Deuren forceren met de brandweer Bevrijdingsconcert Moerkapellenaren volgen Kleine Trompetter Bijbels spoor in Israël Antieke naaibox lokker op rommelmarkt Frank Mol blaast hoog van de toren Lentekriebels bij De Zeven Dwergen Duif Johan Heijkoop snelste Er werd gebridged... Donateurs avond met Mystery Guest HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 3 MEI 2012 29 Duivensport Door Bart Jansen Moerkapelle - Burgemeester Gert- Jan Kats liep vrijdag 27 april, sa men met zijn zoon, een avondje mee met de brandweerlieden van kazerne Zevenhuizen-Moerkapelle die in het voormalige Beth-San gebouw in Moerkapelle training krijgen in het forceren van deu ren. Dat blijkt een pittige klus. Met een zware ram wordt er flink op de deur ingebeukt maar de deur blijft dicht. Pas na een paar ferme klappen begeeft de deur het. Met de reddingszaag gaat de deur er echter wel binnen een paar secon den aan, alleen heeft deze zaag als nadelige bijkomstigheid dat hij veel C02 produceert. Zevenhuizen - De Kleine Trompet ter geeft zaterdag 5 mei een bevrij dingsconcert in Dorpshuis Swanla. De orkesten en de slagwerkgroepen verzorgen met zangeres Anne Veld- huijzen een gevarieerd programma. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is vrij. Reserveren kan via reserveringen@dekleinetrom- petter.nl. Vanaf het Moerkapelse Kerkplein vertrokken de Israëlgangers op donderdag 26 april met bussen naar Schiphol. Zevenhuizen - Frank Mol blies op Koninginnedag voor de 25e keer om 7.00 uur de reveille vanaf de kerk toren van de hervormde kerk. Het hoorngeschal zorgde, samen met de opkomende zon in het oosten, voor een 'kippenvelmoment'. Zevenhuizen - De kinderen van peuterspeelzaal De Zeven Dwergen kregen kuikentjes op bezoek. De pluizige beestjes mochten gevoerd en zelfs geaaid worden, een hele belevenis voor de 'dwergen'. Zevenhuizen - De grote lokker op de rommelmarkt van de Hervormde Kerk op zaterdag 5 mei is dit keer een oude naaibox uit de jaren '50. Zo een die aan weerszijden naar buiten geschoven kan worden. Verder is op de markt van alles te vinden voor in en om het huis, want de organisatie ontving veel spullen van een gezin dat gaat emigreren naar Frankrijk. Ook voor Moederdag is er van alles te vinden. De rommelmarkt wordt gehouden aan de Wilgenlaan 2 van 9.00 tot 12.00 uur. Moerkapelle - Zo'n zestig inwoners van Moerkapelle, aangevuld met twintig mensen van buiten het dorp, vertrokken op donderdag 26 april naar Israël. Onder leiding van do minee I/V. Harinck bezoeken zij een aantal bijbelse plaatsen. er ook geweest. Ik heb de dominee gevraagd of het niet leuk zou zijn om met een groep naar Jeruzalem en andere plaatsen te gaan." Volgens Bac is het vrij uniek dat een kerkelijke gemeente zo'n reis orga niseert en is de groep deelnemers zeer gemêleerd. "De oudste is 82, maar er is ook een jong echtpaar mee met een kind van één jaar." Een deel van de Israëlgangers komt eind deze week terug, de overige deel nemers worden na het weekend in Moerkapelle verwacht. Het idee voor de gezamenlijke reis kwam vorig jaar van Arie Bac. "Met bijna 1500 leden hebben we in Moerkapelle een vrij grote gere formeerde gemeente. We lezen de Bijbel en horen in de kerk veel over het land. Maar slechts weinigen zijn Zevenhuizen - De eerste wedstrijd vanuit Frankrijk voor de Stormvlie- gers kwam uit Peronne op een af stand van 259 kilometer. Er waren 645 duiven ingekorfd voor deze vlucht. Toen de regen voorbij was konden om 14.00 uur bij een harde wind 36.000 duiven vertrekken. Om 16.11 uur klokte Johan Heijkoop de snelste duif van de vereniging met een snelheid van 118 kilometer per uur. De laatste prijsduif was acht tien minuten later thuis. Uitslag: 1. Johan Heijkoop, 2-3-6- 16-18-19 John Stofberg en Joan, 4-22-23 Dick den Hertog, 5 Ruud Brands, 7-8 llona Koppenaal, 9 Ri chard van Ommeren, 10-11-12 Ron van de Made, 13 Johan Wiltenburg, 14-20 Nico Koppenaal, 15 Rinus Jongenelen, 17 Johan Breedijk, 21 Leen van Wensem, 24,25 Cor Zweere. Zevenhuizen - In dorpshuis Swanla werd dinsdag 24 april bij Bridgeclub Zevenhuizen de derde zitting in de vierde ronde gespeeld. In de A-lijn eindigden Ruud Bantje en Mark de Wall met een percen tage van 58.33 op de eerste plaats; de tweede en derde plaats werden gedeeld door Patricia Niewold en Marijke Stolker en Fenna en Pieter van der Lelij met 56,94. In de B-lijn wonnen Seia van der Berg en Frank Niewold met 63.54; Marie José en Peter Smits werden tweede met 55,21 en Els van Heus- den en Els van Leeuwen eindigden op de derde plaats met 55. •In de C-lijn wonnen Els Arens en Loes Bantje met 59.90; tweede werden Anneke de Graaf en Agaath Oosterling met 57.50 en Adrie van der Eijk en Betty Visser eindigden op de derde plaats met 54.38. In de A-lijn gaan na drie speelavon den Rennie Valentijn en kees Mer- tens aan de leiding; in de B-lijn zijn dat Trudie en Kees van der Made en in de C-lijn Els Arens en Loes Bantje. Oud Verlaat/Zevenhuizen - De stichting Oud Zevenhuizen-Moer kapelle houdt haar jaarlijkse dona teursavond dit jaar in de dorpskern Oud Verlaat. Donateurs en belang stellenden zijn welkom op woens dag 9 mei om 20.00 uur in gebouw De Vierkap aan de Vlietkade 37. De avond begint met het behandelen van de jaarstukken van de stichting; na de pauze volgt een lezing. Wie of wat dat gaat worden blijft nog even geheim.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 29