Moordrecht in Oranjesfeer HART VAN HOLLAND I MOORDRECHT I 3 MEI 2012 Voor veel jongens wordt een droom waar als ze even als spuitgast mogen optreden (sommige vaders kijken toch een beetje jaloers toe). 'Kedeng, kedeng' op het plein aan de Smidse. Tijdens de aubade wordt uit volle borst meegezongen door burgemeester Gert-Jan Kats en kinderburgemeester Charlotte Knop alsmede door de wet houders Bosman en Hazelebach. Middenvoor Peter van der Bas, de voorzit ter van de Oranjevereniging. Een groot aantal kinderen staat te wachten totdat het aftellen voor het oplaten van de ballonnen gaat beginnen. Voor de echte durfal: de klimwand van de Scouting, waarvan de leden heel wat kinderen naar de top hel pen. voor de kinderen ging van start. Het plein aan de Smidse was van af 14.00 uur de plek waar voor de kinderen van alles te doen was. Van rijden met een treintje tot snoepen van een suikerspin en van klimmen naar grote hoogte tot een brandje blussen. Bij de diverse kraampjes waren allerlei lekkere Molukse hapjes verkrijg baar en in de grote tent vonden tot laat in de avond diverse op tredens plaats. Ondanks het warme weer krijgen de kinderen er geen genoeg van om van superglijbaan Blub af te roetsjen. Moordrecht - Koninginnedag ging in Moordrecht van start met de aubade op het Kerkplein. Er werd uitbundig gezongen waarbij Har monie Kunst na de Arbeid voor de muzikale omlijsting zorgde. Vervolgens ging de menigte in optocht naar Garage 't Centrum waar de ballonnen opgelaten wer den. Hierna gingen de deelnemers aan de auto- en fietspuzzelritten op weg en ook de fotospeurtocht

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 24