(I Nsr® M\ Kinderen Sint Jozefschool leren omgaan met vrachtverkeer Fancy Fair Bethel Gemeente Troef Vrouw Titelfavoriet al weer op kop Raad van State heeft vertrouwen in waterhuis houding Westergouwe A i HART VAN HOLLAND I MOORDRECHT 3 MEI 2012 23 Zilveren dame Wereldwinkel producten in bibliotheek Lezing kinesiologie Vis zoekt veilig heenkomen Moordrecht - "Een vrachtauto is groot, zwaar en als hij gas geeft stinkt het. Ook rijdt hij altijd in de weg." Dit zijn de woorden van Erik Koelewijn, vrachtwagenchauffeur en voorlichter van Veilig op weg. Donderdag 26 april kwam Koelewijn, met hulp van Bert van Noort, de kin deren van groep 7 en 8 van de Sint Jozefschool voorlichting geven hoe om te gaan met vrachtauto's. Door Job van der Plicht leder jaar gebeuren er talloze onge lukken tussen vrachtauto's en fiet sers. Voor de fietsers vaak met do delijke afloop. Om dit te voorkomen gaat Koelewijn met zijn vrachtauto scholen langs om te laten zien wat het gevaar van vrachtverkeer is en hoe dit gevaar het beste kan worden gemeden. Trauma Daar waar de leerlingen van de the orie nog niet echt onder de indruk leken, zijn ze dat wel als ze daad werkelijk bij de vrachtwagen staan. "Een vrachtwagen is groot, zwaar en dodelijk", zegt Mare Beeldman. De leerlingen van groep 8 zijn er van overtuigd dat de les nuttig is geweest. "Hier leer je meer van dan uit een verkeersboekje. Deze lessen moeten vaker gegeven worden", laat Ben van Berkel weten. Waddinxvener Bert van Noort, die Koelewijn assisteert bij het lesgeven en voormalig vrachtwagenchauffeur is, ziet ook het nut van de lessen: "We hopen op deze manier indirect het leven van kinderen te redden." "Ik ken genoeg chauffeurs die ie mand hebben doodgereden", vertelt Koelewijn aan groep acht. "Zo'n on geval is een traumatische ervaring voor een chauffeur en de meesten rjW v [i wjjjflSL JÊ In de vrachtwagen konden de kinderen zien hoe slecht het overzicht eigenlijk is in de vrachtwagen hebben na het ongeluk nooit meer in een vrachtwagen gereden." Het gevaarlijkste aan vrachtverkeer is volgens Koelewijn de dode hoek. Daarom moeten altijd twee vuist regels gehanteerd worden: blijf rechts en ruim achter de vrachtauto en houd zowel voor als achter de vrachtauto minstens drie meter af stand. "Er zitten zes spiegels op een vrachtwagen, maar dan nog kan de chauffeur niet alles zien. Het is dus belangrijk dat je zelf ook goed op let", aldus Koelewijn. Dodelijk Na de theorieles gaat de klas naar buiten en kunnen de leerlingen zelf een kijkje nemen in de vrachtwagen. Moordrecht - De dames van bridge club Troef Vrouw hebben vorige week de laatste bijeenkomst van het seizoen gehad. De einduitslag: 1. Ank Rook en Gré Ramaker, 54.03; 2.Jo Hertog en Moordrecht - In groep A, die strijdt om de Zilveren Dame trofee, heeft titelverdediger Henk-Jan Evengroen met nog twee ronden te gaan zijn achterstand vanwege absentie vol ledig goed gemaakt. Zelf klopte hij Pim te Lintelo met 8-1, terwijl rang lijstaanvoerder Hans Lodeweges met 2-7 het onderspit dolf tegen Léon Jacobse. De 8-1 winst voor Even- groen was wel wat geflatteerd. Ze ker in de eerste partij, de uurpartij, had Te Lintelo goede kansen, maar die werden niet benut. Het bleef bij remise bij het snelschaken. Die kan sen waren er voor Lodeweges tegen Jacobse niet. In de uurpartij hield hij het nog remise, maar bij het snellere werk was de Nieuwerkerker hem de baas. Frank Visser zette een 5,5-3,5 over winning op zijn naam tegen Kevin Bakker en Ad Multem won met 6,5- Christine de Kwaadsteniet, 53.25; 3. Fien van der Panne en Mieke Pie- terse,52.44; Diny IJsselstijn en Fon Datema, 52.20; 5. Ria Offerman en Anka Huijsmans, 51.09; 6. Nel Berg hout en Liesbeth Palsgraaf, 51.04. 1,5 van Rien Duine. Stand in de finalegroep: 1. Henk- Jan Evengroen 28, 2. Léon Jacobse 27,5, 3. Hans Lodeweges 24,5. In groep B, waar het om de Hoekveld trofee gaat, liet ranglijstaanvoerder Jan van den Dorpel verstek gaan. Hij was in slaap gevallen en werd te laat wakker! Voor tegenstander Stefan Lipschart wel negen pun ten, maar geen schaakpartij. Van de achtervolgers deed Arie Macdaniël jr de beste zaken. Hij gaf Marten Evengroen geen kans en won met 9-0. Winst was er ook voor Aad van der Meer, Casper de Pijper.en René Kleiweg, Gerard van der Wouden, Arie Macdaniël, Aad van den Berg en Lotte van der Wouden, Mick van den Berg en Sjaak in 't Veld. Stand in deze groep: 1. Stefan Lipschart 26, Arie Macdaniël jr 25, 3. Aad van der Meer 24. Moordrecht - De Bethel Gemeente organiseert voor dinsdag 8 mei van 19.00 tot 22.00 uur een Fancy Fair. Belangstellenden kunnen hier een keuze maken uiteen groot aantal ar tikelen als decoraties voor in en om het huis, kleinmeubelen, kindertas- Met die vergunning kan de gemeen te het plan uitvoeren voor de wa terhuishouding in het diep gelegen gebied. Vanwege die diepe ligging en de hoge grondwaterstanden is een heel nieuw afwateringssysteem ontwikkeld dat 'natte voeten' en overstromingen in omliggende ge bieden moet voorkomen. De Moordrechtse Milieuvereniging is er niet gerust op. Bij extreme re genval zouden er problemen kun- sen, cadeauartikelen, poppenspul- len en kraamcadeautjes. De koffie staat klaar; de opbrengst is bestemd voor de actie 'AllesOverHoop' voor het jeugdwerk en onderwijs van de kerk in Pakistan. De Fancy Fair vindt plaats aan de Kerklaan 2. nen ontstaan in de buurt van Moor drecht. De berekeningen over de afwatering kloppen volgens de ver eniging niet. Ze zijn te optimistisch. Maar de Raad twijfelt niet aan het onderzoek dat is gedaan naar de af watering. Bij een dijkdoorbraak in Westergouwe zal het waterpeil in de omgeving wel iets stijgen, maar niet aanzienlijk, oordeelt de Raad. De kans op een dijkdoorbraak is bo vendien zeer gering. Den Haag/Moordrecht - De Raad van State heeft woensdag 25 april zijn ver trouwen uitgesproken over de maatregelen voor de waterhuishouding in de nieuwbouwwijk Westergouwe en de omliggende polders bij Moordrecht. De Raad wees alle bezwaren af die door de Moordrechtse Milieuvereniging wa ren ingediend tegen de vergunning die het Hoogheemraadschap verleende aan de gemeente Gouda. Koelewijn legt in de vrachtwagen uit wat er mis kan gaan met een vrachtwagen. Moordrecht - In de bibliotheek is de hele maand mei een expositie te zien van producten uit de Wereld winkel van Zevenhuizen. De Wereldwinkel uit Zevenhuizen exposeert een selectie van haar producten in de bibliotheek waar onder fraaie mozaïekschalen uit Indonesië. De wereldwinkel Z-M is in 1980 begonnen met verkoop van eerlijke koffie, thee en rietsuiker vanuit een huiskamer. Vanaf 1990 werden food-producten verkocht vanuit een vouwcaravan, twee jaar later werd de vouwcaravan vervangen door een SRV-wagen. In 1993 werd de Wereldwinkel ingeschreven bij de Kamer van Koophandel onder de naam Stichting Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle. De SRV- wagen heeft vijftien jaar dienst ge daan. In oktober 2006 is het pand aan de Dorpsstraat 202D in gebruik ge nomen. Sindsdien is naast food de verkoop van cadeauartikelen sterk gegroeid. Ook Unicef heeft een plaatsje gekregen in de winkel. De expositie is tot 5 juni te zien tij- dens openingstijden van de biblio theek. Moordrecht - Wietske Vergroesen geeft woensdag 7 6 mei in de biblio theek een lezing over kinesiologie. Vergroesen neemt de aanwezigen mee in de wereld van de allergie. Kinesiologie is een methode om het zelf herstellend vermogen van het lichaam te activeren. Het is een na tuurlijke therapie, waarin moderne Westerse technieken gecombineerd worden met klassieke Chinese ge neeskunst. Aanvang 19.30 uur, de toegang be- t draagt 3,50 voor leden, niet-leden betalen 5 euro. Voor meer informatie en aanmelden: www.bibliotheekdegroenevenen.nl, 0182-373014 of in de vestiging. Moordrecht •- De tweede wedstrijd van de zomercompetitie van Hen gelsport Vereniging Moordrecht werd gehouden in het Kanaal door Voorne. Het weer was de grote spel breker. Regen en wind teisterden hengels en vissers en ook de vis had een veilig heenkomen gezocht. De twintig deelnemers vingen mond jesmaat. In de A-groep won Sjaak Vonk met 6.500 gram en werd Cees van den Heuvel tweede met 1.580 gram. Marco Heemelaar werd derde met 1.530 gram. Eerste in de B-groep werd Jan van der Schee met 5.510 gram, tweede Willem van Veen met 4.810 gram en derde Ron Hofland met 3.900 gram. In de C-groep was Ferdi Bakker de enige die wat ving, met 4.280 gram eindigde hij dus als eerste. De volgende wedstrijd staat ge pland voor zaterdag 12 mei; dan wordt gevist in de Oude Rijn bij Zwammerdam.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 23