Burgemeester bezingt Beatr.x Zevenhuizen kleurt oranje, bezoekers kleuren bruin -"CWvJ n muizenjachtf Springen stuiteren Jaarlijkse l Muzikale diversiteit HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 3 MEI 2012 Net na het middaguur komt ieder een goed op gang in de Dorpsstraat. Het demo-podium van Jong Oranje Zevenhuizen (JOZ) annex Afslag 9 geeft plek aan lokaal talent en op het Cl000-plein verzorgt Timeless En tertainment een knalfuif. Van onder de knaloranje hoed van Marco Sle- ijpen, penningmeester van Stichting Oranje Zevenhuizen, is dan ook een glimlach zichtbaar. "Goede opkomst, mooi weer, goede sfeer", vat hij bon dig samen. Tot tegen het avonduur knalt er muziek van de diverse podia en draaien de taps overuren. Voldaan en met een bruin getinte huid kan iedereen op huis aan. Of nog even blijven hangen in Hof van Holland of Mainstreet natuurlijk. Zevenhuizen - René Froger zong eens dat alles een mens gelukkig kan maken. Een zonnige dag kan dat als niets anders. Koninginnedag was een zonovergoten bedoening in Zeven huizen. Klokslag negen uur stapt er een leger herriemakers op de fiets. De Lawaaioptocht trekt door het dorp om de slaapkoppen te wekken. Niet iedereen hoeft ruw gewekt te wor den: onder de Zevenhuizenaren zijn veel vrijmarktdeelnemers. Vroeg in de ochtend wordt er met kruiwa gens al koopwaar naar de kramen gesjouwd. Geen mededogen voor zij die te lang zijn blijven hangen op Koninginnenacht. De jeugd klom op de trappers voor de Lawaaioptocht. Met toeters, soepblikken en koekenpannen achter de fiets kreeg Zevenhuizen al vroeg een flinke dosis decibellen te verduren. Burgemeester Gert-Jan Kats was aan de late kant. "Sorry dat ik laat ben maar de zon maakt veel goed." Samen met De Kleine Trompetter werden liedjes ten gehore gebracht als De Zilvervloot en het Wilhelmus. Dorpsom roeper Geert van Burg: "Hopelijk zingen we het Wilhelmus nog vaak dit jaar, met de Olympische Spelen en het EK voetbal." Een Koninginnedag zonder muizen- meppen is geen Koninginnedag. Dit spel stelt de hand-oog-coördinatie van de Zevenhuizenaren op de proef. "Lekkere suikerspinnen!" Sinds jaar en dag schalt dit over de Dorps straat met Koninginnedag. Dit jaar zijn er zelfs mega-suikerspinnen verkrijgbaar. Zal de tandarts leuk vinden... De heupen losgooien op het Dorpsplein met de band In The Pocket of op de muziek van Dire Straits de 'sultan of swing' uithangen op het ClOOO-plein. Voor elke doelgroep is er een podium. De band South Lake overlaadt het JOZ/ A9-plein met vuige rock. Zoals altijd konden de grabbelaars en muizenmeppers hun hart weer opha len op deze dag. Om meer energie te verbranden waren er meerdere spring kussens en deze dame geniet er zichtbaar van. Bij de Lawaaioptocht ging het vooral om herrie maken op de fiets. Tijdens deze fietsenrally gaat het om snelheid en vernuft. Afsnijden, een schouderduw: alles voor de winst.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 16