L GENDIJK Mission impossible bestaat niet voor Breed verzet tegen bouwplan Coen van Veenendaal Ver Hitland Grootste rommelmarkt van Zuidpias Van Arjan Lagendijk krijgt u een goed advies! Voorproefje Eurovisie Songfestival HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 3 MEI 2012 19 Huis kopen (aankoopmakelaar) Huis verkopen (verkoopmakelaar) Huis taxeren (register taxateur, NWWI taxaties) Bel of mail gerust voor een kennismakingsgesprek. Nieuwerkerk aan den IJssel - Eco noom en lid van de Lions Rick Breeu- wer kwam met het idee de bedenker en inspirator van de Alpe d'HuZes, Coen van Veenendaal uit Everdin- gen, uit te nodigen voor een lezing. Dit idee vond onmiddellijk weerklank en dus kwam Van Veenendaal op 25 april naar Nieuwerkerk om in door de korfbalvereniging CKV Nieuwerkerk ter beschikking gestelde kantine in sporthal Kleine Vink over 'zijn missie' te spreken. Door Cees Visser De avond werd geopend door de Nieuwerkerkse wielrenner Rick Breeuwer die in 2010 zesmaal de Alpe d'Huez beklom en deze pres tatie op 6 juni hoopt'te herhalen, maar dan op een heel andere ma nier. Zijn toerfiets Giant Expedition van 9 kg wordt verzwaard met 11 kg en hij wil met dit totaalgewicht de berg driemaal beklimmen. Hij hoopt hiermee vijfduizend euro voor het KWF Kankerfonds aan sponsorgeld bijeen te brengen. De Lions hebben zich a priori garant gesteld voor dit bedrag. Onder het motto 'goed voorbeeld doet goed volgen' verwacht Breeu wer dat volgend jaar een heel Zuid- plasteam zal deelnemen. Lef hebben en niet zeuren Coen van Veenendaal benadrukte dat lef hebben en niet zeuren het belangrijkste zijn om een doel te be reiken. Toen hij zes jaar geleden het idee opperde om met amateur wiel renners de Alpe d'Huez zesmaal te Den Haag/Nieuwerkerk aan den IJssel - Het bouwplan voor 35 woningen in de zogenoemde zelling Ver Hitland is niet met gejuich ontvangen. Donderdag 26 april klonken bij de Raad van State bezwaren van buurtbewoners en het aannemingsbedrijf Capelse Streekbouw tegen het bestemmingsplan voor dit project. De Raad mag nu beslissen of het plan overeind blijft of niet. Rick Breeuwer in actie voor Alpe d'HuZes. Coen van Veenendaal beklimmen, werd hem door experts verzekerd dat dit onmogelijk was. Het onmogelijke werd echter moge lijk omdat er, zoals hij het uitdrukte, 'virtueel mensen op de bagagedrager meerijden die er je doorheen slepen. Wanneer je denkt aan het geweldige doel dat je dient, beleef je intense momenten die je over elke vorm van zelfmedelijden heen helpen. Dichter bij de hemel kom je niet'. Al op jeugdige leeftijd was Van Veenendaal een bewonderaar van Ghandi die uiteindelijk het Britse rijk op de knieën kreeg. Daarna kwam hij in een periode van carriè re maken en een gezin opbouwen. Maar de bewondering voor Ghandi kwam terug en inspireerde hem zich in te zetten voor de bestrijding van kanker. Door omgang met kankerpa tiënten ontstaat een besef van tijd en leer je te leven voor dingen die werkelijk belangrijk zijn. Je gaat je realiseren, hoe belangrijk het leven is en datje moet leven alsof je mor gen doodgaat. Het is de filosofie van een man, die het onmogelijke moge lijk maakte en die van de dodelijke ziekte kanker uiteindelijk een chro nische ziekte hoopt te maken door samen de dingen aan te pakken en gezamenlijk een vuist te maken. Wanneer zijn missie geslaagd is? "Wanneer iedereen zich op deze aarde voor anderen inzet, dan is mijn missie volbracht." Vorig jaar verschenen zo'n 4.300 deelnemers aan de start bij de Alpe d'HuZes en werd 20 miljoen euro aan sponsorgeld verdiend. Dit jaar hoopt men 30 miljoen binnen te halen. Dit geld komt honderd pro cent ten goede aan het onderzoek naar de bestrijding en preventie van kanker. Op één onderdeel zal de Raad zeker ingrijpen. De bouw van een geluids scherm bij het bedrijf om overlast in de nieuwe woningen te voorkomen, is niet hard voorgeschreven in het bestemmingsplan. Mogelijk geeft de Raad de berouwvolle gemeente Zuidpias de kans om dit gebrek te herstellen. In het andere geval sneuvelt het bestemmingsplan en is een langere vertraging van de bouw een feit. Wat Capelse Streekbouw betreft gaat het hele bouwplan op de hel ling, omdat de woningbouw het be drijf in de weg zit. Niet alleen wordt de uitbreidingsruimte die het bedrijf op grond van het voorgaande be stemmingsplan nog had, om zeep geholpen, ook de bedrijfsactivitei ten dreigen te worden beperkt. De gemeente erkent dat moet wor den uitgegaan van de maximale mogelijkheden die het bedrijf eerst had. Als die door de bouwplannen nu flink worden beperkt, dan zou daar een schadevergoeding tegen over moeten staan. Maar volgens de gemeente heeft het bedrijf zijn maximale mogelijkheden al benut. Uit berekeningen blijkt zelfs dat Capelse Streekbouw de geldende milieuregels overschrijdt. Om die reden is ook onder meer een geluidsscherm nodig. Hard aangetoond is die overschrij ding van de milieuregels echter niet, omdat de gemeente niet de mogelijkheid had om op het bedrijf te meten. Ook is er nooit handha vend opgetreden tegen de vermeen de overtredingen. En het is dus de vraag of de Raad met dit argument van de gemeente genoegen neemt. De bewoners van de buurtschap Ver Hitland maken alleen bezwaar tegen het twaalf meter hoge gebouw dat negen appartementen 'moet her bergen. De overige 25 zogenoemde grondgebonden woningen wor den wel geaccepteerd. Volgens een woordvoerder van de buurtschap hoort het kleine flatgebouw niet thuis in deze landelijke omgeving. "Flats moeten in een stedelijk ge bied staan", aldus de woordvoerder. De Raad doet over zes weken uit spraak. Nieuwerkerk aan den IJssel - Rond om het Kerkelijk Centrum aan de J.A. Beijerinkstraat wordt zaterdag 19 mei weer de grootste rommel markt van de gemeente Zuidpias gehouden. In ruim tachtig kramen worden allerhande tweedehands spullen aan de man gebracht. De Beijerinkstraat is ter hoogte van de kerk afgezet en staat vol met meu bels, bedden en dergelijke en er is een plantenmarkt. Aan het Kerke- pad staan kramen opgesteld met huishoudelijke artikelen, elektrische apparaten, boeken, gereedschap en groot speelgoed. Op het kerkplein staan de curiosakramen en kleding. Hier vindt ook een veiling van an tieke spullen plaats en wordt aan het prijzenrad gedraaid. De organisatie zoekt nog goede en verkoopbare spullen. Deze worden in Nieuwerkerk aan huis opgehaald op zaterdag 14 mei. Opgeven kan tot woensdag 9 mei via www.rom- melmarkt-nwk.nl, 0180-318637, 0180-316154 of 0180-316778. De opbrengst is bestemd voor de Her vormde Gemeente en voor diverse soorten van hulp in het binnen- en buitenland. Vorig jaar werd ruim 50.000 euro ingezameld. Kerklaan 53b Nieuwerkerk a/d IJssel Telefoon (0180) 32 31 24 www.mQkeloorlaaendiik.nl httD://twitter.com/orionlaaendiik INWWI Amsterdam/Nieuwerkerk aan den IJssel - Alle deelnemers aan het Eurovisie Songfestival, dat half mei plaatsvindt in Bakoe in Azer beidzjan, waren zaterdag 21 april present in Amsterdam om 's avonds in De Melkweg hun inzending ten gehore te brengen voor circa 1350 fans van dit liedjesfestival. Vooraf gaand aan de muzikale avond stap ten alle deelnemers in een rond vaartboot voor een tochtje door de grachten. Joan Franka maakte samen met alle andere kandidaten van het Songfestival een rondvaart door de Amsterdamse grachten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 19