toch wel spannend om je in een rolstoel door de zaal voort te bewegen. Na afloop merkte één van de leerlingen op: 'Ik wil nooit in een rolstoel terecht komen; dat is hard werken!' Het succes van dit project zit hem vooral inde leuke,actieveen hu moristische presentatie, waarin Pe ter en Douwe de nadruk leggen op wat mogelijk is als gehandicapte. Hiermee wil het IJsselcollege bij de leerlingen een positief beeld en een andere houding bewerkstelligen ten aanzien van mensen met een beper king. sen. 'Raak de jongerenwerker' kan ook! Luug staat achter een doek en voor een x-bedrag mag je proberen hem te raken met een waterbal lon of twee... de inkomsten hier van gaan naar KIKA. Tussen 12.00 uur en 16.00 uur tref je Luug op de markt. Na een weekje Nieuwerkerk is Bastiaan Leijsen met zijn Olympische bolide weer afgezakt naar het zuiden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Twee jaar geleden zwom Bastiaan Lijesen (21) zijn eerste grote internationale toernooi. En nu staat hij voor het hoogste doel in zijn topsportcarrière: uitkomen voor Nederland op de Olympische Spelen, deze zomer in Londen. "Goud halen wordt moeilijk, maar op de Spe len is niets onmogelijk. De honderd meter rugslag is de specialiteit van de in Eindhoven wonende zwemmer uit Zuidplas. Bij zijn ouders in Nieuwerkerk blies Bastiaan Lijesen vorige week uit van een spannende periode. "Vooral de afgelopen maand stond helemaal in het teken van het halen van de Olympische limiet. Mijn laatste kans was de SwimCup in Eindhoven waar ik op vrijdag de dertiende twee wedstrijden zwom. Meteen al bij de eerste haalde ik de limiet. Voor me zelf was dat een enorme verrassing, de ontlading was groot." Voorbeeld In huize Lijesen is Bastiaan niet de enige met Olympische kwaliteit. Zijn vijf jaar oudere broer Robert ging hem vier jaar geleden voor op de Olympische Zomerspelen in Peking. Beiden begonnen hun zwemcarrière bij zwem- en waterpolovereniging Van Vliet Barracuda in Nieuwerkerk. "Robert is altijd mijn voorbeeld ge weest. Ik zag wat hij allemaal be reikte en besloot dat ik daar ook een gooi naar wilde doen. Vanaf mijn veertiende ben ik serieus gaan trai nen. Tot 2008 was ik niet erg suc cesvol. Maar in mijn laatste jeugd- seizoen, tijdens het Nederlands kampioenschap, was het er opeens. Ik won drie medailles. Vanaf toen is het snel gegaan." Via de Europese Jeugd Kampioenschappen, het EK en het WK, nam de Olympische droom steeds concretere vorm aan. Sinds 2009 zwemt Bastiaan bij het Nationaal Zweminstituut in Eindhoven onder coach Jacco Ver- haeren, die onder meer Pieter van den Hoogenband en Inge de Bruin heeft getraind. Zijn hele leven staat nu in het teken van de zwemsport. "Ik train 25 uur per week en dat is echt niet te combineren met een opleiding. Na een jaar studeren in Rotterdam en nog eens driejaar in Eindhoven ben ik uiteindelijk ge stopt met mijn mbo-opleiding elek trotechniek. Ook stappen was en is voor mij niet weggelegd." Kriebels Hoewel hij het toegangsbewijs voor de Spelen nog moest verdienen, waande Bastiaan zich afgelopen herfst al eventjes een Olympische sporter. "We hebben in Londen met de ploeg de Olympische locatie in aanbouw bezocht. Daarvan kreeg ik toch wel de kriebels. Ik moest mezelf goed voorhouden dat ik er nog niet was." Ook brachten de zwemmers al een weekje door op de trainingslo catie in Leeds. "Puur om te kijken of die aan al onze wensen en eisen voldoet. Met het eten zit het deze zomer wel goed, weet ik al." Begin juli vertrekt de Olympische zwemploeg weer naar Leeds, voor de laatste voorbereiding. Twee da gen voor de Spelen reizen de zwem mers per trein naar Londen. "Ik kijk er echt naar uit en moet afwachten of ik met de spanning zal kunnen omgaan. De opening ga ik helaas missen, omdat de honderd meter rugslag meteen voor de eerste dag gepland staat. Als ik me weet te plaatsen, zwem ik aan het eind van de eerste week ook nog mee in de estafette. Dan zit het er voor ons op en hebben we in de tweede week alle kans om naar andere sporten te gaan kijken." Rio 2016 Terwijl het topsportspektakel aan de andere kant van het Kanaal nog moet beginnen, kijkt Bastiaan al ver der, naar 2016 en naar de overkant van de oceaan. "Op de Spelen in Rio moet het allemaal gaan gebeuren. Ik denk dat ik er dan pas echt klaar voor ben. Natuurlijk ben ik nu ook op medailles gebrand, maar ik behoor nog niet tot de absolute wereld klasse. Goud zal moeilijk worden." Hoe groot de kans is dat hij niet met lege handen naar huis komt? "Op de Spelen is alles mogelijk. En op pa pier ben ik maar een halve seconde van een medaille verwijderd."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 59