OP PAP MET PE VIJKAGEUT ZUID Voetbaldagen jeugdspelers Nieuwe voorzitter WD Zuidpias Bijeenkomst cliënten Zorg- partners Dienstverlening Jaarkrant SP Zuidpias Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 25 APRIL 2012 - 9 Deze week Ron Jonker, wijkagent in Nieuwerkerk aan den IJssel De wijkagenten Co van den Berg, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen hij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Op een mooie zonnige woensdagmiddag begin april staat het politiebureau van Zuidpias geheel op z'n kop. Collega wijkagent Tom Oostendorp en ondergetekende hebben de eer om ruim vijftig schoolkinderen in de leeftijd van tien tot en met twaalf jaar te mogen ontvangen aan het Raadhuisplein in Nieuwerkerk aan den IJssel. Dit op verzoek van en in samenwerking met Stichting Jeugdwerk 't Blok. Het doel is om de schoolkinderen een leuke en leerzame dag over de poütie te geven. Na de kennismaking, uitleg en een 'levensechte' demonstratie van een aanhouding in de briefingsruimte van het politiebureau krijgen de kinderen een spannende film te zien over politiekorps Hollands Midden. Hierna vervolgt onze weg zich met de enthousiaste 'aspiranten' voor een rondleiding door het politiebureau. Bij de rondleiding worden de cellen, wapenkamer en de verschillende werkruimtes bekeken. Zo wordt onder andere de werkkamer van de teamchef, recÉerche,(hoofd)agentenen wijkagenten aangedaan. Tijdens de rondleiding en bijbehorende uitleg kunnen de kinderen tevens vragen stellen aan de dienstdoende politieagenten. Hier wordt gretig gebruik van gemaakt. De middag eindigt op de binnenplaats van het politiebureau waar alle voertuigen staan opgesteld. Politieauto's, een politiebus, poütiebikes en politiemotoren worden van binnen en buiten grondig bestudeerd. Hierbij hoort natuurlijk een demonstratie van de voertuigen: de megafoon, sirene en de zwaailichten werden met veel gejuich en lawaai begroet. Aan het eind van de dag worden de kinderen weer opgehaald en krijgen de kinderen een kleine verassing mee naar huis. Iedereen kan uiteindelijk terugkijken op een geslaagde dag. Voor de kinderen een spannende en leerzame dag en voor de agenten op het team een gezellige en mooie afwisseling van onze dagelijkse werkzaamheden. Dit alles onder de goede begeleiding van Brian van Aagten van Stichting Jeugdwerk t Blok. Het bleef nog lang 'onrustig' aan het Raadhuisplein Want 'wie de jeugd heeft, heeft de toekomst! Ron Jonker Twitter --> @WijkagentJonker Koffiedrinken met Ouderenadviseur Muziek [90] Beeldende kunst S] (Kinder)theater (lö) Literair/Diversen info@scnz.nl Moerkapelle/Moordrecht/Zevenhui- zen - Ouderenadviseur Tessa Roos nodigt senioren uit voor een koffie- uurtje waar men gezellig met elkaar kan bijpraten en waar men bij haar terecht kan voor allerhande informa tie. In Moordrecht vindt het koffie- uurtje plaats op dinsdag 1 mei van 13.30 tot 14.30 uur in de Zespunt aan de Molenlaan 1a; in Zevenhui zen op donderdag 3 mei van 13.30 tot 14.30 uur in dorpshuis Swanla aan de Burg. Klinkhamerweg en in Moerkapelle op dinsdag 8 mei van 10.00 tot 11.00 uur in dorpshuis Op Moer aan de Raadhuissstraat. Donderdag 26 april Charlotte Glorie, luisterliederen en conferences Kerkelijk Centrum, J.A. Beijerinkstraat 53, Nieuwerkerk aan den IJssel Leden van Vrouwen van Nu gratis, niet-leden 3,50 euro Maandag 30 april 9.30-17.00 uur Expositie Water en Vuur Dorpskerk Moordrecht. Tot 1 mei Expositie Mariëtte van Noordenne Bibliotheek Moordrecht Tot 7 juni Expositie Nieuwerkerkse kunste naar Remco Mackenbach In de tuinen aan de Oranjetuin 124-126 in Bleiswijk Zondag 29 april - 16.00 uur Poppentheater 'De Koninklijke bruiloft' Dorpshuis Swanla, Zevenhuizen Woensdag 2 mei 19.30-22.00 uur Lezing homeopathie Bibliotheek Zevenhuizen Toegang: 3,50 euro voor leden, niet-leden 5 euro Zevenhuizen - Vv Groeneweg organiseert voor donderdag 3 en vrijdag 4 mei, in samenwerking met voetbalopleidingscentrum De Complete Techniek, een tweedaags voetbalevenement voorjeugdspelers van zes tot veertien jaarvan alle voetbalverenigingen uit de regio. Op beide dagen trainen de deelne mers tussen 9.00 en 16.00 uur alsof ze profvoetballer zijn. Uitgangspunt is het beste uit jezelf te halen in een plezierige en sportieve omgeving. Diverse techniek-, spel-, afwerk en toernooivormen vormen de basis van het programma, waarbij de lei ding in handen is van professionele voetbaltrainers. De kinderen krijgen een shirt, een bal, een lunch en een door hen zelf ondertekend profcon tract. Voor meer informatie en aanmelden: www.decompletetechniek.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Zorgpartners Dienstverlening, leverancier in de gemeente Zuidpias van hulp bij het huishouden, Organiseert voor donderdag 3 mei van 10.00 tot 11.30 uur in dorpshuis de Batavier aan de Batavierlaan 4 een koffiebijeenkomst. Cliënten die vragen hebben over hun dienstverlening of die meer willen weten over hulp bij het huishouden zijn welkom. Op Koninginnedag geopend van 10.00 -17.00 uur Spectaculaire acties kijk op www.zuidunderwear.nl Zuidpias - Kors van der Wolf, woonachtig in Moordrecht, heeft tijdens de Al gemene Ledenvergadering op donderdag 19 april de voorzittershamer over genomen van Adrie Volder. Volder zette zich sinds 1985 actief in voor de WD, zowel op lokaal als op regionaal en op landelijk niveau. Zij heeft er de afgelopen jaren voor ge zorgd dat de nieuwe afdeling Zuid- plas een hechte club geworden is. Tijdens de vergadering werd op pas sende wijze afscheid van haar geno men. Voorts werd afscheid genomen van Emmy van Renswoud die zich de afgelopen jaren met de PR van de partij bezighield. Het nieuwe WD bestuur is don derdag aangetreden en wordt nu gevormd door zittende leden llona Joustra, Pancras den Hollander, Hans Waldekker en Niels Post; nieuw aan getreden zijn Willem Jan van Tilborg, Paul Solleveld, Alex Wijnhold en Kors van der Wolf. Tevens is Zorgpartners Dienstver lening op zoek naar cliënten of fa milieleden die namens de gemeente Zuidpias zitting willen nemen in de cliëntenraad die momenteel in op richting is. Belangstellenden zijn welkom op de bijeenkomst, evenals inwoners van Zuidpias die nog voor de keuze staan voor welke zorgaan bieder ze willen kiezen. Floriade Zorgpartners Dienstverlening biedt naast hulp bij het huishouden ook andere diensten; zo kunnen cliën ten zich inschrijven voor een uitje naar de Floriade op maandag 10 september. Aanmelden kan via huishouding@ zorgpartners.nl. Zuidpias - De SP afdeling Zuidpias gaat een eigen jaarkrant verspreiden in alle kernen van Zuid plas. In een oplage van ruim 11.000 exemplaren brengt de SP de inwoners van de gemeente op de hoogte van haar activiteiten en van de speerpunten van de partij. De SP is van plan de krant jaarlijks uit te brengen om op die manier verantwoording af te kunnen leggen aan de kiezer. Afdelingsvoorzitter Lydia Reicher is blij met de krant: "We kunnen zo op onze eigen manier de inwoners in formeren over wat we gedaan heb ben, waar we voor staan en waar we nog voor gaan". In de krant staat onder andere een dubbelinterview met Reicher en met raadslid Mul ler waarin zij terugkijken op de afgelopen periode. Sanitiem Arbeco B.V. Ringvaartlaan 1a 2914 VJ Nieuwerkerk a/d IJssel Imi dm Tel. (0180) 31 41 12 info@arbeco.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 9