Familie geheimen "IK IIEB 1)E EN \l GEEN ETEN ÜEGEMAAKT ÜGGOOIEN" ss»--»* SS1™ Expositie sieraden Oud papier Vierde boek Zevenhuizense auteur in de schappen Wie wil optreden met Karin Bloemen? Bijeenkomst voorafgaand aan herdenking dorpsplein Allemaal Bob de Bouwertjes R i 4 en 5 mei -t HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 3 MEI 2012 15 nmm \n hetkaderJ!enm Hart van Zevenhuizen - Gerry Huizer expo seert een collectie van haar sieraden in de plaatselijke vestiging van bi bliotheek de Groene Venen. Huizer, eigenaar van EnigMooi Sieraden, verzorgt sinds vorig jaar workshops. De expositie biedt een overzicht van wat er zoal gemaakt kan worden. Trend zijn momenteel armbanden in de Chan Luu Style. Dit zijn lederen Zevenhuizen - De oud papier con tainer van de Wereldwinkel staat donderdag 10 en vrijdag 11 mei in de Burg. Boerstraat. veters in diverse kleuren gecombi neerd met mooie glaskralen, zoetwa terparels of koraal. Huizer verzorgt tevens workshops 'horloge maken'. De expositie is te bezichtigen tijdens openingsuren van de bibliotheek. Voor meer informatie: www.enigmooi.nl en www.bibliotheekgroenevenen.nl. Oud papier kan op donderdag van 12.30 tot 18.30 en op vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur worden ingele verd. Wie tegen die tijd mee wil spelen in het orkest en al orkestervaring heeft kan op drie maandagavonden in juni de draad weer oppakken. Het gaat hierbij om de instrumenten klarinet, euphonium, hoorn, trombone, fagot, hobo of een ander blaasinstrument. Na deze drie weken wordt samen met dirigent Joop Nijholt gekeken Geert rude Verweij Zevenhuizen - Fans van Karin Bloemen opgelet! Op initiatief van harmonie de Kleine Trompetter verzorgt Bloemen op zaterdag 3 november een optre den in dorpshuis Swanla, waarbij de harmonie voor de muzikale omlijsting zorgt. of het niveau van spelen voldoende is. Wie vervolgens lid wordt, is na de zomervakantie welkom op de repe tities op de maandag van 19.45 tot 22.00 uur. Aanmelden kan via secre- taris@dekleinetrompetter.nl. Voor meer informatie: 0180-756731 of www.dekleinetrompetter.nl. Zevenhuizen - Voor de herden king op het dorpsplein is er een bijeenkomst in de hervormde herk. Deze bijeenkomst begint om 19.00 uur en iedereen is welkom. Gezamenlijk wordt stilgestaan bij de Nationale Herdenking en het jaarlijkse thema. Dit jaar is dat 'Vrijheid geef je door'. Tijdens de bijeenkomst staat men stil bij het feit dat alle generaties een eigen definitie van vrijheid hebben. De bijeenkomst sluit aan bij de her denking op het plein. Zevenhuizen - 'Familiegeheimen' is Geertrude Verweijs spannendste boek tot nu toe. Het inmiddels al weer vierde boek van de Zevenhui zense romanschrijfster ligt inmid dels in de schappen. "Ik heb altijd wel de neiging óm iets spannends aan het plot toe te voegen - in 'Huis vol verleden' werd Tamara gestalkt door haar ex-vriend en in 'Incog nito' had Sofie te maken met een fraudezaak - maar in dit geval is het een belangrijker deel van het verhaal geworden dan in de andere titels", zegt de schrijfster. Het boek wordt uitgegeven door El- lessy en is verkrijgbaar in elke boek handel voor 17,95 euro. Eerst schaften in een echte bouwkeet en daarna een rondleiding over een echte bouwplaats. Oud Verlaat/Waddinxveen - In de groepen 1-2 van basisschool de Nessevliet werd tijdens het 'bouw project' in de afgelopen weken ge knipt, geplakt, geverfd, getimmerd, gebouwd en gesjouwd. Donderdag 26 april gingen de kleuters op be zoek bij Visser en Wijtman Architec ten in Waddinxveen. Na het tekenen van hun droomhuis namen de kin deren een kijkje bij nieuwbouw pro ject Noordpark en in de showroom van Raab Karcher om verschillende bouwmaterialen te bekijken. amper, dus dat maakte veel indruk. Zevenhuizen - De oorlog heeft veel indruk op haar gemaakt en uiteraard heeft het haar definitie van vrijheid beïnvloed. Willy Oe- nema maakte als kind de Tweede Wereldoorlog mee. Bepaalde din gen kon je alleen thuis bespreken, je kon niemand blind vertrouwen. Oenema was drie jaar toen de oor log begon. De dag dat de oorlog begon is haar eerste herinnering. "Een mens kan zich pas dingen her inneren vanaf zijn vierde levensjaar, behalve als iets veel indruk heeft gemaakt. Er vlogen vliegtuigen over ons huis. Vliegtuigen waren er toen Mijn moeder had de ramen in hokjes beplakt; als het glas zou springen, zou de grond niet direct vol scher ven liggen." Mensen die de oorlog hebben meegemaakt, kunnen het niet wegstoppen. Oenema: "Ik heb de hongerwinter meegemaakt en daardoor kan ik geen eten weg gooien. Behalve als het bedorven is. Vaak genoeg gooien mensen restjes weg en als ik dat zie, heb ik er een beetje moeite mee." Ook de sirene op de eerste maandag van de maand vindt Oene ma vervelend. "Dat be tekende gevaar, dat je onder de bank of tafel moest kruipen om te schuilen." Iemand die met eigen ogen heeft gezien hoe mensen zijn belemmerd in hun doen en laten heeft een uit gesproken opvatting over vrijheid. "Vrijheid van godsdienst en vrijheid van vereniging zijn erg belangrijk voor mij. Vrijheid is ook je mening uiten zonder daarbij iemand weg te zetten." Soms wordt vrijheid van meningsuiting misbruikt, vindt Oe nema. "Geert Wilders maakt er al leen gebruik van voor zichzelf. De PW heeft veel verziekt. Wilders heeft mensen wantrouwig gemaakt voor iedereen met een andere af komst, of dat nu moslims of Polen zijn. Dat is niet juist, Nederland is altijd een gastvrij land geweest." Wat Oenema andere mensen mee wil geven, is dat een goede we reld begint bij jezelf. "Behandel je naasten zoals je zelf behandeld wilt worden. Je hoeft niet groot te denken, het begint bij jezelf." Oenema draagt haar steen tje bij door zich in te zetten voor organisaties als de Wereldwinkel en Amnesty International. Ontwikkelingshulp is van groot belang voor haar. "Als er honger is ontnemen mensen elkaar vrijheden. Honger is vaak een oor zaak van oorlog." Met de Nationale Herdenking gaat Oenema naar de bijeenkomst in de kerk en herdenkt op het Dorpsplein. Zelf denkt ze altijd aan de oorlog. Dat jongere generaties dat niet al tijd doen, begrijpt ze wel. "Het valt mij op dat de jeugd vrij veel weet van de oorlog. Het moet herinnerd blijven worden, het is een deel van onze geschiedenis. Bovendien kunnen veel mensen nu doen wat ze doen omdat ervoor ge streden is." In de huiskamer van Oenema staat een sigarenkistje vol herdenkingen aan de Tweede Wereldoorlog. Ze haalt allerlei pamfletten en liedtek sten tevoorschijn. 'Vrij Nederland', kopt een blaadje uit 1940. Vijf jaar later was Nederland vrij en Oenema hoopt dat dat voor altijd zo blijft.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 15