Open Toernooi in aantocht Theoriecursus scootmobiel Bibliotheekbon voor moederdag Klikken mag Ontgronding Zevenhuizerplas eindigt in financieel gevecht Oponthoud door baggerwerk- zaamheden Openbare bijeenkomst PGZ Piet Terlouw exposeert in Nieuwerkerk Cultuuruitje Anbo naar Amsterdamse Plantage Buitenspeeldag komt er aan HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS I 3 MEI 2012 11 Tennis Muziek Diverse info@scnz.nl Zevenhuizen - Het open toernooi van Tennisclub Zevenhuizen (TZ) start op maandag 26juni. Zo'n tweehonderd tennisfanaten zullen op allerlei niveaus de strijd met elkaar aanbinden. Er wordt gespeeld in de categorieën 4 tot en met 8 (single, dubbel en mix-dubbel). De finales zijn op zondag 1 juli. Het toernooi van TZ kenmerkt zich al jaren door de combinatie van sport, sportiviteit, gezelligheid en sfeer. Op de banen wordt op sportieve wijze gestreden om elk punt, maar als de wedstrijd is gespeeld, blijven spe lers en toeschouwers nog vaak lang hangen om met elkaar onder het genot van een hapje en een drankje gezellig na te praten. De feestavond wordt traditioneel gehouden op de vrijdagavond, in dit geval op vrijdag 29 juni. Tijdens deze avond, maar ook op de finale dag worden verrassende nevenacti viteiten geregeld. De inschrijving is inmiddels geopend. Publiek is van harte welkom. De wedstrijden beginnen op werkdagen om 18.30 uur, in het finaleweekend om 9.00 uur. Het tennispark is gele gen aan de Knibbelweg 18. Voor meer informatie: www.tennisclub-zevenhuizen.nl Zuidpias - Veilig Verkeer Nederland (WN), afdeling Zuidpias organiseert in alle kernen van de gemeente een theoriecursus voor scootmobielbe- zitters. In deze cursus worden spe cifiek de verkeersregels voor scoot- mobielbestuurders besproken, zoals de juiste plaats op de weg, voor- rangsregels, wettelijke, maar ook gewenste snelheid en dergelijke. Ook degenen die nog geen scootmo biel hebben, maar deze wel hebben aangevraagd, kunnen aan de cursus deelnemen. De cursus wordt gehouden van 13.15 tot ongeveer 16.30 uur. Nieuwerkerk: vrijdag 29 juni, de Batavier (Batavierlaan 4) Moordrecht, vrijdag 13 juli, De Zespunt (Molenlaan 1a) Zevenhuizen, donderdag 26 juli, Zevenster (Leliestraat 3) Moerkapelle, donderdag 9 augustus, Beth San (Kerkplein 1) Cursusleider is Piet Molenaar. Er zijn geen kosten aan deelname verbon den. Voor meer informatie en aanmel den: scootmobiel@vvn-zuidplas.nl of 0180-316000. Moordrecht/Zevenhuizen - Voor ie dereen die op zoek is naar een origi neel cadeau voor Moederdag heeft bibliotheek de Groene Venen een goede tip: de Bibliotheekbon. Deze bon is verkrijgbaar en inwisselbaar in alle vestigingen van de Groene Venen alsmede in Bibliotheek Gouda en in Bibliotheek Krimpenerwaard. De bon kan gebruikt worden om een jaarabonnement op de bibliotheek cadeau te doen. De kosten bedragen 38,- euro. Het abonnement loopt na een jaar automatisch af. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Vanwege de aanscherping van de vergunning voor het uitdiepen van de plas, heeft de ontgronder Boska lis er de brui aan gegeven. Volgens de advocaat van het bedrijf heeft de provincie met het opleggen van extra voorschriften bij de vergun ning onmogelijke eisen gesteld. De nieuwe eisen zijn technisch onuit voerbaar. Door de nieuwe eisen kon Boskalis ook veel minder zand uit de plas halen dan was vergund. Bij een ge schatte opbrengst van 30 miljoen euro, is nu een kwart minder zand gewonnen. Rest dus een schade van vele miljoenen euro's en de vraag wie dat betaalt. Volgens Boskalis is de provincie de verantwoordelijke, want wie de vergunning wijzigt, moet opdraaien Zuidpias - De landelijke Buiten speeldag wordt dit jaar gehouden op woensdag 13 juni. Stichting Jeugdwerk Zuidpias organiseert dit jaar voor de achtste keer deze landelijke actiedag in de gemeente Zuidpias. Vorige jaren werd het grootschalig aangepakt dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Den Haag/Zevenhuizen - Wie betaalt de schadeDat is volgens de jurist van ontgronder Boskalis de vraag waarom het draait in een rechtszaak die over de ontgrondingsvergunning voor de Zevenhuizerplas wordt uitgevochten bij de Raad van State. De zaak diende donderdag 26 april bij de Raad in Den Haag. voor de schade die daaruit volgt. Maar de provincie weigert de zwar tepiet aan te nemen. De vergunningseisen moesten wel worden aangescherpt, omdat de zandwinning op de eerder vergunde wijze niet kon doorgaan. Doordat te dicht bij de oevers te steil werd ge graven, ontstonden oeververzakkin gen en dat betekende gevaar voor mensen die op de oevers verblijven. Toen de nieuwe vergunningseisen door de provincie werden ingevoerd, haakte Boskalis af. Nu moet de Raad van State vaststellen dat de aange scherpte vergunning inderdaad niet uitvoerbaar is. Als dat zo is, dan heeft Boskalis een goede troef in handen voor een schadeclaim. De uitspraak volgt over zes weken. op één plek in de gemeente in sa menwerking met diverse scholen. Dit jaar wordt de Buitenspeel dag op verschillende locaties in de gemeente gehouden. Zo wel in Nieuwerkerk aan den IJs- sel, Moerkapelle als Moordrecht wordt de dag georganiseerd door Stichting Jeugdwerk Zuidpias. In Zevenhuizen is de organisatie op gepakt door Kern Kinderopvang. Voor de begeleiding van spelletjes worden stagiaires ingezet van het Comenius College en de Gere formeerde Scholengemeenschap Rotterdam. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Platform Gehandicapten Zuidpias (PGZ) houdt woensdag 9 mei van 9.30 tot 11.30 uur een openbare bijeenkomst in woonzorgcentrum De Meander aan de Boslaan 1. De bijeenkomst was eerder gepland op 16 mei. ledereen die meer wil weten over het werk van het Platform Ge handicapten Zuidpias is welkom. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - De in Moordrecht wonende Piet Terlouw (75) exposeert in de maand mei in de bibliotheek van Nieuwerkerk aan den IJssel een aan tal van zijn tekeningen. Zijn werk is tijdens openingstijden te bezichti gen. Piet Terlouw groeide op in Goude rak. Hij was daar veel in de polder te vinden, genietend van de natuur. Dit is in zijn werk terug te vinden. Na zijn pensionering is hij gaan te kenen en schilderen. Zijn werk is in aquarel, pastel en potlood. De werkstukken zijn te koopp de helft van de opbrengst gaat naar de Kankerbestrijding. Zevenhuizen/Nieuwerkerk aan den IJssel - De Hennipsloot in Zevenhui zen en de Ringvaart in Nieuwerkerk worden op dit moment gebaggerd. Tijdens de baggerwerkzaamheden is er oponthoud voor al het vaarver- keer. Aan weerszijden van de tra jecten waar baggerwerkzaamheden plaatsvinden, worden borden ge plaatst die het vaarverkeer wijzen op de uitvoering van de werkzaam heden en mogelijk oponthoud. Voor de Hennipsloot duurt het oponthoud tot eind juni, voor de Ringvaart tot eind mei. Later dit jaar worden nog andere trajecten van de Ringvaart gebag gerd. Deze maken echter geen deel uit van het doorgaande vaartraject Snelle Sluis - Zevenhuizer Verlaat. Vanaf 1 oktober vinden er nog wel baggerwerkzaamheden plaats aan het doorgaande vaartraject, maar die vallen buiten het vaarseizoen. Zuidpias - In het kader van Doden herdenking en Bevrijdingsdag gaat ANBO Zuidpias donderdag 10 mei naar de Amsterdamse Plantage. Hier bevinden zich het Verzetsmuseum en diverse interessante gebou wen en monumenten. In de mid dag wordt een wandeling gemaakt langs diverse bezienswaardigheden en wordt een bezoek gebracht aan diamantslijperij Gassan Diamonds. Er wordt gereisd per openbaar ver voer en men gebruikt eikaars NS Voordeelurenkaart. Om 9.00 uur verzamelen bij het NS station Nieu werkerk aan den IJssel, Dorrestein- zijde. Rond 21.00 uur is men terug in Nieuwerkerk. Aanmelden kan tot woensdag 9 mei via 0180-318097. Ook niet-leden zijn welkom. H -ja 'Cf gafefl y f Zaterdag 5 mei - 20.00 uur Bevrijdingsconcert Kleine Trompetter Theaterzaal Dorpshuis Swanla, Zevenhuizen Reserveren gewenst: reserveringen @dekleinetrompetter.nl Maandag 7 mei - 13.30 uur Breicafé Zuidpias Restaurant de Meander, Boslaan 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Info: 0180-317204 (werkdagen)

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 11