Zwientje tikken Moderne ridders Propvol plein in Moerkapelle Oranje - Moerkapelle in multiple choice HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 3 MEI 2012 Hij draagt het boven zijn hoofd zo dat de huid van zijn dun behaarde schedel niet verbrandt. Veel mensen zijn neergeploft op de bierbanken en de jeugd leeft zich uit op het veld naast Op Moer. Voor de fijnproevers zijn pannenkoeken, saté, oliebollen en een viskraam. De jeugd neemt liever een ijsje om af te koelen. Aan het eind van de mid dag zit de stemming er nog goed in op het plein. In de avond gaat het feest gewoon door in 't Wapen van Moerkapelle, dus het was nog lang onrustig - maar gezellig - in het dorp. Door Pepijn de Groot Moerkapelle - "Jeetje, wat een men sen", zegt een man die in oranje trui over het plein aan de Raadhuisstraat loopt. Die trui gaat vandaag onge twijfeld uit, want het is zweten ge blazen op het zonovergoten plein. Vanuit de Wilhelminastraat lopen mensen nat van het zweet richting Op Moer. Het zijn Roparunners die net kilometers hebben hardgelopen. Maar ook zonder inspanning ga je zweten in Moerkapelle. Een man heeft net een foto-album gekocht. Een trapveldje vol met gras zo dor als stro. Dat is niet erg, dat is een prachtig parcours om op te sjezen met je skelter. Rakelings scheuren de coureurs langs elkaar. Vlak voor de finish op de Jonkheer van der Weistraat kijken de Roparun deelnemers op hun horloge. Het vereist een goede conditie om in de bran dende zon twee, vijf of tien kilometer te lopen. Bij dit spel moet de speler geblinddoekt op zoek naar een varken binnen het speelveld Het trekt veel bekijks maar niet iedereen duikt graag in de arena. De quizmaster stelt vragen over de geschiedenis van Moerkapelle. Hoe heette de eerste burgemeester? Wie fout antwoordt, ligt eruit. En dan? Een ijsje ter verkoeling natuurlijk! vacht, oranje shawl, oranje Oranje oranje Vriend wordt vijand op deze attractie. Als moderne ridders dienen tegenstanders elkaar uit het zadel te stoten. Maar de lansen zijn niet scherp, dus is de vete snel gesust. Zonder scherpe pijlen is darts een uiterst aaibare sport.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 14