1 i Ij KNAAP In Zuidpias regende het tien lintjes 1 intratuin de Ha ij £y"Van der Wende advocaten HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 3 MEI 2012 3 Negen maal Lid, eenmaal Ridder Thuis in de regio. Moordrecht/Zuidpias - Mooie woorden, het volkslied, felicitaties en al dan niet weggeslikte tranen waren vrijdag 27 april de ingrediënten van de jaar lijkse uitreiking van Koninklijke onderscheidingen ter gelegenheid van Ko ninginnedag. Tien inwoners van Zuidpias kregen een lintje opgespeld. Onder allerlei valse voorwendselen waren ze op vrijdag Tl april naar de Nederlands Hervormde Kerk in Moordrecht gelokt: acht inwoners van Moordrecht, Nieuwerkerk, Ze venhuizen en Moerkapelle die 'de maatschappij rijker maken en er met hun activiteiten voor zorgen dat we echt kunnen samenleven', aldus burgemeester Gert-Jan Kats. Oorlogsmonument Bijna was er van schrik een onverto gen woord aan zijn lippen ontsnapt, toen Jan van dep Broek (69) op vrij dagochtend de kerk binnenstapte. "Het is voor mij", schoot het opeens door zijn hoofd. Toen hij in de kerk banken zijn kinderen ontwaarde, hield de list waarmee de Zevenhui- en is meer dan een kwart eeuw vrij williger bij de Quatre Mainsclub in Rotterdam. Voor culturele commis sie De Zeven Muzen in Zevenhuizen organiseert hij de Amateur Muziek Avond. Stedenband "Een bruggenbouwer eerste klas", noemde burgemeester Kats Teun den Ouden (78) uit Moordrecht. De decorandus is onder meer nauw betrokken bij de stedenband tus sen Zuidpias en het Duitse stadje Bückeburg, en draagt ieder jaar zijn steentje bij aan de ouderenreis in Nieuwerkerk. Jan van den Berg (67) uit Nieuwer kerk kreeg een lintje voor de diverse rollen die hij in de loop der jaren op De gedecoreerden, hun echtgenotes en burgemeester Kats in de Moordrechtse dorpskerk. Jan van den Berg Dirk Heijmk Nico Kemp Jan van den Broek Peter Lelieveld Teun den Ouden Wim Tiggelaar. zenaar naar Moordrecht was gelokt, niet langer stand. "Het lintje is voor mij, wist ik opeens. Ik stond te trillen op mijn benen." Van den Broek is "ruim dertig jaar bestuurslid van de Zevenhuizen- sche IJsclub, onderhoudt meer dan zeven jaar het oorlogsmonument 'Spiegeling naar de toekomst' bij het Jachthuis en is bijna twee decennia actief betrokken bij EHBO vereni ging -Zevenhuizen en de Stichting Oud-Zevenhuizen-Moerkapelle. In die laatste hoedanigheid had hij vrijdagochtend de openstelling van Historisch Centrum 'Ons Verleden' op zaterdag willen voorbereiden. "Ik zou gaan helpen het museum schoon te maken, maar heb dat noodgedwongen naar de donderdag verzet, omdat ik zogenaamd een an dere belangrijke afspraak had." Amnesty Peter Lelieveld (70) uit Nieuwerkerk is vlak na de ceremonie nog 'com pleet confuus', maar 'best trots' dat het Hare Majesteit de Koningin heeft behaagd hem te onderschei den. "Mijn vader kreeg ook ooit een lintje vanwege veertig jaar trouwe dienst, waarin hij zich opwerkte van meteropnemer tot hoofdcommies bij het gemeentelijk energiebedrijf. Ik heb me altijd gerealiseerd dat ik zo'n lang dienstverband niet zou ha len. Maar blijkbaar zijn mijn andere activiteiten ook een lintje waard." Lelieveld was mede betrokken bij de oprichting van de Rooms Katholieke Kerk in Zevenhuizen, zet zich sinds 1975 in voor Amnesty International zich nam, en nog steeds heeft. Van den Berg is ouderling, bloeddonor, computerleraar voor ouderen, vrij williger in een verpleegtehuis en in een hospice, buitengewoon ambte naar van de burgerlijke stand en niet in de laatste plaats sinterklaas. Vrijwillige brandweer "Ik zag je al fronsen toen je op de eerste rij werd gezet", sprak Kats tot Nieuwerkerker Nico Kemp (57), alvorens hem de versierselen op te spelden. Kemp is mede-organisator en initiatiefnemer van meer dan tien Nieuwerkerkse evenementen als de paardenmarkt en de fietstocht Van Hoog naar Laag. Ook is hij vrijwil liger bij de Stichting Molen Kor- tenoord en Korenmolen Windlust. Zevenhuizenaar Dirk Heijink werd met een onderscheiding beloond voor zijn dertigjarige loopbaan bij de vrijwillige brandweer van Hol lands Midden, post Zevenhuizen. Wim Tiggelaar (64) uit Nieuwerkerk is sinds 1984 actief voor de vroe gere Gereformeerde kerk (nu PKN) en was de laatste die in de Moor drechtse dorpskerk tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau werd be noemd. Moordrechtenaar Joop Ber- voets (59) ontving zijn koninklijke onderscheiding in Gouda, vanwege zijn werkzaamheden bij de Goudse Reddingsbrigade. Arie Bac (74) uit Moerkapelle was woensdag 25 april al met de on derscheiding verrast, onder meer vanwege zijn inzet als organisator van de seniorenmiddag en jaarlijkse uitgaansdag, en zijn voormalige lid maatschap van de Raad van Toezicht van het Driestar college. Ridder Daan Bac (63) uit Moerkapelle werd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau ge slagen. In zijn dertigjarige loopbaan als vrijwilliger be kleedde hij vele functies, onder andere bij het Nederlandse Rode Kruis, de Pootaardappelenstudieclub, het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard en de kerk in Moerkapelle. Daarnaast vangen Bac en zijn echtgenote al bijna twintig jaar pleegkinderen op. Nadat burgemeester Kats er al even over had gesproken, wees ook Bac nog eens op de rol van de echtgeno tes van de gedecoreerden. "Vooral in de tijd dat we een jong gezin waren, hebben mijn activiteiten daarop een zware wissel getrokken. Het is niet mis wat een partner soms moet op geven, zodat de ander zijn functies naar behoren kan vervullen." Voor de dames uit Zuidpias gold dit jaar dan ook: geen lintje, wel alle lof. Intratuin Zoetermeer Voorweg 192 Intratuin Pijnacker Rijskade la Donderdag en vrijdag koopavond Intratuin Zevenhuizen Bredeweg 86c Maandag t/m vrijdag koopavond Elke zondag gesloten, www.intratuin.nl 11 geeft kleur aan groen BOUWBEDRIJF BOUW (oio) 222 io io www.knaapbouwbedrijf.nl Barbizonlann 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2012 | | pagina 3