mag t WOZ waarde eigen huis Open Coffee Zuidpias Klikker Duurzame Energieshop doet mee aan Solar Days Netwerkavond Vrouw en Busyness Prettiger leefklimaat met Buurtbemiddeling Dag Coby! 1 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 3 MEI 2012 31 mum dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl - öBSÈefc Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Zevenhuizen - Wie in het bezit is van een eigen huis ontvangt jaarlijks van de gemeente de WOZ-beschikking. Deze beschikking heeft als peil datum het jaar voordat de beschikking is afgegeven. De WOZ beschik king van 2012 heeft dus betrekking op de waarde van 2011. Veel mensen denken dat de WOZ waarde alleen van belang is voor de onroerend zaak belasting (OZB) of de aangifte inkomstenbelasting. Een te hoge WOZ waarde leidt dan tot extra kosten voor die belas tingen, maar veel mensen vinden dat nog te overzien of vinden het teveel moeite om daarvoor be zwaar te maken tegen de waarde. Die WOZ waarde voor de eigen woning is echter ook belangrijk bij overlijden of schenken. Ook dan gaat de Belastingdienst bij de eigen woning uit van de WOZ waarde als waarde waarover men erfbelasting of schenkbelasting verschuldigd is. Voorbeeld: bij een overlijden is sprake van een woning die een WOZ waarde heeft die 100.000 euro meer bedraagt dan de wer kelijke waarde. Bij een vererving kan dat, afhankelijk van een aan tal andere omstandigheden, tot een extra heffing van erfbelasting leiden van 10.000 tot 20.000 euro. Het is daarom van belang om goed op te letten of de WOZ waarde in de buurt zit van de werkelijke ver koopwaarde. Waarde bepalen is lastig in een tijd waarin de woningmarkt onder druk staat. Dit jaar heeft de wetge ver bij een overlijden al wat meer mogelijkheden gegeven. Men kan namelijk bij een overlijden of een schenking in 2012 ook kiezen voor Notaris Jaap van der Hammen. de WOZ die in 2013 wordt afgege ven. Deze WOZ waarde heeft wel betrekking op de waarde in het jaar 2012. Huizenbezitters kunnen voor een indicatie van de waarde ook via de openbare registers in het Kadaster kijken wat een vergelijk bare woning bij een verkoop heeft opgebracht. Bezwaar maken tegen de WOZ waarde is gebonden aan termijnen. Deze staan vermeld op de aangifte. Voor informatie hierover kan men zich ook wenden tot de gemeente of contact opnemen met een no taris. Voor een bezwaar tegen de WOZ waarde kan de hulp van een makelaar ingeroepen worden. Ook na een overlijden kunnen erfgena men nog een beperkte tijd bezwaar maken tegen de WOZ waarde. Een notaris met specifieke deskundig heid op het familierecht kan vaak veel belasting voor de klant bespa ren. Voor meer informatie: 0180-631611 of www.notariszevenhuizen.nl. Zevenhuizen - De maandelijkse Open Coffee Zuidpias wordt dins dag 15 mei gehouden bij de Uit- zendspecialist aan de Swanlaweg 2a in Zevenhuizen. Kleine en grote ondernemingen zijn van 9.00 tot 10.30 uur welkom om te komen netwerken onder het genot van een kopje koffie of thee. Voor meer informatie: www.opencoffeezuidplas.nl of 06-81200419. Moordrecht - De Duurzame Ener gieshop doet van 7 tot en met 12 mei mee aan de landelijke mani festatie Solar Days. Ten onrechte denken sommigen dat zonne-energie in het Ne derlandse klimaat niet rendeert. "Ook met de hoeveelheid zonlicht in ons land is een investering in zonnepanelen - voor het zelf op wekken van elektriciteit en zon neboilers voor het produceren van warm water de moeite waard, ze ker als we rekening houden met de snel stijgende prijzen van gas en elektriciteit. Met zonne-ener- gie gaat uw energierekening om laag en u doet meteen wat aan het milieu", zo vindt men bij de Gouda - Met als thema 'Hoe maak je jezelf meer zichtbaar?' orga niseert Vrouw en Busyness voor dinsdag 8 mei om 19.30 uur een netwerkavond voor vrouwelijke on dernemers in de Jeruzalemkapel in deJeruzalemstraat 11. "Van alle ondernemers die failliet gaan, is vijftien procent vrouw", aldus Alexander Rinnooy Kan tij dens de Women's Conference Eu rope 2011. Ondanks dat vrouwen veel minder snel failliet gaan en hard werken, maken mannen wél meer winst. Volgens Janneke van Heugten van 'Vrouwen in de me- energieshop. De duurzame energieshop laat graag zien wat de mogelijkhe den zijn met zonnepanelen, LED verlichting, warmtepompen en windenergie. Belangstellenden zijn welkom van 7 tot en met 12 mei van 10.00 tot 17.00 uur aan het adres Ambachtweg 28F. Solar Days is een initiatief van Holland Solar (brancheorganisa tie voor zonne-energie), ODE (be langenorganisatie voor gebruikers van duurzame energie), UNETO- VNI (ondernemersorganisatie voor installateurs) en Agentschap NL (agentschap van het ministe rie van Economische Zaken, Land bouw en Innovatie). Zuidpias - Prettig wonen is één van de belangrijkste behoeften van mensen. Een goede verstandhou ding met de buren wordt door de meeste mensen als zeer waardevol ervaren. Dit blijkt uit onderzoeken naar bevolkingstrends die in het derde kwartaal van 2011 door het CBS werden gepubliceerd. Uit deze onderzoeken kan geconcludeerd worden dat sociale samenhang en contact met buren een belangrijke factor vormen bij 'gelukkig zijn'. Dit sluit nauw aan bij de methodiek en achterliggende gedachte van Buurtbemiddeling. In 2011 heeft Buurtbemiddeling 47 conflicten in behandeling geno men. De bemiddelaars legden 44 huisbezoeken af en ruim driekwart van de conflicten kon worden op gelost. Buurtbemiddeling Factor-G kan bijvoorbeeld ingeschakeld worden bij geluidsoverlast van buren. Be middelaars gaan aan de slag om samen een oplossing te vinden voor het probleem dat speelt. Voor inwoners van Zuidpias zijn hier geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie: 0182-541065, 0182-528888, Buurtbemiddeling@factor-g.nl. dia' komt dit doordat vrouwen ge neraties lang niet gewend waren zichzelf zichtbaar te maken. De sleutel tot economische gelijkheid zit volgens haar voor een groot deel in zichtbaarheid. Van Heugten verzorgt tijdens de netwerkavond een presentatie met workshopele menten over dit onderwerp. Vrouwelijke ondernemers uit het gehele Groene Hart kunnen zich aanmelden via info@vrouwen- busyness.nl. De kosten voor niet- leden bedragen 15,- euro. Voor meer informatie: www.vrouwenbusyness.nl. Zevenhuizen - Na negentien jaar trouwe dienst bij Bac Mode en Schoenen was donderdag 26 april de laatste werkdag aangebroken voor de bijna 65-jarige Coby de Graaff uit Moerkapelle. Aangezien Coby menig collega en zelfs haar baas door de ja ren heen regelmatig op de hak nam, kon dit niet ongemerkt voorbijgaan. Op ludieke wijze hebben collega's haar, onder begeleiding van muziek, thuis opgehaald met medewerking van boer Kees en zijn trekker met aanhanger, om zo de laatste werk zame uren van Coby in te luiden.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 31