klikken Koninklijke kroon op levenswerk van Arie Bac Trimloop Team Zeparo Biljartvereniging bestaat zestig jaar Opbrengst Hartstichting Zevenhuizenaar exposeert in Lucht, water, aarde en vuur bij Bleiswijk Rehobothschool Bevrijdingsdagprogramma HART VAN HOLLAND MOERKAPELLE 3 MEI 2012 Moerkapelle - l/V/'e kent hem niet, duizendpoot Arie Bac (74)? Op allerlei ter reinen was en is hij jarenlang actief en zo'n geweldige inzet was voor velen aanleiding hem voor te dragen voor een Koninklijke onderscheiding. Zelf had hij hieraan in de verste verte niet gedacht, gericht als hij is op anderen. Maar het gebeurde tóch op woensdag 25 april. Door Cees Visser Arie Bac dacht een gewone senio renmiddag te beleven, zoals hij er al zoveel had georganiseerd. Wel vond hij het merkwaardig dat als spreker dominee Harinck was uitgenodigd, omdat hij deze zelf voor de laatste seniorenmiddag van het seizoen had gepland. Maar er ging nog geen lampje branden. Totdat burgemees ter Gert-Jan Kats verscheen, gevolgd door een grote schare familieleden, en genodigden. En toen de burge meester een opsomming gaf van de vele activiteiten van Bac over een periode van veertig jaar, ging er bij hem een licht op. Het zou toch niet? En jawel, het was zo, de bur gemeester benoemde hem in naam van de Koningin tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De burgervader noemde de jaren lange inzet als organisator van de seniorenmiddag en de jaarlijkse uitgaansdag. Dit naast zijn 30-jarig lidmaatschap van de Raad van Toe zicht van het Driestar College. En niet te vergeten zijn lidmaatschap van de WMO en het koor Groot Rot terdam. Een lidmaatschap is voor decorandus meer dan lid-zijn. Hij is 'werkend lid', wat inhoudt, dat hij allerlei werkzaamheden verricht in het belang van maatschappij en medemens. In zijn humoristische speech vermeldde Kats de door Bac georganiseerde Israël-reis met ver trek op 26 april, waarvoor hij, he laas, geen uitnodiging had ontvan gen. Bac haastte zich Kats alsnog uit te nodigen. Diens agenda liet de reis echter niet toe. Toespraken Nadat de versierselen behorend bij de Koninklijke onderscheiding wa ren opgespeld, werd Bac door di verse sprekers, waaronder dominee Harinck, toegesproken. Veel indruk maakte dochter Mieke, die haar va der beschreef als een 'organisator pur Sang'. Zij was nauw betrokken geweest bij alles wat komt kijken bij het aanvragen van een Konink lijke onderscheiding. "Maar dat was niet makkelijk omdat vader ook erg nieuwsgierig is en de telefoon thuis op de speakerstand staat." Na de toespraken was het woord aan Arie Bac. Hij benadrukte dat hij met zijn talenten heeft gedaan wat hij kon en mocht doen en gaf zijn Schepper alle eer met de woorden 'Soli Deo Gloria'. En, zo zei hij, "wat ben ik zonder mijn lieve vrouw An nie?" Moerkapelle - Team Zeparo organiseerde voor Koninginnedag een trimloop door de polder en langs de molens. Op de 2 km was bij de jongens Timo de Graaff uit Moerkapelle het snelst in 8.45; plaatsgenoot Loïs Budgen werd eerste bij de meisjes in 10.04. Moerkapelle - Biljartvereniging Moerkapelle werd opgericht in 1952 en is sindsdien de enige vereniging waar biljarters uit Zevenhuizen en Moerka pelle terecht kunnen en waar op verschillende niveaus bespeeld kan worden. De vereniging telt momenteel circa veertig leden. Moerkapelle - De onlangs gehou den collecte voor de Nederlandse Hartstichting heeft in Moerkapelle 1897,74 opgebracht. De organisa tie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Moerkapelle - De schooldeuren van de Rehobothschool gingen woens dag 25 april open voor ouders en belangstellenden. In de weken voor afgaand aan het open huis hebben de leerlingen gewerkt aan het thema 'Lucht, water, aarde en vuur'. Elke groep heeft daar op een eigen ma nier invulling aan gegeven. Er was van alles te zien over een tuincen trum, natuurrampen, het klimaat, de ruimte, watersport en over het leven in de oceanen. Tegelijkertijd werd een actiemarkt gehouden. Er waren spelletjes voor de kinderen te doen. De plaatselijke middenstand en on dernemers hebben producten ge schonken voor verkoop. De opbrengst wordt besteed aan nieuwe leermid delen; de andere helft gaat naar de Stichting De Ondergrondse Kerk voor een project voor kinderen in Turkije. De 5 km werd bij de heren gewon nen door Wietse de Bruin uit Wad- dinxveen in 17.56; snelste dame was Wendy Putters uit Nieuwerkerk aan den IJssel in 23.35. De 10 km werd gewonnen door Michael Woerden uit Mijdrecht in Moerkapelle - Op Bevrijdingsdag, zaterdag 5 mei, is er van alles te be leven in Moerkapelle. Vanaf 12.00 uur kan er met een bal over het wa ter gelopen worden; om 14.00 uur 35.25; bij de dames ging de winst naar Lien van Eeghen uit Moerka pelle in 47,54. Frans van Woerden kwam op de 15 km als eerste over de streep in 1.04.56. Snelste dame was Sonja van Zeelt uit Wormerveer in 1.13.10. gaat de zeepkistenrace van start en rond datzelfde tijdstip begint ook de kinderbraderie. Het feestelijke pro gramma eindigt met de lampionop tocht die om 21.15 uur begint. Sponsors gezocht Vrijwilligers zorgen al jaren met hart en ziel voor het reilen en zei len bij de club, maar om de kwaliteit en het niveau van de vereniging te waarborgen is de club op zoek naar sponsors. De biljartvereniging kan op diverse manieren gesponsord worden waar bij respectievelijk gekozen kan wor den uit pakket 1, 2, 3 of 4. Bij pak ket 1 kan een donatie van minimaal In de maanden mei, juni en juli hangen de schilderijen van Remi Al- semgeest in de wandelgangen van de Leeuwerik in Bleiswijk. Alsem- geest woont in Zevenhuizen en is in het dagelijks leven huisschilder. Pas vijf jaar geleden begon hij zich toe te leggen op de decoratieve schil derkunst. In een schildergroep, die onder leiding staat van de kunste naar Piet Kouwenhoven, leerde hij verschillende technieken hanteren. Zijn schilderijen zijn zeer uiteenlo pend wat betreft stijl en onderwerp. Hij is duidelijk beïnvloed door mo derne schilders uit de 20e eeuw, van impressionisten tot deconstruetivis- ten. De doeken zijn ongewoon en dwingen de toeschouwer door hun compositie tot langer kijken. In Ze venhuizen is Alsemgeest deelnemer van Pinkst'Art. De Leeuwerik is te vinden aan de Leeuwerikstraat 2 in Bleiswijk. De 25,- euro overgemaakt worden naar rekening nummer 37.50.20.284; bij pakket 2 kan 150,- euro overge maakt worden op voornoemd reke ningnummer als donatie voor het realiseren van een jubileumfeestje; pakket 3 omvat de sponsoring van tenues met bedrijfsnaam voor 150 euro per team; pakket 4 is de idee enbus. Voor meer informatie: b.v.moerkapelle@gmail.com. expositie is te bezoeken van maan dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.00 en zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. De versierselen behorend bij de Koninklijke onderscheiding worden door Kats bij decorandus Bac opgespeld. (foto: Leendert van der Waal)

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 17