Jubileum Hollandsche IJssel Toertocht Fietsen naar het mooie weer Tweemaal uitverkochte zaal voor BRAINWave Paranormale avond met bloemenseance Nationale Molen- en Gemalendag HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJS5EL 3 MEI 2012 27 Jaarlijkse uitje Zonne bloem naar Zeeland Samenzang in De Bron Inloop kinderfysiotherapie de molen. Gepaste trots, want het team stond aari het begin van een 2400 kilometer lange fietstocht naar Santiago de Compostela. Het team bestaat uit vijf mensen met een verstandelijke beperking, vijf begeleiders en twee vrijwilligers van ASVZ, een organisatie voor zorg- en dienstverlening aan men sen met een verstandelijke beper king. Geen ideale omstandigheden bij het vertrek - een grauwe lucht vormde de achtergrond - maar ge lukkig voor de renners zet de tocht zich voort in de richting van het mooie weer. Over dertig dagen be reiken zij als het goed is het zon nige Spanje. Het publiek ziet zich terug op de 'menselijke tribune' van jeugdtheatergroep BRAINWave. Door Bart Jansen Nieuwerkerk aan den IJssel - Het leek zaterdag 28 april alsof er een perspresentatie van de nieuwe Ra bobank wielerploeg plaats vond bij molen Windlust. Een groep van tien wielrenners, gehuld in Rabo bank outfit, poseerde vol trots bij Nieuwerkerk aan den IJssel - Jeugd theatergroep BRAINWave bracht in het weekend van 21 en 22 april twee maal de voorstelling 'Raar... maar dan gekker' op de planken. Zowel de première op zaterdagavond als de matineevoorstelling op zondag waren uitverkocht. Tijdens de voorstelling werd het pu bliek meegenomen op een reis over de wereld; van de Zuidpool naar een onbewoond eiland met kanni balen en piraten, en van Parijs naar Italië. Absurdistische scènes werden afgewisseld met herkenbare humo ristische situaties. Bij aanvang van de voorstelling werd het publiek even op het verkeerde been gezet toen van achter uit de zaal twee veeleisende schoonmaaksters de zaal betraden en nogal overijverig te werk gingen. Zo werden bezoe kers onder meer gesommeerd op te staan zodat de stoelen gereinigd konden worden. Uiteraard maakte deze act onderdeel uit van de voor stelling. Des te verrassender was het echte begin van de voorstelling waar de leerlingen een menselijke tribune vormden en allerlei emoties uitbeelden. De ijselijke gil waarmee deze scène werd afgesloten, klonk nog lang na. Regisseurs Karin Bol en Lida Hoe- beke zijn al weer aan het brain stormen overeen nieuwe productie waarvoor de repetities in het najaar van start zullen gaan. Voor meer informatie: www.jeugdwerkzuidplas. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Zonnebloem, afdeling Nieu werkerk aan den IJssel, ver raste haar gasten op dinsdag 24 april met een dagtocht naar het Watersnoodmuseum in het Zeeuwse Ouderkerk. Na de kof fie met Zeeuwse bolus werd een film vertoond en volgde een rondgang door het museum. Vervolgens toog het gezelschap richting Kapel Ie waar rond het middaguur een heerlijke maal tijd werd genuttigd. Om 15.30 uur vertrok de bus weer rich ting Nieuwerkerk. Nieuwerkerk aan den IJssel - In kerkgebouw De Bron aan de Ringvaartlaan 16 vindt zondag 6 mei om 17.00 uur een samen zang plaats. Op het programma staan bekende 'oude' liederen uit zowel het Liedboek voor de Kerken als uit de de bundel NHK'38 en de bundel van Jo- han de Heer. Nieuwerkerk aan den IJssel - Er wordt zaterdag 5 mei van 10.00 tot 12.30 uur een gratis babyspreekuur gehouden bij Kinderfysiotherapie M en M aan de Kerklaan 81a, voor ouders die vragen hebben over de ontwikkeling van hun baby. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Hol landsche IJssel Toertocht wordt za terdag 12 mei voor de 25e keer ver reden. De toertocht voor klassieke automobielen en motorfietsen gaat traditiegetrouw van start op het Raadhuisplein. Vanaf 8.30 uur arriveren de deelne mers met hun antieke en klassieke voertuigen; veel van deze voertui gen zijn inmiddels museumwaardig. Om 9.00 uur wordt het startschot gegeven en zet het 'rijdend muse um' zich in beweging. De route gaat deze keer richting de Steenplaats van Hitland en volgt dan de loop van de Hollandse IJs sel via Moordrecht richting Gouda. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Mo len Windlust en Dagcentrum Koren- aervinden op zaterdag 12 mei tussen 10.00 en 16.00 uur ter gelegenheid van de Nationale Molen- en Gema- lendag diverse activiteiten plaats. In de molenwinkel zijn diverse ca deauartikelen te koop en in de thee- schenkerij kan men genieten van een kopje koffie of heerlijke lunch. Om 10.30 uur brengt het Nieuwerkerkse koor Euterpe een aantal liederen ten gehoor en tussen 13.00 en 15.00 uur treedt Shantykoor De Moordt- Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting VEDJ houdt vrijdag 25 mei een paranormale avond. Te gast in Fran- coise Wesselius. De avond staat in het teken van helderziende waar nemingen die onder andere gedaan wordt met een bloemenseance. Een van de organisatoren geeft uit leg. "ledereen neemt een zelfgeko zen bloem mee en daarmee zullen er helderziende waarnemingen worden gedaan. De bloem die je mee neemt vertegenwoordigt een stukje van jou, je kiest namelijk niet zomaar een bloem uit. Bij de bloem mag je Voor Gouda wordt afgebogen rich ting Waddinxveen. Even voor Moer- kapelle wordt gestopt bij rozenkwekerij Marjoland voor een bezichtiging van de kas. Vervolgens voert de route via Zoetermeer en Benthuizen naar Boskoop waar bij restaurant Flora de lunch wordt gebruikt. Na de lunch gaat de stoet via Reeuwijk, Waddinxveen, Gouda en Moordrecht terug naar Nieuwerkerk. De theepauze vindt plaats bij Van Vliet Trucks. De tocht eindigt, ook weer volgens traditie, bij Bouwbe drijf Valkenburg aan de Hoofdweg. Hier kan onder het genot van een hapje en een drankje worden nage praat over het verloop van de dag. zangers een aantal keren op. Rondvaartboot Libra vaart vanaf de steiger bij autobedrijf Slappendel aan de Vijf Boeken via de Ringvaart naar het gemaal Abraham Kroes. Aan boord wordt door een lid van de Historische Vereniging uit Moor drecht tekst en uitleg gegeven. Ook bij het gemaal, dat eveneens de hele dag geopend is, vindt een aan tal activiteiten plaats die door het Hoogheemraadschap worden geor ganiseerd. Voor meer informatie: www.kortenoord.nl. een foto van je overleden dierbare neerleggen om daar een boodschap van te ontvangen." VEDJ beoogt met het houden van deze avonden de spookverhalen om trent paranormale avonden te ont krachten. De avond wordt gehouden in Con Musica op het sportpark Dorrestein 5 en is bestemd voor be langstellenden vanaf veertien jaar. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. De toegang bedraagt 5 euro. Voor meer informatie en aanmelden (verplicht): 06-14606126 of info. vedj@gmail.com

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 27