Gemeenteraad klaar met asbest Prinsessenkwartier Klimwand Scouting populair op Koninginnedag Landschappen in olieverf Omgaan met luchtweg klachten Dressuurwedstrijd Zuidpias- ruiters Textiel-expositie Steun het Astma Fonds Henk-Jan Evengroen favoriet op Vink Top 12 toernooi HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 3 MEI 2012 25 Paardensport Schaken Moordrecht - Er komt wat de gemeenteraad betreft geen nieuw onderzoek meer naar asbest op bouwlocatie Prinsessenkwartier in Moordrecht. Een motie van de SP en Trots op Nederland om dit te bewerkstelligen wer'd tij dens de raadsvergadering op 25 april door alle andere fracties afgewezen. Dit meisje bereikte net als de vele andere kinderen de top van de klimwand. Moordrecht - De klimwand van Scouting Moordrecht was een van de populairste attracties tijdens Koninginnedag. Gedurende de hele middag stonden er rijen kinderen te wachten om de wand te beklim men. Boven werden zij opgewacht Bij de categorie 'paarden klasse B' behaalde Marit Biesheuvel met haar paard Kidobiek tweemaal de eerste plaats. Marieke van Lent uit Nieu- werkerk aan den IJssel behaalde metValou de eerste plaats in de ca tegorie 'paarden klasse L1', net als Melissa Kaat met Wannetou. Bij de Moordrecht - In de maanden mei en juni is in de bibliotheek een ten toonstelling van de textielwerken van Joke Radstaat te zien. In haar textielwerk combineert Rad- staat textiel en hand- of machinaal borduurwerk met ongebruikelijke materialen zoals papier en metaal, takken en veren. Zij wordt geïnspi reerd door kunst en cultuur uit de hele wereld: van Oceanië tot het stadhuis van Gouda van Paul Klee tot Arabische boekkunst. De tentoonstelling is te zien tijdens de openingstijden van de biblio theek. Moordrecht - Wetenschappers wer ken aan een vaccin waarmee astma bij kinderen kan worden voorkomen. Om voor nieuwe doorbraken te kun nen zorgen, blijft het Astma Fonds wetenschappelijk onderzoek finan cieren. Daarvoor is veel geld nodig. door ervaren scouts die hen langs een touw weer veilig naar beneden lieten zakken. De kinderen konden zich ook laten schminken door de Moordrechtse scouts. Voor de eigen leden had de pony's wonnen Terri Koenekoop uit Nieuwerkerk met Zara, Emma Honk met Erico en Marije Bosman met Sieb. De volgende onderlinge wed strijd wordt gehouden op zaterdag 9 juni. Inschrijven kan via kortland@ hetnet.nl. Leden betalen 7,50 euro; niet-leden 10,- euro. Van maandag 7 tot en met zaterdag 12 mei vindt de landelijke collecte van het Astma Fonds plaats. Ook in Moordrecht gaan collectanten op pad. Geef aan de collectant of sms LONG naar 4333; u doneert dan di rect 1,50 euro aan het Astma Fonds. groep een fotowedstrijd uitgeschre ven. De foto's werden ter plekke ge print en opgehangen. Wie ook eens een kijkje wil komen nemen bij de scouting is welkom. Voor meer informatie: www.scoutingmoordrecht.nl. Moordrecht - Ben Vrauwdeunt, saxofonist en klarinettist bij on der meer The Ramblers exposeert zaterdag 5 mei zijn 'landschappen in olieverf' vanaf 13.00 uur in de Waterhoen aan de Uiterwaard 2. De expositie wordt muzikaal omlijst door Rob van Kreeveld en klarinet kwartet 'Holland Clarinet Four'. Haastrecht - De maandelijkse the mabijeenkomst van Longpunt Gou da, op donderdag 10 mei van 15.00 tot 17.00 uur in Cultureel Centrum Concordia aan het Concordiaplein, heeft als thema 'Omgaan met lucht wegklachten' meegekregen. Tinka Mesman, medisch maatschappelijk werker bij het Groene Hart Zieken huis, houdt deze avond een lezing over dit onderwerp. Longpunt is de maandelijkse ont moetingsplek voor longpatiënten, hun omgeving en zorgverleners en heeft tot doel om mensen met een chronische longaandoening met elkaar in contact te brengen. Long punt is een initiatief van het Astma Fonds, Groene Hart Ziekenhuis en ZorgBrug. Vooraf aanmelden kan via longpunt- gouda@astmafonds.nl; de toegang is vrij. De locatie is goed toeganke lijk voor rolstoelgebruikers. Voor meer informatie: www.astmafonds.nl/ons-werk/ longpunt Door Erwin van 't Hof Omwonenden van het Prinsessen- kwartier zijn er al jarenlang van overtuigd dat er grote hoeveelheden schadelijke asbest in de grond van het bouwterrein liggen. De grond is driemaal onderzocht en elke keer werd er asbest gevonden. Het gaat hier echter steeds om de meest on schuldige asbestdeeltjes die geen gevaar vormen voor de volksgezond heid. Toch nog onvoldoende, vonden de omwonenden. Hierop nam pro jectontwikkelaar Schouten de Jong drie weken geleden enkelen van hen mee om ze zelf te laten aanwijzen waar de asbest zou liggen. Op de aangewezen locaties werd weer de relatief onschuldige asbest gevon den en een vat. Het stoort André Muller (SP) dat er toch elke keer weer asbest wordt aangetroffen op het nieuwbouwter- rein. "Ik denk dat het een goed idee is om nogmaals een onafhankelijk onderzoek te laten doen zodat het boek voor ééns en altijd gesloten kan worden." Zo vraagt het raadslid zich ook af wat er dan jn het ge vonden vat zat. "Dat is gewoon niet bekend gemaakt. Hierdoor blijven de bewoners nog steeds met vragen zitten. Ik vind dat de wethouder vrij laconiek met dit probleem is omge gaan. De onderzoeken zijn wat mij betreft niet duidelijk genoeg." In 1996 startte schaakvereniging De IJssel met het eerste Top 12 toer nooi. Toen telde het toernooi twaalf deelnemers, die streden om de titel van beste schaker van de Zuidpias- regio. Inmiddels, zeventien jaar la ter, is het toernooi uitgegroeid tot een schaakfestival met 64 deelne mers. Naast de groep van de door de organisatie uitgenodigde toppers is er een kandidatengroep met twaalf subtoppers en voor de wat minder getalenteerde schakers een viertal len vierkamp waarvoor door elk van de vier verenigingen deelnemers zijn aangewezen. De winnaar van de kandidatengroep wordt uitgenodigd voor de invitatiegroep van de Top 12 van 2013. Daarnaast is er een jeugd Top 12 met van elke vereni ging de sterkste jeugdspelers onder de dertien jaar. Ook de sponsor is met twaalf familieleden aanwezig. Zij strijden in de Vink-groep om 'de beste Vink'. Wethouder Rinus Bosman sprak dui delijk zijn afkeur uit over de voor gestelde motie. "Dit is typisch zo'n onderwerp dat interessanter wordt naarmate je er meer over spreekt. Er is verschillende keren gedegen on derzoek gedaan door gecertificeerde partijen." Ook benadrukte hij dat de projectontwikkelaar altijd volgens de regels heeft gehandeld en zelfs meer doet dan nodig is. "De grond wordt helemaal afgegraven totdat de ongeroerde veengrond is bereikt. Dat hoeven ze officieel niet eens te doen. Tot op de dag van vandaag is aangetoond dat er geen materiaal in de grond ligt dat schadelijk is voor de volksgezondheid." Andere fracties reageerden op een soortgelijke manier als de wet houder. "Je zou haast denken dat de asbest daar wordt aangeplant," aldus Jan Hordijk (WD). "Wij gaan er van uit dat er gewoon een goed gedegen onderzoek heeft plaatsge vonden. Het terrein is goedgekeurd en er mag worden gebouwd." D66 noemde het een 'sympathieke' mo tie, maar zag geen reden om voor te stemmen. Het CDA is bang dat het instellen van nog een onderzoek alleen maar paniek zal zaaien. De PvdA noemde de motie 'overbodig' gezien de maatregelen die de aan nemer op eigen initiatief al heeft getroffen. Hierbij sloot ook de CU/ SGP zich aan. Titelverdediger in de hoofdgroep is Henk-Jan Evengroen uit Moordrecht. Hij gaat in deze groep de strijd aan met Hans Ranft uit Nieuwerkerk, met de vier clubkampioenen Hans Lode- weges van De IJsssel, Edó Pouwelse van Nieuwerkerk, Wouter Vroegin- deweij van Moerkapelle en Ronald Dannis van WSV. Zoals gebruikelijk is ook een plaats ingeruimd voor de rapidkampioen bij De IJssel, dit jaar Pim te Lintelo. Het twaalftal wordt vol gemaakt met de vijf beschikba re schakers met de hoogste rating in de Zuidplasregio: Dick Brus uit Nieuwerkerk, Moordrechtenaar Jan Evengroen, Dick Bac en Gerard van Ommeren van Moerkapelle en Bar- thold Jansen van WSV. Het toernooi vindt plaats in De Zes- punt aan de Molenlaan 1a, waar wethouder Jan Verbeek om 10.30 uur het startsein geeft. De prijsuit reiking vindt rond 17.00 uur plaats. Moordrecht - Het terrein van paardensportvereniging De Zuidplasruiters was zaterdag 21 april het toneel van een zogenaamde 'onderlinge wedstrijd', wat betekent dat alleen niet-wedstrijdruiters konden deelnemen. Leden en niet-leden met een paard of pony die normaal geen wedstrijden rijden, kon den zich inschrijven. Moordrecht - De zeventiende editie van het Vink Top 12 schaaktoernooi vindt plaats op zaterdag 12 mei. Aan het toernooi wordt deelgenomen door topschakers uit de Zuidplasregio en van de vier schaakverenigingen uit Moerkapelle, Nieuwerkerk aan den IJssel en Moordrecht. Op dit toernooi geen langdurig denkwerk, maar rapidpartijtjes van maximaal een half uur, die voor het publiek goed te volgen zijn.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 25