Nieuwerkerk wint van de Meeuwen ADO zet Nieuwerkerk de voet dwars Tweede Aart van Hovenloop Rolling '90 'best of the rest' Moerkapelle D1 kampioen Atletiek Leo van der Eijk winnaar Talent First Rallyselectie Jeugdtalent in Zevenhuizen HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 3 MEI 2012 39 Korfbal Voetbal Rolschaatsen Autosport Volleybal Putten/Nieuwerkerk aan den IJssel - CKV heeft zaterdag 28 april in Putten rode lantaarndrager De Meeuwen met 13-17 verslagen. De score had veel hoger moeten uitvallen, want zeventien minuten voor tijd stond Nieuwerkerk al met 10-17 voor. Een opleving van De Meeuwen en een Nieuwerkerk dat het in de slotfase wel prima vond waren er debet aan dat Nieuwerkerk niet dik over de twintig ging. De Meeuwen zag een 6-4 voorsprong worden omgezet in een 8-16 tussenstand. Bij Nieuwer kerk speelde aanvoerder Kores Punt een waanzinnig eerste helft. Naast Punt stond rebounder Matthijs Lans bergen opgesteld, ook hij kon zeer tevreden zijn over zijn wedstrijd. Al met al een prima overwinning voor Nieuwerkerk, dat de nummers één en twee hun lastige wedstrijden ook zag winnen. Door deze overwin ning komt Nieuwerkerk op veertien punten en is de ploeg niet meer in te halen door Vriendenschaar en De Meeuwen, de ploeg van Van Klooster en Verbeek is dus verzekerd van nog een jaar Veld Overgangsklasse. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is Nieuwerkerk niet gelukt de riante uitgangspositie in de derde periode uit te bouwen. Ondanks de betere kansen in een aantrekkelijke wed strijd, was het ADO dat aan het langste eind trok. Nieuwerkerk begon niet fel ge noeg en ADO probeerde onmid dellijk grip te krijgen. Even leek dit te gaan lukken, maar het was aanvalsleider Godwin Falix die zijn ploeg tijdig de juiste impulsen gaf. Met zijn tomeloze inzet spoorde hij zijn ploeg aan tot betere daden. Zo bracht hij Abner Teixeira in goede stelling, maar de rappe spits schoot naast. Nieuwerkerk was de boven liggende partij, alhoewel het even benauwd moest toekijken toen in de slotfase van de eerste helft ADO bij de tweede paal met een kopbal gevaarlijk kon worden. Na rust werd ADO gevaarlijker en verscheen va ker voor het doel van Nieuwerkerk. Desondanks bleven de betere kan sen voor de bezoekers. De mooiste kans op een Nieuwerkerks doelpunt kwam even later toen Remco Lan- gerveld met een mooie voorzet Ab ner Teixeira vond die vallend met het hoofd de bal niet in het doel maar tegen de Haagse doelman aan kopte. Juist toen iedereen zich leek N te verzoenen met een gelijkspel, viel de treffer van ADO, een prima kop bal op een fraaie voorzet. Nieuwerkerk moet nu wachten op misstappen van de concurrentie in de laatste twee speelronden om alsnog voor nacompetitie in aan merking te komen. Bleiswijk - Atletiekvereniging De Kieviten houdt zondag 6 mei de tweede van een serie van zes Aart van Hovenlopen in 2012. De start is om 10.00 uur bij de parkeerplaats van 't Zeeltje aan de Kooilaan. De afstand is tien kilometer. De Aart van Hovenlopen vormen een jarenlange traditie bij De Kie viten. Voor de leden telt deze wed strijd mee voor het clubkampioen schap, maar de loop is vooral een prestatieloop, bedoeld voor lopers die geen wedstrijdambitie hebben, maar zichzelf willen testen. Ook Moerkapelle - De D1 van vv Moerkapelle is vorige week kampioen geworden in de 6e klasse. Door een gelijkspel niet-leden zijn welkom. Vooraf ter op TAW D2 en een doelsaldo van +70 zijn ze, twee wedstrijdronden voor het einde, niet meer te achterhalen. De plaatse aanmelden. Er zijn geen spelers van het elftal zijn vastbesloten ook hun laatste doel van deze competitie te halen: honderd goals scoren. kosten aan verbonden. Blanes/Moerkapelle - De showteams van Rolling '90 hebben op de Euro pese kampioenschappen 'Show and Precision' in het Spaanse BIanes prima resultaten behaald. De Jeugdgroep die op de eerste wedstrijddag het spits mocht af bijten deed het met een achtste plaats meer dan uitstekend. Deze jonge groep heeft duidelijk veel in haar mars. Op het koningsnum mer wisten de dames van Rolling '90 een zevende plaats te pakken. Een geweldig resultaat, want het team eindigde achter zes teams uit Spanje en Italië, landen waar de rol- schaatsport vele malen groter is dan in Nederland. De kleine groep eiste de achtste plaats voor zichzelf op. Voor meer informatie www.rolling90.nl. Het was hard werken, maar de resultaten mochten er zijn. Nieuwerkerk aan den IJssel - 'Cou reurs in spé' konden zich aanmelden voor een selectieronde om kans te maken op een plaats in het Talent First Rally programma. Dit program ma is opgezet door de nationale autosportfederatie KNAF om de re cente Nederlandse successen in de mondiale rallysport een vervolg te geven. Er volgden twee regionale selec- tiedagen en op woensdag 25 april vond op het Eurocircuit in Valkens- waard de finale plaats met de tien beste talenten uit de voorselectie. De 20-jarige Leo van der Eijk uit Nieuwerkerk en de 21-jarige Mats van den Brand uit Nijnsel werden aan het eind van een spannende fi nale uitgeroepen tot winnaars. Leo van der Eijk is geen onbekende in de autosport: de 20-jarige student Werktuigbouwkunde aan de TU Delft reed enkele jaren rallycross en is ook op het circuit actief. Van der Eijk en Van den Brand gaan de komende maand een intensieve rallycursus volgen. Tijdens deze rallycursus strijden ze om de felbe geerde hoofdprijs: vijf wedstrijden in de Chevrolet Kalos van het Del- tion College. Zevenhuizen - De jeugdteams van VC Nesselande doen het goed. Zaterdag 28 april werd het mini- volleybalteam Nesselande 1 ni veau 5 kampioen in een poule met 23 teams. Op de laatste toernooi- dag pakte het team niet alleen de beker maar ook de dagprijs voor beste team. Niveau 6 werd al eer der kampioen en mag nog strijden voor de districtsbeker. Ook Niveau 4 met Tara van Es, Anne-Floor Ralan, Nienke Lekkerkerk en Stacey Maas kant werd kampioen. Leo van der Eijk (rechts) met mede-winnaar Mats van den Brand. -Viste.UlL

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 39